pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Majorka - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Majorka - pogoda, temperatura, klimat

Majorka jako jedna z wysp na Morzu Śródziemnym należących do Hiszpanii w ciągu całego roku cieszy się dobrodziejstwem pogody typowej dla klimatu śródziemnomorskiego. Nie ma tam zatem mroźnych zim, a letnie upały nieco łagodzi bliskość morza.

Opady deszczu występują rzadko i rozłożone są dosyć równomiernie rozłożone w całym roku (około 6 dni z deszczem w każdym miesiącu za wyjątkiem czerwca, lipca i sierpnia gdy pada przelotnie przez maksymalnie 2 dni). Tym co cechuje wyspiarski klimat Majorki jest duża wilgotność powietrza, przyjemna podczas najgorętszych miesięcy, trochę uprzykrzająca życie w trakcie pozostałych. Średnia roczna temperatura na Majorce wynosi 18,2°C.

W lecie na Majorce temperatura powietrza praktycznie nie spada poniżej 20°C, nawet po zmroku i nad ranem. W lipcu, sierpniu oraz we wrześniu słońce świeci intensywnie, a temperatura już w okolicach południa przekracza 30°C. Koniec czerwca na Majorce również upływa pod znakiem typowo wakacyjnej pogody.

Jesienią na Majorce nadal jest bardzo przyjemnie, chociaż prawdopodobieństwo deszczu znacznie wzrasta już pod koniec września, opady mogą być nawet dość intensywne. Październik jest tam najbardziej deszczowym miesiącem w roku. Pada przeciętnie przez siedem październikowych dni. Średnia dobowa temperatura wynosi przeszło 20°C. W paździermiku na Majorce dni są nadal ciepłe, wieczorem nie powinno się wychładzać poniżej 15°C. Listopad przynosi wyspie znaczne ochłodzenie. Temperatura w ciągu dnia rzadko przekracza 20°C, a ranki bywają rześkie z temperaturą w okolicach 10°C. W listopadzie pada średnio co piąty dzień. Początek grudnia to kontynuacja listopadowej aury.

Zima na Majorce w porównaniu do kontynentalnej Hiszpanii przebiega w bardzo łagodny sposób. Śnieg może pojawić się tylko w wyższych partiach gór Sierra de Tramuntana. Średnia temperatura dobowa na Majorce pod koniec grudnia, w styczniu i w lutym wynosi 12°C. Poranki i noce są umiarkowanie chłodne, zwykle poniżej 10°C, bez przymrozków. Jest dosyć pochmurnie i wilgotno. Początek marca dyskretnie zwiastuje nadejście wiosny.

Wiosną pogoda na Majorce poprawia się bardzo powoli. Dni są znacznie bardziej słoneczne, jednak wysokie temperatury powracają na wyspę dopiero pod koniec maja lub w czerwcu. Kwiecień nie jest zbyt dobrym miesiącem na urlop na Majorce, szczególnie w przypadku gdy istnieje alternatywa przeniesienia urlopu na kolejne dwa miesiące. Dni czerwcowe to zapowiedź ładnego lata, deszcze są wtedy prawdziwą rzadkością.

Majorka - pogoda w kwietniu

W kwietniu jest już bardzo przyjemnie – średnia najwyższych temperatur sięga 18 stopni, a najniższych 10 (warto wziąć cieplejszy sweter – przyda się wieczorami i wcześnie rano). Niestety w kwietniu może jeszcze popadać, a woda jeszcze jest dość chłodna – ma 15 stopni. Słońce świeci w ciągu dnia przez około 7 godzin. Miesiące zimowe oraz wiosenne są więc idealne na zwiedzanie i odpoczynek bez nieznośnych upałów.

Majorka - pogoda w maju

Maj to miesiąc, w którym można już w pełni cieszyć się dobrodziejstwem łagodnego klimatu panującego na Majorce. Będąc tam w maju, najgorszym przypadku mogą się przytrafić pojedyncze dni z deszczem i maksymalną temperaturą powietrza w okolicach 20°C. W najlepszym, z dużym prawdopodobieństwem, czekają nas tam dni z piękną słoneczną pogodą i temperaturą dochodzącą po południu do 30°C. Noce na Majorce w maju są już ciepłe, ze średnią temperaturą minimalną 15°C. Kąpiele w morzu w tym okresie nie należą tam do najprzyjemniejszych. Temperatura wody wciąż jest niska, wynosi ok. 17°C.

Majorka - pogoda we wrzesniu

Wakacje we wrześniu na Majorce? To całkiem dobry pomysł, szczególnie jeżeli zależy wam na przyjemnych temperaturach powietrza przez całą dobę, dużej ilości słońca i ciepłej wodzie w morzu. Wrzesień to na Majorce miesiąc z pogodą typową dla śródziemnomorskiego lata. Podczas wielu dni temperatura powietrza przekracza 30°C po południu. Pod koniec miesiąca robi się odrobinę chłodniej. Zwiększa się prawdopodobieństwo opadów deszczu, który może występować w formie ulewy. Nadal powinno być więcej dni słonecznych i bardzo ciepłych. W nocy temperatura powietrza wynosi 15-20°C. Temperatura wody w morzu jest bardzo dobra - ok. 24°C.

Majorka - pogoda w październiku

Październik to miesiąc, w którym na Majorce spada najwięcej litrów deszczu na metr kwadratowy. Nie znaczy to wcale, że nie ma tam wtedy ładnej pogody. Znaczna część dni jest słoneczna i ciepła, z temperaturami maksymalnymi w okolicach 25°C, a nawet 30°C. Pod koniec miesiąca przeważa spore zachmurzenie, jest duże prawdopodobieństwo opadów. W nocy jest ciepło, ale temperatura powietrza nie powinna przekraczać 15°C. Temperatura wody w morzu jest nadal bardzo przyjemna.

Majorka - atrakcje turystyczne, co warto zobaczyć, zwiedzanie Majorki

Sa Calobra

Sa Calobra, to głęboka zatoka leżąca w górach Sierra de Tramuntana, a także niewielka wioska położona wśród wystających z morza skał. Sama droga do miejscowości jest nie lada przeżyciem, bo wiedzie przez strome, postrzępione skały i pokonuje 900 – metrową różnicę wysokości. Serpentyny trochę straszne ale za to jakie widoki! Można się tam dostać również od strony morza. Statkiem może trochę bezpieczniej. Kąpiel w zatoce, błogi odpoczynek na żwirowej plaży, otoczonej niczym bramą białymi skałami, niesamowite wrażenie zlewania się w jeden wielki błękit wody i nieba. Przeszkadzać mogą tylko liczni turyści uwiedzeni tym cudem natury.

Valdemmossa

Valdemmossa, miasto na zachodzie wyspy, gdzie przez kilka miesięcy mieszkał Chopin z George Sand (dzisiaj o obecności kompozytora na Majorce przypomina kościół św. Bartłomieja i klasztor kartuzów, gdzie zachowano fortepian artysty). Położone jest malowniczo u stóp gór, zachwyca swoją zabudową, wąskimi uliczkami i bujną roślinnością. Nie zapomnijcie również o położonym niżej, tuż nad zatoką małej wiosce Port Valdemmossa, gdzie można odpocząć na plaży (kamienistej) i podziać skalne klify.

Soller

Soller, kolejne urocze miasteczko, niezwykle klimatyczne z XVIII i XIX wiecznymi kamiennymi domami kupców zajmujących się handlem owocami (miasteczko słynęło niegdyś z uprawy owoców cytrusowych, dlatego też dolina w której się znajduje nazywa się „Doliną Pomarańczy”) Spacer po wąskich, opadających w dół uliczkach, podziwianie krajobrazów i wycieczka zabytkowym tramwajem do położonego nieco dalej, na wybrzeżu, portu o tej samej nazwie, na pewno spodoba się każdemu, nawet wybrednemu turyście.

Porto Cristo

Porto Cristo, leży na wschodnim wybrzeżu Majorki, jest spokojną, małą miejscowością wypoczynkową z szerokimi piaszczystymi plażami, polecana szczególnie na rodzinne wakacje. Ale to nie główny powód, dla którego warto tu przyjechać. Porto Cristo słynie z jaskiń: Coves des Halms i Coves del Drach. Zachwycają plątaniną podziemnych korytarzy i komór, bajkowymi naciekami, formami skalnymi, mieniącymi się stalaktytami i stalagmitami. W jednej z jaskiń Coves del Drach znajduje się podziemnym jezioro Martel, które jest jednym z największych podziemnych zbiorników wodnych na świecie.

Alcudia

Alcudia, to stare miasteczko idealne dla miłośników historii i jej śladów a także spragnionych morskich kąpieli (około 10 km od miasta znajduje się najdłuższa plaża na całej wyspie). Samo miasto położone na północnym wybrzeżu ma wspaniałą atmosferę i jeszcze lepsze zabytki: pozostałości murów obronnych (w większości zrekonstruowane), starówka z autentyczną zabudową i klimatycznymi restauracjami, czy ruiny rzymskich budowli (między innymi niewielki teatr) wchodzących w skład dawnego miasta Pollentia.

Palma de Mallorca

Palma de Mallorca, stolica wyspy rozciąga się wzdłuż szerokiej zatoki i jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast całej Hiszpanii. Koniecznie trzeba zwiedzić wspaniałą, zbudowaną tuż nad morzem z mieniącego się w słońcu i zmieniającego swój kolor w zależności od pory dnia wapienia z Santanyi – średniowieczną katedrę Sa Seu (w kaplicy Królewskiej zobaczyć można baldachim z kutego żelaza autorstwa Gaudiego). Pozostałe zabytki, czyli średniowieczne kościółki, eleganckie rezydencje z wewnętrznymi dziedzińcami i renesansowymi zdobieniami, mauretańskie łaźnie, ciekawe muzea, parki miejskie, dawna galeria handlowa, port, pozostałości murów obronnych, XIV wieczny zamek wzniesiony przez królów Majorki jako letnia rezydencja (później przekształcony w więzienie) to tylko niektóre przykłady zachęcające do odwiedzenia miasta.

Pollenca

Pollenca, średniowieczne miasto położone na północy wyspy, gdzie jednak niewiele zachowało się z pierwotnej zabudowy (dominują XVIII wieczne budynki), co nie zmienia faktu, że i tak jest bardzo klimatyczne i piękne. Po średniowiecznych czasach pozostał zwarty, wąski układ uliczek i trzynastowieczny, zbudowany przez templariuszy Kościół pw. Matki Boskiej od Aniołów. Koniecznie trzeba zobaczyć (albo przejść się) stromymi kamiennymi schodami (Drogą Krzyżową) prowadzącymi na Wzgórze Kalwaria gdzie znajduje się kaplica a także zabudowania klasztoru.

Sineu

Sineu, to kolejne miasto, które zaprzecza temu, iż Majorka nadaje się jedynie dla tych, co lubią wylegiwać się na plaży i po prostu nic nie robić. Znajduje się w centrum wyspy. Zachwyca tu przede wszystkim pochodzący z 1248 roku i wielokrotnie przebudowany kościół Santa Maria (z wielką dzwonnicą, zwieńczoną wieżą w kształcie piramidy), ruiny pochodzącego z początku XIV wieku pałacu królewskiego oraz położone w różnych częściach miasta pałace i dwory możnych.

El Arenal

El Arenal, to propozycja dla ludzi młodych, szukających rozrywki i dobrej zabawy. Znajduje się w niewielkiej odległości od stolicy. Jest tutaj bardzo ładna plaża, uroczy port jachtowy i promenada idealna na wieczorne spacery. Nie każdy lubi tego typu miejsca, dlatego ci co wolą spokój, przyrodę czy zabytki, nie będą zachwyceni tym miejscem. Zwłaszcza, że miasto nazywane jest megakurortem i są tu zlokalizowane dwa ogromne parki rozrywki „Marineland” i „Aquacity”.

Deia

Deia: urocze miasteczko, którego domki piętrowo usytuowane są wśród wzgórz. Centrum osady na wąskim, wysokim grzbiecie góry jest bardzo spokojne, idealne na spacer i odpoczynek z dala od zgiełku. Labirynt wąskich uliczek ze starymi, wiejskimi domkami, malutki i skromny kościółek oraz cmentarz z którego roztacza się widok na górę Teix (1062m.n.p.m.) oraz wybrzeże z wytyczonymi tarasowymi polami opadającymi wprost do morza nadają wspaniały, wolny od pośpiechu i zbędnych tłumów, klimat temu miejscu.

Magaluf

Magaluf jest ożywionym i dobrze znanym miejscem turystycznym w okolicy Palma Bay na Majorce. Jako jeden z "najdzikszych ośrodków" na świecie, Magaluf jest ulubionym miejscem wypoczynku dla ponad miliona kochający zabawę i słońce imprezowiczów każdego roku. Należą do nich młodzi single, którzy szukają całonocnych imprez z tanimi drinkami, a jednocześnie mogą podziwiając wspaniałe miejscowe plaże w ciągu dnia. Położone zaledwie 17 km od Palma de Mallorca, Magaluf znajduje się zaledwie 25 minut jazdy od lotniska, co sprawia, że jest tym bardziej niekłopotliwym miejscem wypoczynku.

Sa Coma

Nowoczesna miejscowość wypoczynkowa, położona na wschodnim wybrzeżu Majorki, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Cala Millor (4 km na północ), a Porto Cristo (6 km na południe). Powstała w połowie lat 80-tych w odpowiedzi na rosnęce zapotrzebowanie rozwijającej się turystyki. Miejscowe władze starają się jednak zachować pierwotny krajobraz wyspy, czego dowodem są liczne chronione obszary m.in. rezerwat przyrody Punta de n'Amer, który sąsiaduje z przepiękną plażą Sa Coma. Miejsce popularne szczególnie wśród Brytyjczyków. Polecane miłośnikom plażowania, sportów wodnych oraz długich spacerów.

Can Picafort

Miejscowość typowo wypoczynkowa popularna zwłaszcza wśród niemieckich turystów, z długą, piaszczystą plażą, położona w centralnej części Zatoki Alkudyjskiej, na północnym wybrzeżu Majorki. Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, zwłaszcza windsurfingu. Wzdłuż plaży rozciąga się nadmorska promenada, przy której znajddują się liczne sklepy, restauracje, nocne kluby i dyskoteki. Warto wybrać się do pobliskiego miasteczka Alcudia i rezerwatu przyrody S'Albufera.

S'illot

Niewielka miejscowość letniskowa na wschodnim wybrzeżu Majorki, pierwotnie mała wioska rybacka. Mniej oblegana przez turystyczny tłum. Świetna baza wypadowa do zwiedzania okolic i dalszych podróży w głąb wyspy. Piękna, skalista linia brzegowa z małymi plażami zachęca do romantycznych, wieczornych spacerów. Piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda, bogata oferta sportowa, pomimo naturalnego spokoju i ciszy, nie pozwolą nudzić się tu nikomu. W pobliżu na półwyspie Punta de n'Amer rezerwat przyrody, jaskinie i megality.

Santa Ponsa

Dla wielu Santa Ponsa jest ulubionym miejscem wypoczynku. Zlokalizowana w osłoniętej zatoce na przepięknym południowo-zachodnim wybrzeżu Majorki. Goście mogą spędzać swoje wakacje w pięknych willach w pobliżu wsi. Plaża Santa Ponsa z białym piaskiem i błękitnym morzem jest popularnym miejscem dla swoich gości. Port Adriano - nowy głębokowodny port mieści jachty bogatych i sławnych. Ogromny Festiwal Rei en Jaume na koniec lata celebruje lądowanie Jaume I w 1229, kiedy to rozpoczął on podbój Majorki.

Ceny na Majorce

Majorka nie jest jakąś specjalnie drogą wyspą. Oczywiście jeśli zakupy robi się w marketach, a Majorkę odwiedzamy poza sezonem. W kurortach i szczycie sezonu ceny (szczególnie w knajpkach) mogą być nawet 2 razy wyższe.

Tanie na Majorce są owoce i warzywa – najlepsze ceny znaleźć można na targu i w marketach owocowo-warzywnych, miejscowe produkty, wino.

Zakupy spożywcze najlepiej robić na licznych targach lub w sieciowych supermarketach np. Eroski czy doskonale znany Lidl. Znaleźć je można we wszystkich większych miejscowościach np. w okolicach Alcudii jest ich przynajmniej kilka – tych największych, bo licząc z mniejszymi będzie pewnie z kilkanaście. W okolicach Palmy znaleźć można również 2 duże galerię handlowe ze sklepami typu Decathlon, Makro itp. – przy autostradzie w kierunku na Ince i Alcudie.

Przykładowe ceny na Majorce:

pomarańcze – od 0,39 euro za kg w dużym warzywniaku w Alcudii, w marketach nawet 1 euro za kg sok pomarańczowy 0,6 – 1 euro za litr
sól od 0,2 euro za kg
kalmary w puszcze – 0,62 euro
wino Malaga w sklepie – 6,38 euro
likier hierba – 5-8 euro za butelkę
likier Paciarin – od 7 euro
woda mineralna od 0,8 euro za 2,5 l
makaron – 1 euro
pesto – gotowy sos 1,57 euro
wino od 0,5 euro za litr :)
małże w puszcze ok. 0,6-0,8 euro za puszkę
tortilla – omlet z jajek i ziemniaków w sklepie – 3,21 euro
pomidory – ok. 0,99 euro za kg
papryka – 1,9 euro za kg
cebula – 1,4 euro za kg
szynka Jamon – od ok. 1 euro za opakowanie (zależnie od wagi)

Ceny w knajpkach na Majorce:


tapasy w knajpce: 2,9 euro za małą porcję, 3,9 euro za porcje średnią i ok 5 euro za dużą
duża kanapka z szynką w knajpce – pombolii serano – 5,75 euro
piwo z lemoniadą małe w knajpce – 1,6 euro
menu del dia – zestaw dnia, najczęściej 2 dania + deser, czasem napój – od ok 8-10 euro
owoce morza – tapasy w barze w Palmie (na targowisku) ok 4-6 euro za porcję: doskonałe krewetki w pikantnej zalewie czosnkowej, krewetki panierowane, smażone kalmary i mnóstwo innych rzeczy, z których niektórych nie jestem w stanie nawet nazwać

Majorka - oferta Itaki

Oferta Itaki na Majorkę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/majorka/itaka

Majorka - oferta TUI

Oferta TUI na Majorkę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/majorka/tui-deutschland

Majorka - oferta Neckermann

Oferta Neckermann na Majorkę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/majorka/neckermann

Majorka all inclusive

Oferta all inclusive na Majorkę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/majorka/all-inclusive

Majorka last minute

Oferta last minute na Majorkę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/majorka/last-minute

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Majorka
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >