pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Kreta - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Wycieczki Kreta last minute od lat cieszą się popularnością wśród polskich turystów szukających sposobu na udane wakacje. Wczasy na tej greckiej wyspie, której korzenie sięgają czasów starożytnych, to doskonały pomysł na udany tydzień, 10 dni, a nawet 2 tygodnie pod palmami i w temperaturze przekraczającej 30 stopni.

 

Wczasy na antycznej wyspie Krecie

 

Kreta to największa ze wszystkich greckich wysp, która leży na Morzu Śródziemnym. Ciepły klimat powoduje, że w sezonie panuje idealna temperatura, aby spędzić tu wakacje all inclusive. Skaliste wybrzeże z piaszczystymi plażami oraz czystą i ciepłą wodą zachęca do kąpieli słonecznych i wodnych, dlatego decydując się na wczasy na Krecie, spotkasz wielu turystów z Europy wylegających się na plażach, albo też zwiedzających miasteczka podczas wycieczki. Na Kretę ciągną jednak nie tylko wycieczki nastawione na wczasy all inclusive, ale również podróżnicy chcący dotrzeć do miejsca, w którym swoje początki ma najstarsza cywilizacja europejska. Pozostałości starożytnej Grecji podczas wycieczki mogą podziwiać wszyscy turyści, którzy wybierają wakacje na Krecie.

 

Kreta - najładniejsze plaże Grecji

 

Kto wybiera wczasy na Krecie all inclusive, ten koniecznie musi zajrzeć na tamtejsze plaże. Punktem obowiązkowej każdej wycieczki w wakacje jest niewielka, ale niezwykle urocza zatoka Seitan Liman, ciasno wciśnięta pomiędzy jasne masywy skalne, co daje niesamowity efekt. Właśnie dla takich chwil warto spędzić wakacje na Krecie. O wiele bardziej rozległa jest natomiast Laguna Elafonisi, na której znajdziesz wiele przestrzeni i miejsca tylko dla siebie. Wczasy w takim miejscu pozwolą na chwile intymności. Z kolei liczne zastępy palm czekają na wycieczki na plaży Vai. Niezapomniane wrażenia zapewnia plaża Elafonisi, a właściwie jej czysta jak łza woda. Podobne warunki oferuje podczas wycieczki nieco bardziej dzika, ale równie interesująca plaża Preveli. Każde z tych miejsc – jak i setki innych plaż – sprawia, że wczasy na Krecie last minute zapadają w pamięci na całe życie.

 

Kreta to Chania, Rethymnon, Heraklion i ...

 

Chania i Heraklion to dwa największe miasta na Krecie, przy czym Heraklion jest większy i pełni rolę stolicy wyspy, niemniej pod względem turystycznym w wakacje bardziej popularna jest Chania. Za największą atrakcję, która czeka na wycieczki przybywające do tego miasta, uchodzi Port Wenecki, z charakterystyczną, starodawną zabudową z XIV i XV wieku. Wakacje na Krecie i wizyta w Chanii pozwalają poczuć na własnej skórze wiatr historii i wyobrazić sobie, jak wyglądało dawne życie na śródziemnomorskiej wyspie. 

Oprócz portu ważnym punktem turystycznym w Chanii jest Stare Miasto, które robi wrażenie podczas wycieczki pod względem architektonicznym i ma dużą wartość kulturowo-historyczną, mimo że w niemałym stopniu zostało zniszczone w trakcie II wojny światowej. Z kolei Heraklion – jak przystało na stolicę – pełen jest muzeów dokumentujących życie starożytnych Kreteńczyków. Spędzając wczasy na Krecie, warto zawitać na Stare Miasto w Heraklionie i wstąpić do znajdującej się w tamtejszym porcie średniowiecznej twierdzy. W programie wycieczki na Kretę nie może zabraknąć turystycznego miasta Rethymnon, które uchodzi za miejscowy kurort, ale jednocześnie może pochwalić się zabytkowym Starym Miastem, monumentalną Fortecą Wenecką i ciekawymi świątyniami religijnymi. Wczasy w każdym z tych miast to przepis na udane wakacje.

 

Wycieczki śladami antyku

 

Historia Krety sięga czasów antycznych. W końcu to właśnie na tej wyspie rozgrywa się wiele starożytnych mitów, stąd także pochodzą antyczni bohaterowie, herosi i bogowie, tacy jak np. Zeus, Minos czy Minotaur. Nic więc dziwnego, że wczasy na Krecie to szansa na zetknięcie się ze starodawną kulturą, której korzenie sięgają czasów datowanych na długo przed narodzinami Chrystusa. Wycieczki na Kretę mogą podziwiać antyczne zabytki m.in. w ruinach starożytnych miast, do których zaliczają się Aptera, Gortyna, Gournia, Lissos czy Tylissos. Wakacje na Krecie nie mogą ominąć również minojskich pałaców w Knossos, Fajstos, Malii i Zakros. Ich historia sięga XV-XX w. p.n.e., co samo przez się powinno stanowić rekomendację, aby je odwiedzić.

 

Wąwozy i jaskinie

 

Spędzając wakacje last minute na Krecie, pamiętaj, aby w czasie wycieczki odwiedzić tamtejsze jaskinie i wąwozy. Rozsiane pośród wysokich gór, symbolizują niezwykłość śródziemnomorskiej przyrody. Do grona najpopularniejszych jaskiń, które są najczęściej odwiedzane przez wycieczki na Kretę, należy zaliczyć groty Dikti i Matala. Ich długie i kunsztownie wyrzeźbione przez naturę korytarze zachęcają do zwiedzania. Wczasy na Krecie pozwalają również eksplorować najpiękniejsze wąwozy w całej Europie. Najbardziej rozpoznawalny nosi nazwę Samaria i jest najdłuższym wąwozem na naszym kontynencie, stanowiąc obowiązkowy punkt dla każdego, kto decyduje się na wakacje na Kretę. Inne, nieco mniej popularne, ale równie ciekawe szlaki to Agia Irini, Topolia, Aradena czy Imbros.

 

Wczasy na Krecie to wysublimowana mieszanka fascynującej przyrody, pięknych miast, czystych plaż, bogatej historii, interesującej kultury i słonecznej pogody. Nic więc dziwnego, że w sezonie wycieczki na Kretę ciągną z całej Europy.

 

Nasze biuro podroży Dreamtours.pl posiada w swojej ofercie wszystkie hotele jakie są dostępne na Krecie. Wybierając spośród tak dużej oferty mają Państwo pewność, że wakacje będą udane. Wczasy na Krecie na tej największej wyspie Grecji to bardzo popularna destynacja wśród turystów, także warto kupić wakacje first minute, żeby mieć pewność, że miejsca w ulubionych hotelach będą dostępne.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Kreta
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >