pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Last Minute - wakacje, wczasy, wycieczki last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Dowolny
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż oferty ze wszystkich wybranych krajów i regionów
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Z roku na rok przybywa w Polsce osób, które swój urlop wykorzystują we wrześniu. Zapytani o taki wybór odpowiadają niemal jednym głosem – jest taniej. Trudno się dziwić, wszak ceny w kurortach obniżają się wprost proporcjonalnie do przemijania sezonu, a wrzesień zdaje się być ostatnim dzwonkiem na zagospodarowanie swego urlopu. Jednak istnieje jeszcze jeden – nader istotny argument przemawiający za takim wyborem. Jest nim tajemnicza fraza – wakacje last minute.

Co oznacza pojęcie last minute?

Lata 80’ w Stanach Zjednoczonych to okres najbardziej dynamiczny w szeroko rozumianej branży turystycznej. Wówczas po raz pierwszy usłyszano o pojęciu – last minute, a to za sprawą amerykańskich linii lotniczych. Była to nazwa specjalnej promocji, która pozwala kupić bilety na chwilę przed wylotem w wyjątkowo niskiej cenie. Z biegiem lat hasło marketingowe rozpoczęło ekspansję na terytoriach linii lotniczych Azji oraz Europy. Warto wspomnieć, iż zmierzch stulecia opiewał w o wiele wyższe ceny biletów lotniczych niż obecnie, a działo się tak ze względu na mniejszą popularność turystyki. Śmiało można zaryzykować tezę, że do jej zmasowania przyczyniła się właśnie wspomniana promocja biletowa.

Last minute w Polsce.

Podróże last minute w naszym kraju stały się popularne w połowie lat 90’ i miało to oczywisty związek z wymieraniem komunizmu. Co ważne – zmienił się również pogląd na planowanie urlopu – Polacy wyjeżdżali częściej za granicę i nie tylko w sezonie letnim. Z biznesowego punktu widzenia popularność ofert „na ostatni dzwonek” walnie przyczyniła się do upadku niewielkich biur podróży – w tym czasie konkurencja przejmująca zachodnie trendy nie spała.

Last minute współcześnie.

 

Wczasy last minute są obecnie bardzo popularne i wiele osób z nich korzysta planując spontaniczne wypady. Trudno się dziwić, bowiem ceny są niższe nawet o 70%. Biura podróży rosną jak grzyby po deszczu prześcigając się w ofertach, co sprzyja egzotycznym wylotom. Pozostaje mieć nadzieję, że ta zdrowa konkurencja utrzyma się jak najdłużej, ponieważ korzystają na tym przede wszystkim ludzie, jak mówi stare porzekadło – „Nie ten dużo umie, kto długo żyje, a ten kto wiele podróżuje…”

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >