pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Bułgaria - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Wakacje w Bułgarii to znakomity pomysł. Wycieczki w tamten rejon słusznie mogą budzić sentymentalne skojarzenia z okresem PRL, lecz dzisiejsze wybrzeże tego bałkańskiego kraju wygląda zupełnie inaczej. To szereg hoteli all inclusive, atrakcyjnych ofert last minute, słowem – wczasy w Bułgarii to okazja na wakacje w świetnym stylu.

Kierunek na wakacje

Republika Bułgarii jest położona na południu Europy. Sąsiaduje z Serbią, Macedonią, Rumunią, Grecją i Turcją, jednak nie tylko łączność ze szklakiem turystycznym świadczy o jej atrakcyjności. To przede wszystkim bogactwo śladów wyjątkowej kultury bałkańskiej i długie wybrzeże nad Morzem Czarnym, idealnym kierunkiem na słoneczne, plażowe wakacje.

Bułgaria last minute jest jedną z tych ofert, która nie powinna budzić naszych obaw. To stosunkowo niedalekie państwo, z którym wiąże nas wspólna przeszłość. Jak wszystkie kraje bloku wschodniego, Bułgaria musiała odbudować swoje państwo, wprowadzić nowe standardy, postawić na rozwój. Dzięki turystyce udało się to bez utraty charakteru narodowego i esencji bałkańskich stron. 

Dziś wakacje Bułgaria all inclusive to fakt. Wystarczy popatrzeć na to, jak bogatą ofertą mogą poszczycić się hotelarze i restauratorzy pracujący nad Morzem Czarnym.

Wycieczki do Bułgarii zabytkowym szlakiem

Rzecz jasna, jak w każdym państwie, źródłem niezwykłych wrażeń na wakacje jest wizyta w stolicy. Zawsze można przecież połączyć wczasy nad morzem z chwilowym wypadem krajoznawczym. Sofia to wspaniałe miasto, do którego przybywają wycieczki z całego świata. I bynajmniej nie żałują.

Sofia (z języka greckiego „mądrość”) jest miastem stołecznym osadzonym nad rzeką Bojanską, które zamieszkuje prawie 1,3 mln obywateli. Sofia została założona jako Serdica przez starożytnych Rzymian. Rozwój ośrodka, w którym rozkwitała obronność, kultura, religia i handel, przerwał gwałtowny najazd Hunów w V wieku. Jadąc tam na wakacje, warto wiedzieć, że orientalnego, znanego do dziś charakteru miasto nabrało wraz z późniejszym panowaniem Imperium Osmańskiego. Między XIX a XX wiekiem ostatecznie wykształciło się państwo bułgarskie, a Sofia od początku stanowiła jego najważniejszy ośrodek.

Przybywając do Sofii na wakacje, warto odwiedzić wiele miejsc religijnego kultu. W państwie, w którym duże piętno odcisnęło prawosławie, nie brakuje cerkwi. W Sofii wycieczki kierują się w stronę Cerkwii Bojańskiej z X wieku, Świętej Niedzieli z XIX wieku, Mądrości Bożej z VI wieku i św. Petki Samardżijskiej z XIV wieku. 

W Bułgarii mieszka sporo muzułmanów, dlatego wycieczki zwiedzają również meczety z XV i XVI wieku. Stołeczne obiekty warte uwagi to także stadiony lokalnych klubów piłkarskich, szanowanych w świecie europejskiego futbolu, zabytkowe łaźnie, muzeum w Rotundzie Św. Jerzego i Narodowe Muzeum Historyczne. Lubisz wakacje wzbogacające Twoją wiedzę o złożonej historii Europy? Nie mogłeś trafić lepiej!

Wczasy nad Morzem Czarnym – perłą Bałkanów

Jeżeli cenisz sobie piękną pogodę, wspaniały wypoczynek na plaży oraz uśmiechnięte towarzystwo z całego świata – Bułgaria jest właściwym miejscem na wakacje. Trudno w zasadzie wskazać jedyny przebieg wycieczki – wczasy w Bułgarii to możliwość wyboru pomiędzy wieloma kurortami.

Bułgaria to przede wszystkim legendarne plaże w Słonecznym Brzegu, historia i wypoczynek w Warnie, jazda na snowboardzie albo nartach w ośrodku Bansko, luksusy w Burgas, wyjątkowy klimat w Nesebyr, nurkowanie u brzegów Sozopola, spacer po przeszłości ulicami Wielkiego Tyrnowa czy aktywne wczasy w Albenie. 

Jak widzisz, wakacje w Bułgarii mają niejedne imię. O każdym ze wspomnianych miejsc można by opowiadać długo, ale czy nie lepiej zobaczyć je na własne oczy i wreszcie wypocząć? Wyjechać na zasłużone wakacje?

Wycieczki kulinarne

Każde wczasy poza ojczyzną to niezwykła okazja, by poznać nowe smaki. Również Bułgaria słynie ze swojej kuchni, o której można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, że nie ma w sobie nic oryginalnego.

Przybywające wycieczki szybko orientują się, że Bułgaria ma im do zaoferowania coś więcej niż tylko wakacje all inclusive. To przede wszystkim mieszanka smaków, której tradycja wypływa z grecko-orientalnych inspiracji, przefiltrowanych przez narodowy charakter mieszkańców.

Kulinaria Bułgarskie są przede wszystkim smaczne i zdrowe. Podobnie jak w Polsce, wśród mięs króluje drób i wieprzowina, choć częstym gościem na stołach są dania z cielęciny. O ile lubimy smażyć, Bułgarzy wybierają grill, zapiekanie i zdrowe gotowanie na parze.

Poza regionalnymi ziołami do dań dodaje się różne rodzaje aromatycznych serów (np. sirene) i naturalnych jogurtów. Tradycyjnie posiłkom towarzyszy pieczywo. Desery i przekąski nie każdy pokocha, ale jeśli tak, to całym sercem – są oryginalne, intensywne i, nie ma co ukrywać, bardzo słodkie, niejednokrotnie przełamywane dodawanymi bakaliami.

Przybywające na wczasy wycieczki są witane w restauracjach takimi pysznościami jak mocna rakija, sałatka szopska z białym serem, ogórkowy chłodnika pod nazwą Tarator czy Bob czorbą – warzywna zupa zdominowana przez fasolę. Jeśli chodzi o obiady, to trudno przez wakacje w Bułgarii nie poznać Banicy, Kjuftetów czy Gjuweczu. Smacznego i do zobaczenia nad słonecznym brzegiem Morza Czarnego!

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Bułgaria
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >