pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Turcja last minute - wakacje, wczasy, wycieczki - Biuro podróży Dreamtours.pl

Wakacje w Turcji last minute

W tureckich kurortach znaleźć można wszystko, co jest potrzebne do tego, aby cieszyć udanymi, beztroskimi wakacjami. Długie, piaszczyste plaże, zwiedzanie antycznych zabytków, sporty wodne to tylko niektóre, z atrakcji z jakich można korzystać podczas wypoczynku. Jednym z najpiękniejszych i zarazem najbardziej popularnych kurortów jest Alanya. Widok niesamowicie błękitnego Morza Śródziemnego na tle skalistych szczytów gór Taurus, tworzy wyjątkowo malowniczy krajobraz. Plaże ciągną się wzdłuż wybrzeża kilometrami, więc o wolne miejsce nie ma się co martwić, nawet jeśli wybierzemy spontaniczną opcję wakacji w Turcji last minute. Część portowa miasta jest również ciekawą atrakcją. Za dnia można odwiedzić Czerwoną Wieżę z Muzeum Etnograficznym w środku. Jeśli będziemy szukać odpoczynku po intensywnym zwiedzaniu warto udać się do Karaalioglu Park. Doskonałą okazją, aby poczuć klimat miasta jest wizyta w okolicznych miejskich bazarach. 


Co jeszcze zobaczyć w Turcji?

Drugim najchętniej wybieranym kurortem na wakacje w Turcji last minute jest Side. Miasto to znajduje się we wschodniej części śródziemnomorskiego wybrzeża. Stanowi raj dla miłośników zabytków. Zwiedzić tam można antyczny teatr, pozostałości trzech świątyń Apollina, Ateny i Mena. W trakcie wypoczynku w Side nie można pominąć zobaczenia ruiny biblioteki z II wieku czy świątyni Dionizosa. Oprócz zwiedzania warto wybrać się na rejs w górę rzeki do wodospadów w Manavagacie. Można też pokusić się o dłuższą wycieczkę na okoliczne wyspy. W niewielkiej odległości od portu bez problemu znaleźć można restauracje i bary z lokalną kuchnią. Dla osób, które lubią przywozić pamiątki z każdej podróży polecany jest spacer ulicą Liman Cadddesi. Znajduje się tam ciąg sklepów z gadżetami. 

Godnym polecenia kurortem jest Bordum. Miasteczko słynie z zabudowy, w której dominuje biel, dlatego mówi się o nim, że jest to "tureckie Santorini". Jednym z najbardziej klimatycznych miejsc, które trzeba zobaczyć w tym mieście jest XV-wieczny zamek św. Piotra. Nie brakuje tutaj także nocnych atrakcji. Liczne kluby nocne przyciągają co roku sporą liczbę turystów. Błękitne, czyste wody są idealne dla osób lubiących uprawiać sporty wodne. 


Kiedy wybrać się na wakacje w Turcji last minute?

Turcja charakteryzuje się trzema strefami klimatycznymi. Pierwsza to jest Egejska i Śródziemnomorska. Temperatury są wysokie, a prawdopodobieństwo opadów bardzo małe. Zimową porą temperatura nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Występuje tu duża wilgotność powietrza. Druga strefa dotyczy regionu Środkowej i Wschodniej Anatoli. Klimat cechuje się upalnym latem i chłodną zimą. Ostatnią strefą jest region Morza Czarnego charakteryzujący się umiarkowanym klimatem morskim. Charakterystyczne są tu wysokie temperatury latem, umiarkowany chłód zimą i duże opady przez cały rok. Na wakacje najlepiej wybrać się w okresie od maja do października. Najwyższe temperatury przypadają na lipiec i sierpień. Z kolei wrzesień i październik to idealny czas na rejsy jachtem. 

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >