pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

All Inclusive - wakacje, wczasy, wycieczki all inclusive - Biuro podróży Dreamtours.pl

All inclusive – szczypta szaleństwa i luksusu.

Pojęcie masowej turystyki ma blisko 200 lat. Wzięło się od pierwszej – zorganizowanej wycieczki właśnie o charakterze masowym. Miejsce akcji? Leicester. Bohaterowie? Ponad 500 osób zatrudnionych w pobliskich fabrykach, których celem była podróż do Loughborough. Za jednego szylinga oni zapewnione miejsce, skromny przydział wyżywienia oraz przewodnika. Alkoholu nie było, ale co to za problem dla wyspiarskiego pracownika fabryki? Ta wycieczka miała znaczenie historyczne, ale czy możemy nazwać ją pierwszą podróżą All inclusive?

Zaledwie 180 lat później…

Obecnie turystyka stanowi 11% globalnego produktu brutto, a zatrudnienie w niej otrzymuje co 10 osoba. Jej dynamiczny rozwój na przestrzeni ostatnich dekad sprawił, iż turystyka jest dziś jedną z najistotniejszych branż ekonomicznych w skali globu. Ale skoro mowa o dynamicznym rozwoju i aspektach historycznych – warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy – a jeśli tak, to jaką rolę odegrało w turystyce hasło – Wakacje All inclusive.

All inclusive – z czym to się je?

A więc w skrócie – wczasy All inclusive, to takie wczasy podczas których mamy nocleg, przejazd, wyżywienie oraz usługi świadczone przez hotel. Jednak definicja ta jest wyjątkowo elastyczna i uogólniona, gdyż poszczególne oferty mogą się znacznie od siebie różnić. Dla przykładu warto rozważyć ten termin biorąc pod uwagę wspomniane wyżywienie, które najczęściej wzbudza mnóstwo kontrowersji. Posiłek może być skromnym śniadaniem, ale może także stanowić trzy – wykwintne i nieograniczone dania. I właśnie z tego typu czynników bierze się różnica cen. Wniosek? Należy szczegółowo analizować wszelkie oferty, by srodze się nie zawieść. Ale opcja All inclusive niesie ze sobą jeszcze jedną – coraz bardziej popularną zaletę, mianowicie – opiekę animatorów nad dziećmi, która jest ogromnym udogodnieniem dla ich rodziców.

 Nie da się ukryć, że tego typu wycieczki są bardzo atrakcyjne i biorąc pod uwagę sporą konkurencję cen warto się na takie rozwiązanie zdecydować. Odpowiedź na pytanie zawarte w tezie jest jednoznaczna – wariant All inclusive miał fundamentalny wpływ na dynamiczny rozwój turystyki i trudno się temu dziwić, wszak każdy zasługuje na szczyptę szaleństwa i luksusu – nawet brytyjscy robotnicy.  

Zobacz też:

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Dowolny
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
all inclusive
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >