pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Lanzarote - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Lanzarote

 

Lanzarote to wyspa wchodząca w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich, znajdująca się na Oceanie Atlantyckim, doskonała na wczasy i wycieczki. Choć jej terytorium należy do Hiszpanii, to położenie jest znacznie bliższe Afryce, od której dzieli ją zaledwie ok. 100 km drogą morską. Od wielu lat wakacje na Lanzarote kuszą turystów z całej Europy, którzy przybywają do tego miejsca, aby korzystać z optymalnej pogody bez względu na porę roku, kąpać się w oceanie i podziwiać podczas wycieczki iście księżycowe krajobrazy, będące dla wielu główną atrakcją wyspy.

 

Wakacje na Lanzarote przez cały rok

 

Choć najlepszy okres na wczasy na Lanzarote to oczywiście sezon turystyczny od czerwca do września, kiedy temperatura jest najwyższa, to ze względu na bardzo stabilną pogodę wycieczki na Lanzarote są możliwa praktycznie przez cały rok. Z jednej strony nie należy się spodziewać tropikalnych upałów, ponieważ termometr rzadko kiedy wskazuje w wakacje więcej niż 30 stopni Celsjusza, zaś z drugiej strony nigdy nie jest ziemno, a temperatury poniżej 15 stopni Celsjusza należą do rzadkości. Dodatkowa zachęta, żeby skorzystać z oferty wczasy Lanzarote last minute, to sporadyczne opady deszczu, który w wakacje jest zjawiskiem niemal niespotykanym.

 

Wycieczki po księżycowym krajobrazie

 

Z uwagi na niewielkie ilości opadów turyści podczas wycieczki zobaczą, że roślinność na wyspie jest nadzwyczaj skąpa, a krajobrazy – surowe. Nie stanowi to jednak przeszkody dla turystów, którzy wręcz upajają się prawdziwie pocztówkowymi krajobrazami, spędzając wczasy na Lanzarote. Doskonałym miejscem, gdzie można się nimi nasycić do woli, jest usytuowany na terenach powulkanicznych, w zachodniej części wyspy Park Narodowy Timanfaya, który znajduje się na liście rezerwatów biosfery UNESCO. Warto zaplanować wczasy właśnie w tej części wyspy. Co ciekawe, podczas wycieczki można zobaczyć, że na jednym z punktów widokowych w parku otwarto restaurację oferującą jedyne w swoim rodzaju potrawy podgrzewane za pośrednictwem pochodzącego z wnętrza ziemi ciepła. Tego trzeba spróbować w trakcie wycieczki na Lanzarote!

 

Wczasy wewnątrz wulkanu

 

Jedna z największych, jeśli na największa atrakcja turystyczna, która sprawia, że wakacje na Lanzarote są tak popularne, to położona w Parku Narodowym Timanfaya miejscowość El Golfo, gdzie znajdują się krater i jezioro. Co w nich takiego wyjątkowego, że warto wybrać się tam podczas wycieczki? Otóż mimo że jezioro jest stosunkowo niewielkie, to zachwyca w wakacje niepowtarzalnym, jasnozielonym kolorem, który stanowi efekt obecności alg morskich. Z kolei krater, choć w dużej mierze został już wchłonięty przez wody oceanu, to pozwala poczuć namiastkę tego, jak wygląda wnętrze wulkanu.

 

Pochodzenie wulkaniczne ma także jaskinia Cueva de los Verdes, która na wczasy jest celem wielu turystów korzystających z oferty Lanzarote last minute. Można do niej dotrzeć, kierując się podczas wycieczki na północno-zachodni kraniec wyspy. Naprawdę warto tam zajrzeć w wakacje i pokonać choćby odcinek fascynującej, podziemnej trasy, która ciągnie się nieprzerwanie przez 2 km. W jaskini Cueva de los Verdes na turystów czeka zastygła lawa oraz wiele minerałów wyrastających na ścianach i suficie. Co ciekawe, wczasy to doskonała sposobność, żeby sprawdzić, że w jednym z korytarzy urządzono salę koncertową, wykorzystując świetną akustykę wewnątrz jaskini.

 

Chwila rozrywki i relaksu w wakacje

 

Kto preferuje wycieczki typu Lanzarote all inclusive, powinien kierować się w rejony miejscowości Puerto del Carmen, która jest pełna hoteli, restauracji, dyskotek i klubów działających do białego rana. Wczasy tam to zabawa od zmierzchu do świtu. Podobny charakter ma popularny kurort Playa Blanca, gdzie w wakacje zatrzymuje się wielu turystów poszukujących rozrywki. Ze względu na silne wiatry wczasy na Lanzarote przyciągają także miłośników sportów wodnych, którzy uprawiają surfing, windsurfing czy kitesurfing przede wszystkim w północnym rejonie wyspy, w okolicach Las Cucharas. Osoby preferujące wczasy polegające na wylegiwaniu się na plaży również będą zadowolone z tego, że spędzają wakacje na Lanzarote. Mnóstwo kurortów i czyste plaże z lazurową wodą w pełni przekonują do spokojnego odpoczynku, a wczasy będą niezapomniane.

 

Wycieczki po architekturze i zabytkach

 

Niezapomnianą chwilą podczas pobytu na Lanzarote all inclusive jest wejście na leżący na północy punkt widokowy Mirador del Rio. Na jego szczycie, w wakacje z wysokości ponad 400 m, podziwia się rzadki krajobraz pobliskiej wysepki La Graciosa, która bezpośrednio graniczy z Lanzarote. Wczasy to idealny moment na wdrapanie się na zaprojektowany przez architekta Cesara Manrique balkon wytyczony tuż obok restauracji świetnie wkomponowanej w okoliczną pejzaż, i już można cieszyć nacieszyć oko niezapomnianą panoramą okolicy.

Jeśli chodzi o atrakcje architektoniczne, to Lanzarote ma dość dużo do zaoferowania podczas wycieczki. Wiele zabytków ostało się w stolicy wyspy Arrecife, gdzie warto odwiedzić twierdzę Castillo de San Gabriel i przejść się głównym deptakiem, pośród dobrze zachowanych kamieniczek pamiętających XVIII w. Niewątpliwą atrakcją Arrecife w wakacje są ponadto okolice laguny Charco de San Gines. Ciekawą architekturą może się pochwalić także położona w samym sercu wyspy miejscowość Teguise, gdzie na turystów czekają kościół Iglesia de Neutra Senora de Guadalupe i zamek Castillo de Santa Barbara.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Lanzarote
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >