pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Rainbow Tours - biuro podróży - wakacje, wczasy, wycieczki, last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Dowolny
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Rainbow Tours
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor

Rainbow Tours

Rainbow Tours - Wakacje 2019, Wczasy i najlepsze Wycieczki objazdowe. Sprawdź oferty Rainbow w Dreamtours.pl. Rainbow to biuro podróży działające na rynku od 1990 roku, które organizuje wczasy i wycieczki w najpopularniejszych krajach: Grecja, Hiszpania, Włochy, Bułgaria i Egipt. Z Rainbow możemy wybrać się także w dobrej cenie na Wakacje 2019 do Portugalii, Macedonii czy Chorwacji. Biuro podróży specjalizuje się w organizowaniu egzotycznych wakacji do Brazylii, Meksyku, Emiratów Arabskich, Wietnamu, Tajlandii, Dominikany i Jamajki. Z biurem podróży Rainbow możesz zobaczyć Izrael, Kenię, Indonezję, Maroko i Sri Lankę w licznych wycieczkach objazdowych, także w formule wypoczynek i zwiedzanie (7+7). W ofercie znajdziesz tak egzotyczne miejsca, jak Kambodża, Gambia i Senegal, Mauritius i Madagaskar. Rainbow organizuje także uwielbiane przez turystów rejsy po Karaibach. W ofercie biura znajdziemy szeroki wybór wycieczek City Break do kultowych miast Europy oraz bogatą ofertę wczasów dla rodzin z dziećmi. Rainbow cieszy się popularnością ze względu na dobrze wyszkoloną kadrę pilotów wycieczek, animatorów czasy wolnego oraz rezydentów turystycznych. Wysoka jakość oferowanych usług to gwarancja udanego wypoczynku!

Rainbow Tours - solidne biuro podróży

Rainbow Tours (bez zmiany oceny: AA). Organizator w ostatnim roku przeszedł z pozycji wicelidera branży turystyki wyjazdowej na trzeci stopień podium ustępując w tym względzie miejsca wyjątkowo ofensywnie rozwijającemu się ostatnio TUI Poland.

Przychody ze sprzedaży imprez wzrosły w minionym roku do 1275 mln złotych, czyli o 22 procent, zaś liczba klientów do 412,3 tysiąca osób, co oznacza wzrost na poziomie 24,8 procent, a zatem na średnim poziomie dla branży jako całości. Uśredniony wzrost organizatora w okresie ostatnich 10 lat wyniósł 22,8 procent, czyli nieznacznie powyżej odpowiedniego wskaźnika dla lidera rynku Itaki i na poziomie dwukrotnie wyższym niż dla całości branży.

Zysk netto biura Rainbow wyniósł 38,1 mln złotych i zapewnił mu w tym roku pozycję lidera, zaś rentowność osiągnęła bardzo dobry w turystyce poziom, czyli 2,7 procent ustępując w tym względzie wśród znaczących organizatorów jedynie wieloletniemu liderowi, którym jest biuro Grecos Holiday.

Drugi w branży był również poziom funduszy własnych organizatora, który wyniósł 109,3 mln złotych, ale należy też zaznaczyć, że wypłaca on regularnie dywidendę z zysku dla swoich akcjonariuszy, która w ostatnich latach wynosiła po około 14,5 miliona złotych.

W ofercie tego organizatora istotną rolę odgrywają zwykle ponadprzeciętnie dochodowe wycieczki objazdowe, egzotyczne i egzotyczno-objazdowe często charakterystyczne dla klientów segmentu premium, ale w ostatnim roku nie stronił też od napływających obecnie na rynek słabiej sytuowanych klientów, przygotowując dla nich nowy produkt tzw. polskie strefy w mniej eksponowanych rejonach wybrzeża Morza Śródziemnego. Takie podejście sprzyjało dynamice wzrostu liczby klientów, która ostatecznie ukształtowała się na najlepszym poziomie wśród trójki najbardziej dynamicznych znaczących organizatorów (Grecos Holiday, Rainbow, Itaka) i jednocześnie na średnim poziomie dla całej branży.

Stabilności finansowej i dobrym wynikom touroperatora sprzyja też znaczne zróżnicowanie kierunków, a także duży udział sprzedaży przez własne kanały dystrybucji, w których istotną rolę zaczynają odgrywać placówki własne (2/3 ogółu salonów – podobnie jak w TUI Poland).

Zróżnicowany portfel produktowy powoduje, że Rainbow jest stosunkowo odporny na nowe formy biznesowej konkurencji ze strony tzw. tanich linii, a ryzyka biznesowe dla jego dalszego rozwoju są relatywne niewielkie. Touroperator, podobnie jak Itaka, dysponuje znacznymi środkami finansowymi, które umożliwiają mu podejmowanie inwestycji w segmencie hotelowym (w Grecji), co według ostatnich trendów zaczyna być uważane w tej branży za bardzo istotny element zachowania dobrej rentowności w przyszłości.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >