pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Cypr - wakacje, wczasy, wycieczki first i last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor

Cypr - wakacje na starożytnej wyspie

Wakacje last minute na Cyprze to zarówno możliwość zwiedzania starożytnych zabytków - meczetów, zamków jak i odpoczynek na wspaniałych plażach. Podczas wycieczki po Cyprze warto również zobaczyć gaje oliwne , lasy cyprysowe a po zwiedzaniu odpocząć na leżaku w hotelu all inclusive. Cypr to wakacje aktywne np nurkując w turkusowych wodach Morza Śródziemnego, czy też korzystając ze sportów wodnych. Dla miłośników wycieczek w góry przygotowano sporo tras - góry Troodos najlepiej zwiedzać w miesiącach wiosennych. Zobaczcie zachwycające miasta: Ayia Napa czy Larnaka - hotele z pewnością nie rozczarują nikogo.

Atrakcje na Cyprze - Co warto zobaczyć ?

Większość turystów wybiera Cypr Południowy jako cel ich wakacji. Lepiej rozwinięta baza hotelowa i ładniejsze plaże gwarantują wczasy na najwyższym poziomie. Popularnymi miejscowościami są Ayia Napa czy Paphos.

Ayia Napa ma chyba najładniejszą plaże na całym Cyprze. Dodatkowo ataki atrakcje jak delfinarium czy Waterworld Aqua park powodują, że jest to idealny kierunek na urlop z dziećmi. Położone przy plaży Nissi Beach hotele gwarantują najwyższy standard także w formule all inclusive. Wieczorem na wczasach warto przejść się po mieście pełnym restauracji, barów, pubów i dyskotek.

Paphos to miasto pełne zabytków, ale też rezerwatów przyrody. Na plaży Lara Beach znajduje się rezerwat żółwi, warto zrobić wycieczkę na tą plażę i zobaczyć jak małe żółwie idą do wody zaraz po wykluciu. Oczywiście w samym mieście wiele hoteli all inclusive dba o swoich klientów, tak żeby nic im nie zabrakło podczas wakacji last minute na Cyprze.

Cypr północny dopiero się rozwija i z roku na roku powstaje tu co raz więcej dobrych hoteli, do których chętnie przyjeżdżają turyści. Kyrenia to miejscowość z pięknym Starym Miastem, portem, restauracjami nad wodą oraz hotelami przy samym brzegu morza. Z kolei Lapithos ma długie białe plaże, leżące w niedalekiej odległości od gór. Ta małą wioska pełna jest barów, sklepów i oczywiście dobrej jakości hoteli.

POGODA, KLIMAT NA CYPRZE

Położenie Cypru sprawia, że jest to najcieplejszy kraj w basenie Morza Śródziemnego. W najcieplejszych miesiącach (maj-wrzesień) temperatury przekraczają 30-35°C. Deszcze wtedy praktycznie nie padają. Z kolei jesienią i zimą także warto wybrać się na Cypr - temperatury nie spadają praktycznie poniżej 20°C. Oferty wycieczek mają wtedy znacznie niższe ceny a jest równie przyjemnie - w dodatku w górach można jeździć na nartach. 300 słonecznych dni w ciągu roku sprawia, że Cypr to prawdziwa mekka spragnionych słońca turystów.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >