pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Cypr - wakacje, wczasy, wycieczki - Biuro podróży Dreamtours.pl

Wakacje na Cyprze to idealna okazja na wczasy w klimacie śródziemnomorskim. Wycieczki all inclusive, często w opcji last minute, organizowane są w to miejsce z uwagi na wyjątkowy klimat i specyficzną kulturę na pograniczu Europy i Azji. Poznaj Cypr i pokochaj wakacje, które możesz przeżyć na tej wyspie!

 

Wycieczki na Cypr

 

Cypr to państwo wyspiarskie, położone u wybrzeży Turcji, Libanu i Syrii, na Morzu Śródziemnym. Mimo bliskości z azjatyckimi krajami, Cypr należy do Unii Europejskiej. Przez kilkaset lat była to arena konfliktu pomiędzy wpływami europejskimi, chrześcijańskimi (Grecja) oraz azjatyckimi, muzułmańskimi (Turcja). Efektem jest linia graniczna oddzielająca niepodległy kraj od terytorium tureckiego. Nie przeszkadza to jednak w organizacji wakacji. Przeciwnie, trudna historia paradoksalnie wytworzyła wyjątkową kulturę, której zwiedzanie w ramach wycieczki Cypr last minute stanowi niewątpliwą przyjemność.

 

Jeśli chodzi o warunki na Cyprze – również jest bardzo ciekawie. Cypr to bujnie porośnięta, raczej górzysta wyspa z najwyższym szczytem sięgającym 1951 m n. p. (Olimbos). Na północy, oddzielone nizinami, wyrastają góry Kyrenia znane z plantacji oliwek. Ciekawym obszarem jest również Masaoria – praktycznie nie zarosła drzewami równina. Co najistotniejsze na wczasy – Cypr jest gorącym zakątkiem europy, z utrzymującą się wysoką temperaturą powietrza i sporą wilgotnością. Największe opady i chłody pojawiają się w styczniu i lutym (choć i tak nieporównywalne do „naszej” zimy). Przez resztę roku jest już ciepło, a nawet upalnie.

 

Wczasy na Cyprze – od czego rozpocząć zwiedzanie

 

Nikozja to największe miasto na Cyprze, a jednocześnie jego stolica. Wczasy zahaczające o to miejsce to niemalże podstawa. Przybywające wycieczki mogą zobaczyć zdecydowanie coś więcej, niż tylko strefę zdemilitaryzowaną oddzielającą Cypr od strefy tureckiej. Wakacje w takim miejscu zwykle oznaczają zwiedzanie zabytkowych świątyń. W przypadku Nikozji są to przede wszystkim meczet Omara, sobór Św. Jana (w którym znajduje się grób Św. Barnaby) i XIII-wieczny kościół Św. Zofii (dziś meczet Selimiye). Dalszy spacer warto odbyć wzdłuż zabytkowych murów miejskich mających ponad 500 lat, zwracając uwagę na Bramę Kireńską czy Bramę Famagustiańską. Wiedzy o trudnej historii Cypru dostarczą nam ekspozycje muzeów: Cypryjskiego, Miejskiego, Bizantyjskiego i Walki Wyzwoleńczej.

 

Równie interesujące wczasy można przeżyć w ważnym mieście portowym – Limassolu. To miasto znane nie tylko z fantastycznego wina Commandaria i dużej skali przedsięwzięć przemysłowych. Intensywne wakacje są tu możliwe dzięki gęstej sieci hoteli all inclusive, wybornym restauracjom oraz dyskotekom, na których można bawić się do rana. Czym byłyby jednak wycieczki w rejon śródziemnomorski bez kąpieli w morzu? Dzięki pięknym plażom Limassol jest to możliwe.

 

Wycieczki nie powinny również omijać trzeciego co do wielkości miasta na wyspie – Larnaki. To właśnie tam można odwiedzić Muzeum w XVII-wiecznym, tureckim forcie, XVIII-wieczny akwedukt Kamares, Cerkiew Św. Łazarza sprzed niemal 1200 lat, a niedaleko miasta meczet Hala Sultan. To właśnie tam umiejscowiono grób ciotki samego Mahometa.

 

Cypr - wakacje all inclusive nad Morzem Śródziemnym

 

Piękny, przyjemny piasek i rozgrzane Morze Śródziemne. Do tego urok portowych wiosek i wielowiekowych zabytków podczas wycieczki w pobliżu. Brzmi dobrze jako cel na wczasy? W takim razie udaj się na jedną z wielu legendarnych plaży na Cyprze: Ajina Napa, Polis, Protaras, Pafos czy Kirenia. Wakacje w takich miejscach można spędzać nie tylko na zwiedzaniu i opalaniu, ale również poznawaniu podwodnego życia i uprawianiu plażowo - morskich sportów.

 

Czym byłoby jednak rajskie wczasy bez wyjątkowej kuchni, dającej nowe doznania naszym kubkom smakowym? Cypr, będący od setek lat między kulturą Grecji, innych europejskich krajów oraz Turcji, właśnie dlatego oferuje na talerzach coś wyjątkowego. Istotnym jest również w jakim towarzystwie jemy. Każdy posiłek może być świąteczny, jeżeli spędzamy wakacje w miłym towarzystwie.

 

Do przyprawiania potraw używa się jogurtu, czosnku i cytryny, a także wielu ziół – od mięty, przez bazylię, po kolendrę i kardamon. Z racji na rozliczne plantacje wykorzystujące żyzność gleby, w Cypryjskiej kuchni znajdziemy wiele lokalnych owoców – winogron, fig, granatów, brzoskwiń, jabłek czy cytrusów.

 

Wczasy na Cyprze pod względem gastronomicznym nie byłyby wyjątkowe, gdyby nie regionalne sery i mięsa, podawane na różnorodny sposób. Zaliczają się do nich: wieprzowina, jagnięcina, mięso z królika, ale także ser halloumi (produkowany już ponad dwa tysiące lat!). Unikatowy w skali światowej nabiał, znak rozpoznawczy Cypryjczyków, może być podawany na świeżo, pieczony, suszony, grillowany czy jako dodatek. Wszystko to warto zagryzać tradycyjnym pieczywem pitta.

 

Wycieczki na Cypr cieszą się wśród turystów niezmienną popularnością. Wczasy w tym miejscu oznaczają z jednej strony kontakt z unikatową w europie kulturą islamsko-prawosławną wyrosłą na gruncie antyczno-średniowiecznym, a z drugiej, po prostu, wakacje na cudownych plażach, w luksusowych hotelach, w warunkach przyjaznych każdemu wygodnemu turyście.

 

Dreamtours.pl proponuje wakacje na Cyprze zarówno z wylotami z Polski jak i z Niemiec. W ten sposób dysponujemy wszystkimi możliwymi hotelami na Cyprze, także wczasy na Cyprze - ich organizacja nie są dla nas problemem. Warto zwiedzić ten fascynujący kraj jakim jest Cypr podczas wycieczki z Dreamtours.pl.

 

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Cypr
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >