pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Zanzibar - wakacje, wczasy, wycieczki first i last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor

Zanzibar - wakacje na rajskich plażach

Podczas wycieczki na Zanzibar, oprócz opalania się na zachwycających plażach Oceanu Indyjskiego, nurkowania na wspaniałej rafie koralowej zobaczycie też tajemnicze Stone Town, rezerwat żółwi i miło spędzicie czas w uroczych knajpkach. Połączenie lotów z Polski i z Niemiec pozwalają wybrać optymalne połączenie i doskonale zaplanować wczasy na Zanzibarze, ponieważ połączenia są niemal codziennie. Wspaniałe hotele all inclusive i gorące lato nawet naszą zimą pozwolą doskonale odpocząć.

Co warto zobaczyć na Zanzibarze ?

Zabytkowe centrum Zanzibaru Stone Town, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Nazwa Stone Town oznacza Kamienne Miasto. W miejscu tym wyczuwalna jest niezwykła atmosfera wielokulturowości. Podczas spaceru po Kamiennym Mieście można odnieść wrażenie, jakby nagle czas cofnął się o kilka wieków wstecz.

Zanzibar był kiedyś jednym z najważniejszych miejsc, w których odbywał się handel niewolnikami. O czasach tych przypomina dawny targ niewolników, gdzie można obejrzeć pomieszczenia, w których niegdyś ich przetrzymywano. Podczas wakacji koniecznie trzeba też wybrać się tutejszy nocny targ w Forodhani Gardens, oferujący pyszne jedzenie, m.in. ryby, owoce morza (np. grillowane krewetki i langusty).

Po Kamiennym Mieście można poruszać się na wycieczce pieszo lub na rowerach i motocyklach

Przyprawy - warto wybrać się na wycieczkę aby obejrzeć farmy, gdzie uprawiane wszystkie przyprawy świata. Zanzibar od wieków słynie z ich uprawy, przyciąga miłośników smaku i turystów z całego świata, zachęca do próbowania i polepszania jakości potraw. To właśnie przyprawom Zanzibar zawdzięcza swoje drugie imię: Wyspa Smaków.

Park Narodowy Jozani Chwaka

Jedynym rezerwatem przyrody na Zanzibarze, warto tu wybrać się podczas wczasów na Zanzibarze. Na 50 km2 można oglądać wiele gatunków zwierząt w lasach namorzynowych, ale także wielkie baobaby, fikusy.

Coraz więcej turystów przylatuje na Zanzibar aby spróbować sportów wodnych: kitesurfing, windsurfing, więc jeśli marzycie o surfowaniu po błękitnym oceanie, znajdziecie tu idealne warunki. Przygotowani na egzotyczne wakacje na Zanzibarze?

POGODA, KLIMAT - ZANZIBAR

Wyspa Zanzibar leży w strefie podrównikowej - klimat gorący i bardzo wilgotny. Temperatury przekraczają 30 stopni, a temperatura wody ma zazwyczaj co najmniej 25 stopni.

Na Zanzibarze można wyróżnić dwie pory suche oraz dwie pory deszczowe.

Pora sucha występuje od czerwca do października. Temperatury wtedy osiągają 28 stopni (średnia temperatura to ok. 25°C), czasami pada mały deszczyk. To właśnie wtedy na Zanzibarze panuje szczyt sezonu turystycznego.

Następna pora sucha przypada na styczeń i luty. To najbardziej upalny czas na Zanzibarze - temperatury sięgają 35°C, dodatkowo powietrze jest bardzo wilgotne, odczuwalna temperatura może być wyższa.

Długa pora deszczowa występuje od marca do końca maja. W tym czasie na wyspie Zanzibar występują długotrwałe i obfite opady deszczu, trwające nieprzerwanie nawet kilka dni.

Najbezpieczniej jest wybrać się na wakacje na Zanzibar w porze suchej, wtedy mamy niemal gwarancję dobrej, słonecznej pogody. Jeśli jednak nie odstrasza nas myśl o deszczu, to spokojnie można zaplanować wczasy w czasie niskiego sezonu, wtedy też cena wyjazdu jest dużo niższa.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >