pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Podróż poślubna, miesiąc miodowy - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Podróż poślubna to tradycyjny pomysł na specjalne, wyjątkowe wakacje – wczasy będące następstwem przysięgi małżeńskiej łączącej dwojga ludzi. Pierwszy małżeński wyjazd stanowi okazję do odpoczynku po zamieszaniu ślubnym i jest przykładem, że wycieczki mogą cementować związek. Obojętnie, czy w tropikalnym kurorcie all inclusive, czy last minute z plecakiem w górskich klimatach.

 

Rajski miesiąc miodowy

 

Popularnym i sprawdzonym pomysłem na wycieczki poślubne są wczasy w tropikalnych warunkach, z uwzględnieniem idealnych warunków do plażowania. W tej sytuacji skierować się w okolice równikowe, oceaniczne. Takie wakacje mają niewątpliwe zalety: pewna pogoda, ciepła woda, rozbudowana infrastruktura all inclusive i wszystkie niezbędne przymioty miejsc, w których odrywamy się od trosk, zmartwień, śmiało patrząc we wspólną przyszłość.

 

Na tego typu wakacje można skierować się na przykład na Wyspy Kanaryjskie. Choć są owiane legendą typowego kurortu, gdzie udają się wszystkie wycieczki last minute z całego świata, nie stanowią bynajmniej miejsca nudnego i jednorodnego. Każda z wysp archipelagu, by wymienić chociażby Fuerteventurę, Gran Canarię czy Teneryfę różni się architekturą, wysokością terenu, atrakcjami i klimatem. Wycieczki mogą trafić tam nie tylko na białą, rajską plażę, ale również do kilkusetletniego kościoła czy zachowanej, tradycyjnej wioski rybackiej.

 

Niezwykłe wrażenia czekają również na nowożeńców wybierających się w okolicę Oceanu Indyjskiego. Wakacje na Bali, Mauiritiusie, Zanzibarze, Madagaskarze czy Seszelach stanowią marzenie i przykład typowo rajskiego krajobrazu. Utrzymująca się przez większą część roku wysoka temperatura, zorganizowane wycieczki umożliwiające poznanie dżungli, starożytne buddyjskie i hinduskie obiekty kultu, prawdziwe nadmorskie wioski – to tylko niektóre powody, dla których podróż poślubna na Oceanie Indyjskim zachwyca i pozostaje w pamięci na długo. Warto pamiętać o możliwości nawet elementarnego, spontanicznego nurkowania i poznawania podwodnych raf koralowych.

 

Podróż poślubna i sielankowe wycieczki

 

Ślub to nie tylko odpowiedzialna decyzja, ale i kamień milowy w planowaniu i realizacji wspólnego życia. Miesiąc miodowy nie każdej parze musi kojarzyć się z plażą, drewnianym domkiem na palach i słońcem w zenicie. Istnieje wiele związków, w których znacznie większą przyjemność sprawiają wczasy polegające na ucieczkach od kurortów na rzecz spokojnego zwiedzania najpiękniejszych regionów Europy i Świata.

 

Takie wycieczki mogą mieć naprawdę wiele destynacji. Wspaniała hiszpańska Aragonia – kraina małych wioseczek i ruin zamków rzucających cień na doliny przecinane leniwie płynącymi rzeczkami. Wakacje w tajemniczej Kornwalii albo zwiedzanie okolic tradycyjnych miast w rodzaju brytyjskiego Cambridge. Urocza Prowansja, czyli wczasy wśród winogron, folkloru i zachwycającej architektury. 

 

Podróż poślubna na Sardynię lub Sycylię – możliwość poznania tradycyjnej włoskiej wsi, wczasy przefiltrowane przez specyfikę nawet nie tyle kraju, regionu, co konkretnej, lokalnej tradycji. A może pociąga Was atmosfera Północy? Lasy okalające bezpieczne, urokliwe wioski w Szwecji, Norwegii, Finlandii? Miesiąc miodowy musi odpowiadać naturze związku. Czasami nie trzeba wyjeżdżać daleko, by poznać nowe, dobre strony relacji, a przy okazji spędzić wakacje życia.

 

Miesiąc miodowy na wysokich obrotach

 

Jeszcze inne pary odnajdują przyjemność, gdy spędzają wczasy w wielkomiejskim rytmie. Zwiedzanie światowych stolic to wakacje w rytmie napędzanym wielkim biznesem, polityką, największymi atrakcjami w danym kraju. Upalna sjesta w Madrycie, zapach przypraw i perfum w cieniu kilkudziesięciopiętrowych wieżowców w arteriach największych azjatyckich metropolii, podróż po londyńskich muzeach czy wakacje all inclusive w Atenach. Przykłady można mnożyć. W każdym przypadku wczasy tak wyjątkowe jak miesiąc miodowy mogą oznaczać zetknięcie się z inną kulturą, mentalnością i szeregiem narodowych zabytków, miejsc pamięci. Wycieczki do innych wielkich miast to pouczające i spajające doświadczenia dla młodych par.

 

Podróż poślubna kulinarnym szlakiem

 

Warto pamiętać, że wczasy nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu oznaczają wejście w inny krąg kulturowy, w którym dominują nie tylko inne obyczaje i warunki pogodowe, ale również smaki. Innymi prawami rządzą się Bałkany, innymi rejony Morza Śródziemnego, jeszcze innymi kuchnia hinduska, chińska, karaibska czy afrykańska. Warto mieć na uwadze upodobania i chęci poznania nowych aromatów. Takie wycieczki mogą otworzyć nie tylko serca, ale i żołądki.

 

Generalną zasadą jest korzystanie przez kucharzy z naturalnych możliwości danego terenu. Dlatego nadmorskie wczasy wiążą się z posiłkami z owoców morza, śródziemnomorskie wakacje to okazja do skosztowania wybornych win, oliwek i cytryn, a kuchnie wschodu cechują się mnogością przypraw.

 

Gdy wybierasz się na miesiąc miodowy, zabierz ze sobą dobry nastrój, który wiąże się z początkiem małżeństwa. Pamiętaj o drugiej osobie, wybierz kierunek, który odpowiada Waszej naturze. Wspólnie możecie zobaczyć i poczuć więcej. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia!

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Dowolny
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
13-16
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
all inclusive
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >