pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Sycylia - wakacje, wczasy, wycieczki first i last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor

Sycylia - Wakacje i Wczasy 2020

Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego. Wakacje na Sycylii to szmaragdowe morze, białe plaże i wspaniała kuchnia. Hotele all inclusive pomogą wypocząć i zrelaksować się przed powrotem do pracy, a włoskie wino i drinki przy hotelowym basenie spowodują, że będziecie wracać tu jeszcze nie raz. Wycieczka na Etnę, rozbawione Palermo, aquaparki - to powody, dla których turyści wybierają wczasy last minute i lecą na tą włoską wyspę. Zwiedźcie Sycylię z Dreamtours.pl!

Sycylia - co warto zobaczyć? Atrakcje i kurorty.

Sycylia urzeka swoimi plażami, krystaliczną wodą, wspaniałym jedzeniem i włoskim winem, ale także zabytkami usianymi po całej wyspie.

Jadąc na wakacje na Sycylię nie sposób nie odwiedzić Palermo, stolicy wyspy. Wspaniałe zabytki - pałac królewski, cmentarze rzymski i punickie sprawiają, że to idealny kierunek na wycieczki, kiedy ma się już dość plażowania i kąpieli w ciepłym morzu.

Turyści jadący na wypoczynek wybiorą jeden z kurortów Sycylii: Giardini Naxos, Cefalu czy Taorminę. Cefalu nadaję się dla rodzin z dziećmi: łagodne zejście do morza i dużo hoteli z animacjami dla najmłodszych powalają na trochę odpoczynku też rodzicom. Taorina, to kierunek który wybierają pary jadące na romantyczne wakacje, a Giardini Naxos lubią osoby, które po plaży chcą trochę zaszaleć w dyskotekach i klubach, których tam nie brakuje.

Miłośnicy wycieczek objazdowych z pewnością zwiedzą dokładnie całą Sycylię. Takie miasta jak Katania czy Mesyna kuszą architektonicznymi ciekawostkami, często jeszcze z przed nasze ery. Warto także zobaczyć Syrakuzy z sanktuarium Matki Boskiej i słynnymi katakumbami.

POGODA, KLIMAT NA SYCYLII

Sycylia leży w klimacie śródziemnomorskim, charakteryzującym się łagodną zimą i upalnym latem. Na wyspę warto jechać od maja do końca października, kiedy panuje tam lato. Najcieplejszymi miesiącami są wakacje z temperaturą dochodzącą do 40 C. Osoby nie lubiące takiego gorąca, powinny wybrać maj lub wrzesień-październik z temperaturami ok 25 C. Osoby lubiące zwiedzać mogą przyjechać już w kwietniu kiedy panuje na wyspie idealna pogoda na wycieczki objazdowe.

NALEPSZE HOTELE NA SYCYLII

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >