pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Jamajka - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Wakacje na Jamajce to spełnienie snów nie tylko entuzjastów muzyki reggae, ale również wszystkich tych, którzy kochają wczasy na rajskich plażach i wycieczki po egzotycznych miejscowościach. Jamajka, choćby i w opcji last minute, porywa i rozkochuje w sobie turystów z całego świata.

 

Wycieczki na Jamajkę, czyli gdzie...

 

Jamajka znajduje się na Morzu Karaibskim. To jednocześnie nazwa wyspy i państwa. Leży w pobliżu Kuby i Haiti, przez co jest chętnie wybierana przez wycieczki z całego świata. Jamajka all inclusive to nie tylko hotelowe zaplecze, ale również historyczna podróż, kontakt z bardzo oryginalną kulturą, muzyką i gastronomią. Wreszcie wczasy nad ciepłym, zachęcającym do aktywności Morzem Karaibskim.

 

Jamajka to wyspa, której powierzchnia nieznacznie przekracza dziesięć tysięcy kilometrów kwadratowych. Przybywające tu na wakacje wycieczki stykają się z niemal 3-milionową społecznością obywateli, których pochodzenie bywa skrajnie różne – od afrykańskich i arabskich przybyszy, przez Indian, po europejskich kolonizatorów i obywateli Stanów Zjednoczonych. 

 

Nadbrzeżna równina styka się z ponad 2-tysięcznymi górami, przez co jest to atrakcyjne miejsce dla niejednej wycieczki pożądającej pięknych widoków i opcji na wczasy w klimatycznym kraju. Do niewątpliwie rozbudzających wyobraźnię atrakcji należą między innymi stare jaskinie, na przykład Twin Sisters oraz Windsor Cave.

 

Choć Jamajka to kraina pełna ciekawej fauny i flory, do czasu przybycia kolonizatorów nie hodowano tu zbyt dużej ilości roślin. Dopiero później rozpoczęto masową uprawę trzciny cukrowej i cytrusów. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest bliskie zapoznanie się z narodowym drzewem Jamajki: mahoe. Do interesujących zwierząt należą królik jamajski, nietoperz, manat i kolobier czarnogłowy.

 

Jamajka last minute to oferta ciesząca się niesłabnącym, a wręcz rosnącym zainteresowaniem. Wszystko z powodu niezastąpionej, zawsze pięknej pogody. Przez cały rok utrzymuje się średnia temperatura dochodząca do 30 stopni Celsjusza. Plaże nadają się na wczasy w każdym miesiącu roku.

 

Kingston czyli wycieczki do stolicy Jamajki

 

Stolicą Jamajki jest Kingston. To właśnie w mieście stołecznym możesz rozpocząć swoje wakacje all inclusive. Wczasy w tym miejscu to okazja do niejednej wycieczki śladami kolonizatorów. Mały Teatr, Devon House czy Galeria Narodowa to tylko część kulturalnych atrakcji. Oczywiście, Jamajka w wakacje jednoznacznie kojarzy się z rastafarianizmem i muzyką reggae. Oprócz Muzeum Boba Marleya, warto odwiedzić w trakcie wakacji jeden z rozlicznych klubów nocnych i dać się porwać wibracjom, które pokochał cały świat. Samo Kingston tętni życiem – kulturalnym, sportowym, imprezowym, handlowym. Zapach kawy Blue Mountain jest tu równie popularny, co opary palonej w formie rytualnej konopi indyjskiej.

 

Niezapomniane wczasy

 

Nie można zapominać, że Jamajka to idealny cel na wakacje dla wszystkich miłośników wodnego świata. Morze Karaibskie utrzymuje ciepłą temperaturę przez cały rok, a rajskie plaże wręcz zachęcają do wypoczynku w niezapomnianych okolicznościach przyrody. Legendarne miejsce – Montego Bay, oprócz infrastruktury all inclusive, zachęca plażą idealną do całonocnych zabaw i całodziennego nurkowania w poszukiwaniu barwnych lagun. To idealne miejsce na wczasy ! 

 

Podczas gdy imponujący wodospad zobaczymy podczas wycieczki w Ocho Rios, w Negril wykonamy pamiątkową fotografię na imponującym klifie. Do innych popularnych plaż należą Runaway Bay, Falmouth, Port Antonio, Lucea i Mandeville. We wszystkich tych miejscach hotele all inclusive to idealne miejsca na wczasy na najwyższym poziomie.

 

Smaczne wakacje

 

Czym byłyby wczasy w tropikach, gdyby nie kontakt z lokalną, oryginalną kuchnią? Ponieważ, jak to już było wspomniane, korzenie narodu Jamajskiego tkwią we wszystkich zakątkach świata, kuchnia ma swoje źródła w rozmaitych kulturach kulinarnych od brytyjskiej, przez afrykańską, po chińską.

 

Podstawą są oczywiście regionalne warzywa i przyprawy, a także wyławiane codziennie owoce morza. Jak w wielu krajach w tej szerokości geograficznej, popularnym mięsem jest koźlęcina, ale także i wieprzowina oraz wołowina. Owoce i warzywa spożywa się w bardzo dużych (a przez to zdrowych!) ilościach, za to w różnorodnej formie: na surowo, z grilla, patelni. 

 

Ogromną popularnością cieszą się dania z curry i marynatą Jerk. Tradycyjną formą przyrządzania mięsa jest na Jamajce grillowanie. Z kolei rastafarianie promują wegetariański styl życia, przez co warzywne sosy cieszą się tu ogromną popularnością. Przybywające na wczasy wycieczki muszą również skosztować napoju z wodorostów (Irish Moss), langusty z grilla, wspomnianego mięsa w przyprawie Jerk, a także dań z owocem Ackee.

 

Na jednej z wielu plaż warto bawić się do białego rana, tak aby wakacje kojarzyły się już na zawsze z przyjemnością i rajskim wypoczynkiem. Wczasy z drinkiem warto w tym miejscu kultywować wznosząc toasty narodowym trunkiem Jamajczyków – rumem uzyskiwanym z trzciny cukrowej. Ciekawym punktem wycieczki może być również wizyta w tradycyjnej destylarni. W gorący dzień warto się również uraczyć zimnym piwem Red Streepe lub Jamaica Stout, a na deser – likierem Tia Maria.

 

Wakacje na Jamajce to wczasy w pięknych hotelach usytuowanych przy ciepłym Morzu Karaibskim. Wyjątkowa kultura mieszkańców, rozliczne atrakcje turystyczne – to tylko jeden z w powodów wybrania wycieczki właśnie na Jamajkę.

 

Dreamtours.pl proponuje wakacje na Jamajce w każdym dostępnym hotelu na wyspie. Wczasy nie należą do najtańszych, lecz mnogość atrakcji z nawiązką zrekompensuje długi lot i nadwyrężony portfel. Wakacje na Jamajce to wczasy, które należy przeżyć chociaż raz w życiu.

 

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Jamajka
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >