pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Gran Canaria - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Gran Canaria to najsłynniejsza z wysp w archipelagu Wysp Kanaryjskich, która kusi złocistymi plażami i niekończącymi się wydmami z jasnozłotego piasku. Są tu także góry z pieszymi szlakami, zielone doliny z malowniczymi wioskami oraz miejsca z cennymi zabytkami historycznymi. To wszystko na jednej małej wyspie na środku oceanu. Niektórzy mówią na nią Kanary, jeszcze inni Grand Canaria lub Gran Kanaria - jednak zawsze chodzi o tą samą małą wyspę na oceanie Atlantyckim.

Czas przelotu: Warszawa-Las Palmas – ok. 5 godz.
Czas lokalny: czas polski minus 1 godz.
Język: hiszpański; można także porozumiewać się po angielsku i niemiecku. Stolica wyspy: Las Palmas de Gran Canaria.
Napięcie: 220 V.
Waluta: euro (EUR).
Ceny w hotelu i restauracji: obiad – od 15 EUR, woda – ok. 2 EUR, piwo – ok. 2 EUR, wino – ok. 9 EUR. Komunikacja: sprawna i niedroga (taksówki, lokalne autobusy).
Plaże: wstęp bezpłatny; serwis plażowy (2 leżaki + parasol) – ok. 10 EUR/dzień.
Wyspy w Internecie: www.grancanaria.com.
Wycieczki lokalne: są organizowane przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Gran Canaria - atrakcje, co warto zobaczyć, ciekawe miejsca

LAS PALMAS

Stolica Gran Canarii, z najstarszą dzielnicą Vegueta, gdzie znajduje się przepiękna katedra św. Anny. Warto odwiedzić także Casa de Colon – muzeum Kolumba. Wielbicielom zakupów polecamy dzielnicę Triana, słynącą z ogromnej ilości sklepów. Większość z nich znajduje się przy Calle Mayor de Triana, z ciekawą architekturą kanaryjską, głównie w stylu hiszpańskiego modernizmu – odpowiednika secesji.

GALDAR

Historyczne miasto królów. W Cueva Pintada można odnaleźć jedyne na Wyspach Kanaryjskich kolorowe malowidła Guanchów, a w La Guancha i El Agujero poznać metody budowy domów. Warto odwiedzić także jaskinie w Cenobio de Valerón i obejrzeć wykute krzyże w Cueva de Las Cruces.

MASPALOMAS

Obok Playa del Inglés najbardziej znany kurort turystyczny na Wyspie. Chętnie odwiedzany przez wszystkich turystów, będących na Gran Canarii; przyciąga ich przede wszystkim rezerwat wydm (Dunas de Maspalomas). Zapachem kawy wabią kafejki w Las Meloneras, a na spacer zaprasza promenada Paseo Marítimo.

PUERTO DE MOGAN

Pełen uroku i niezwykle zakątek Gran Canarii. Bielone domki Małej Wenecji delikatnie kołyszą się na falach, Playa de Mogán zachęca do odpoczynku na złotym piasku, a z Mirador de Mogán zobaczyć można panoramę miasta.

PUERTO RICO

Jeden z najbardziej znanych i popularnych kurortów na Gran Canarii. Puerto Rico ulokowany jest na południowo-zachodnim wybrzeżu, w sąsiedztwie masywnych gór oraz dwóch przepięknych plaż.
Playa Puerto Rico, otoczona dwoma molami, jest dziełem rąk ludzkich i stwarza idealne warunki do kąpieli, zwłaszcza dla najmłodszych. Do Playa de los Amadores, oddalonej o ok. 20 minut, prowadzi drewniana promenada, z której roztacza się przepiękny widok na nabrzeże, marinę i ocean. W pobliżu promenady znajduje się także punkt widokowy, z którego przy dobrej widoczności widać Teide - najwyższy szczyt Teneryfy.
Puerto Rico oferuje codzienne rejsy dookoła wyspy, wyprawy na połowy głębinowe lub poszukiwanie. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją jest Aquapark „Atlantyda”, wystylizowany na monumentalne pozostałości mitycznej cywilizacji. Miłośnicy zakupów mają do dyspozycji dwa duże centra handlowe. Również miłośnicy nocnego życia nie będą zawiedzeni - liczne restauracje, kawiarenki, bary oraz dyskoteki pełne młodzieży sprawiają, że miasto nieprędko idzie spać.

SAN AUGUSTIN

San Augustín to kurort na południowo-wschodnim wybrzeżu Gran Canarii. Okolica pełna jest kontrastów - pustynny krajobraz sąsiaduje z bujnie zielonymi, podzwrotnikowymi ogrodami. Jest to jeden z głównych ośrodków turystycznych na południowym wybrzeżu Gran Canarii.
Spokojna atmosfera, piękna plaża, słońce co dnia gwarantują udany wypoczynek. Dominują tutaj, rozmieszczone wzdłuż plaży, wysokiej klasy hotele z pięknymi ogrodami. San Augustín jest miejscowością spokojniejszą od sąsiednich, przez jest szczególnie godna polecenia na rodzinne wczasy.

PLAYA DEL INGLES

Główna miejscowość wypoczynkowa Playa del Inglés na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Gran Canaria. Niezwykle tętniące życiem miejsce, wymarzone dla ludzi tęskniących za słońcem, różnego rodzaju sportami i nocnym życiem.
Świetna propozycja dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Z powodu licznych całonocnych imprez nazywana często „świątynią tańca“. Przy głównej promenadzie liczne dyskoteki, restauracje i kawiarnie. W miejscowości pole golfowe i możliwość nurkowania.

TENERYFA

Największa z wysp (2034 km2) i zarazem najwyższa – tu znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii - Pico del Teide (3718 m n.p.m.); to jedyne miejsce na Wyspach, gdzie zimą można zobaczyć śnieg. Park Narodowy Las Canadas del Teide znajdujący się na Teneryfie zajmuje centralną część wyspy. Chroniony jest cały teren ogromnego krateru o średnicy kilkunastu kilometrów. Warto odwiedzić także Loro Park, największy na wyspach ogrodzie zoologicznym i największą atrakcję Teneryfy, gdzie można podziwiać pokazy delfinów, lwów morskich i tresowanych papug, akwarium orek i górę lodową z pingwinami.

Gran Canaria - pogoda, temperatury, klimat

Gran Canaria jest wyspą na którą warto się udać o każdej porze roku. Klimat jest tam niezwykle łagodny i mówi się, że panuje na wyspie wieczna wiosna. Zdarza się, że jeszcze w listopadzie turyści błogo wylegują się na plaży ale znaczna większość decyduje się na zwiedzanie. W styczniu i w lutym można tu przylecieć po to, by uciec przed zimnem i chłodem panującym w kraju – deszczu jest wówczas mało, więc można naprawdę miło spędzić tu czas na przykład na zwiedzaniu wyspy.
Wyspa Gran Canaria podobnie jak Teneryfa podzielona jest na dwie strefy klimatyczne – północna część wyspy jest bardziej deszczowa (w związku z tym również bardziej zielona) i chłodniejsza od części południowej. Gran Canaria zwana jest Wyspą Wiecznej Wiosny a to za sprawą łagodnego klimatu panującego tu przez cały rok. Oczywiście miłośnicy wysokich temperatur powinni przybyć tu w okresie od lipca do października kiedy jest najcieplej, natomiast ci, którzy raczej wolą zwiedzać, niech wybiorą właśnie okres zimowo – wiosenny (według naszych pór roku).

Gran Canaria - pogoda - styczeń i lutym

Średnia najwyższych temperatur w styczniu i lutym dochodzi do 21 stopni. Średnia temperatura minimalna wynosi 15 stopni, woda w morzu ma około 19 stopni, a słońce świeci przez 6-7 godzin w ciągu dnia. Pada mało, bo 3-4 dni w przeciągu miesiąca.

Gran Canaria w marcu

Na Gran Canari średnia najwyższych temperatur waha się między 21 a 28 stopni, a marzec charakteryzuje się bardzo przyjemną pogodą. Średnia najwyższych temperatur wynosi około 22 stopnie, a najniższych – 15 stopni. Woda w morzu nagrzana jest do około 19 stopni, a słońce świeci 7 godzin w ciągu dnia. Deszcz prawie w ogóle nie pada – notuje się około 3 dni opadów w ciągu miesiąca.

Kwiecień na Gran Canarii

W kwietniu średnia najwyższych temperatur wynosi 23 stopnie, a najniższych 16 stopni. Woda w morzu nagrzana jest do 19 stopni padać nie powinno (choć powinniśmy pamiętać o różnicach klimatycznych między północą i południem), słońce powinno świecić przez 8 godzin w ciągu dnia.

Gran Canaria w maju

W maju najwyższa średnia temperatura wynosi 23 stopnie a najniższa średnia – 17 stopni. Może ma średnią temperaturę 20 stopni. Wyspa jest soczyście zielona, co sprzyja wędrówkom i zwiedzaniu wyspy.

Gran Canaria w czerwcu

Gran Canaria jest wyspą na którą warto się udać o każdej porze roku. Klimat jest tam niezwykle łagodny i mówi się, że panuje na wyspie wieczna wiosna. Czerwiec jest miesiącem z bardzo przyjemnymi temperaturami. Średnia najwyższych temperatur wynosi 24 stopnie a najniższych 18. Woda w morzu ma około 21 stopni.
To miesiąc, który sprzyja plażowaniu – pogoda jest wówczas najpewniejsza a woda nagrzana. Można też liczyć na to, iż turystów nie będzie jeszcze tak dużo jak w kolejnych miesiącach. Wielu gości przyjeżdża na Gran Canarię zimą, by uciec od mrozu i zimna.

Lipiec, sierpień i wrzesień - wakacje na Gran Canaria

Najcieplejszymi miesiącami (i jednocześnie najbardziej tłocznymi) na Gran Canaria są lipiec i sierpień, podobnie jest również we wrześniu, z tą różnicą że woda wówczas osiąga najwyższą temperaturę (około 23 stopnie). Średnia najwyższych temperatur wynosi 26 stopni, a najniższych 21. Słońce świeci przez 8 godzin w ciągu dnia, jest to więc idealny czas na odpoczynek na plaży, kąpiele słoneczne i wodne szaleństwo!

Październik na Gran Canarii

Średnia najwyższych temperatur na Gran Canarii w październiku wynosi 26 stopni, najniższych – 19 stopni. Woda jest ciepła – ma 23 stopni, więc bez problemu można zażywać morskich kąpieli. A łagodny klimat i przyjemne temperatury sprzyjają również zwiedzaniu i długim spacerom.

Listopad i grudzień - Gran Canaria

Listopad i grudzień na Gran Canaria, to świetna okazja, by uciec przed zimowym chłodem i mrozami panującymi wówczas w kraju. Trzeba jednak być przygotowanym na przelotne opady deszczu. Średnia najwyższych temperatur w listopadzie dochodzi do 24 stopni a w grudniu – 22 stopni. Średnia temperatura minimalna wynosi 18 stopni, a w grudniu – 16 stopni. Woda w morzu w dalszym ciągu ma ponad 20 stopni, słońce świeci przez sześć godzin w ciągu dnia.

Gran Canaria - oferta Itaki

Oferta Itaki na Gran Canarie dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/gran-canaria/itaka

Gran Canaria - oferta TUI

Oferta TUI na Gran Canarie dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/gran-canaria/tui-deutschland

Gran Canaria - oferta Neckermann

Oferta Neckermann na Gran Canarie dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/gran-canaria/neckermann

Gran Canaria all inclusive

Oferta all inclusive na Gran Canarie dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/gran-canaria/all-inclusive

Gran Canaria last minute

Oferta last minute na Gran Canarie dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/gran-canaria/last-minute

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Gran Canaria
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >