pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Słoneczny Brzeg - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Słoneczny Brzeg łączy urok Morza Czarnego, wdzierającego się łagodnie na złociste plaże i do niesamowitych zatoczek, z otaczającymi kurort majestatycznymi górami. To kwintesencja bałkańskiej oferty w najlepszym wydaniu.

Największe bułgarskie letnisko i kąpielisko nad Morzem Czarnym jest nadal numerem jeden na liście najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych. Co roku do pełnego życia Słonecznego Brzegu i całego regionu przyjeżdżają turyści spragnieni słońca – na fantastyczną, uznawaną za najlepszą w Bułgarii plażę. Przypominający półksiężyc i osłonięty wydmami ośmiokilometrowy pas złotego piasku jest tak samo w cenie, jak kąpiel w morzu w promieniach słońca, bo zgodnie z nazwą miejscowości, przeważają dni bez chmurki na błękitnym niebie. Zejście z plaży do morza jest łagodne, dno równe i bezpieczne, nawet w odległości kilkunastu metrów od brzegu nie stracimy gruntu pod nogami. Pływanie i kąpiele w ciepłym morzu to sama przyjemność. Wprawdzie Słoneczny Brzeg nie ma statusu uzdrowiska, lecz z racji położenia między górami (Starą Płaniną) a morzem gwarantuje krystalicznie czyste powietrze, tak wskazane dla osób ze schorzeniami dróg oddechowych. Przy tym większość z setek hoteli znajduje się poza nabrzeżem, w otoczeniu zacienionych parków i ogrodów.

 

W samym kurorcie i jego okolicach znajdziemy wszystko, czego tylko dusza zapragnie, by wypocząć, zrelaksować się i wrócić do Polski z mnóstwem cudownych wrażeń. Na Gości   centra hotelowe z basenami, tereny sportowo-rekreacyjne, parki rozrywki, niezliczona liczba dyskotek, kafejek, klubów i restauracji. Spokojne morze zachęca do uprawiania sportów wodnych. Doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu będzie pływanie na żaglówkach, przejażdżki na skuterach wodnych, lot spadochronem ciągniętym przez motorówkę, nawet paralotniarstwo ze względu na zróżnicowanie terenu i wymarzone warunki pogodowe. Dodatkową atrakcję dla rodzin z dziećmi stanowią aquparki usytuowane na obrzeżach Słonecznego Brzegu, a emocji i podwyższonej adrenaliny dostarczy wszystkim tor kartingowy. Mniejsze dzieci na pewno z zainteresowaniem obejrzą Słoneczny Brzeg za okien kolejki chu-chu. Po dwugodzinnym locie samolotem przeniesiemy się w inny świat – przepięknych plaż, bałkańskich krajobrazów, bogactwa folkloru, kuchni i wyśmienitych win oraz nowoczesnej bazy hotelowej. Otwarci i serdeczni Bułgarzy powitają każdego Gościa iście po staropolsku. Oto jest Bułgaria!

 

Sozopol

Jest jednym z najstarszych miast na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Miasto jest położone 30 kilometrów na południe od Burgasu jest obecnie znanym kurortem oraz miejscem, w którym odbywa się festiwal filmowy nazywany Apollonią, jedną ze starożytnych nazw Sozopolu. W Sozopolu znajduje się wiele ciekawych zabytków, które stanowią starożytne pozostałości po panowaniu Greków. Krajobraz miasta ukazuje, drewniane piętrowe domy, wąskie uliczki i drzewa figowe w ogrodach oraz ciekawą architekturę. Warto zwiedzić Kościół Świętej Bohorodicky, a także Archeologiczne Muzeum w dawnej cerkwi „Sweta Bogorodica” oraz latarnia morska z 1884 roku, ruiny XIII – wiecznego klasztoru i cerkwi oraz pozostałości pieców żelazowych z czasów starożytnych. Sozopol znany jest także z przepięknych, piaszczystych i szerokich plaż, a także ciekawych klimatycznych restauracyjek serwujących przysmaki z owoców morza. Będąc w Sozopolu warto również wybrać się na wyspy Św. Iwana i Piotra. Z lotniska 45 km (Transfer ok 60 min).

 

Nessebar 

To położona na półwyspie miejscowość wypoczynkowa podzielona na starą i nową część. Starówka obfituje w liczne ślady burzliwej historii – piękne stare fasady, majestatyczne kościoły i wąskie kręte uliczki.Z lotniska 25 km (Transfer ok 30 min).

 

Sveti Vlas

To małe miasteczko położone u wybrzeży Morza Czarnego. Miasteczko znajduje się u podnóża południowych stoków Gór Skalistych, w północnej części Burgas Bay. Miasto powstało w miejscu pierwotnej osady – Larissa, którą w II wieku zamieszkiwali Turcy i Grecy. Obecnie swój rozwój zawdzięcza rozbudowie bazy hotelowej i jest spokojniejszą alternatywą dla pobliskiego Słonecznego Brzegu. Z lotniska 30 km (Transfer ok 45 min).

 

Słoneczny Brzeg

Największy bułgarski kurort to tonące w zieleni 120 hoteli, niezliczona liczba restauracji, barów i klubów. Od północy osłonięty pasmem gór bałkańskich leży nad malowniczą zatoką, co czyni ten zakątek wyjątkowo uroczym. Piaszczysta plaża długości 8 km i do 100 m szeroka oraz wydmowy krajobraz dają idealne warunki do słonecznego wypoczynku. Dzięki łagodnie opadającemu brzegowi, rynnom wodnym, licznym placom zabaw i restauracjom serwującym menu dla najmłodszych jest to miejsce szczególnie lubiane przez rodziny z dziećmi. Również miłośnicy sportu i aktywnego wypoczynku znajdą tu wiele możliwości i bogatą ofertę. Nie brakuje też atrakcji życia nocnego – są bary, puby, dyskoteki. A także słońce w ciągu dnia i wspaniała atmosfera w nocy. Z lotniska 27 km (Transfer ok 30 min).

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >