pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Kenia - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Wycieczki do Kenii z roku na rok stają się coraz większym hitem turystyki. Jedno z większych i ważniejszych państw afrykańskich oferuje w swoich granicach zarówno wakacje na łonie dzikiej przyrody, jak i wczasy w hotelach all inclusive. Zastanawiasz się nad opcją Kenia last minute? Nie wahaj się ani minuty dłużej!

 

Wakacje w Kenii

 

Kenia to państwo równikowe, położone na wschodzie Afryki, przy Oceanie Indyjskim. Dzięki temu możliwe jest łączenie gospodarki z bogatą w wakacje ofertą turystyczną. Kenia all inclusive to coraz częściej wyszukiwane wczasy. Wycieczki przybywają do tego kraju w różnych celach. Popularnością cieszą się masywy górskie, a najwyższy szczyt, Batian, sięga niemal 5200 metrów n. p. m. Oceaniczny brzeg w wakacje zachęca urokliwymi, wciąż nieodkrytymi w pełni plażami. Wczasy w Kenii mogą też polegać na podróżowaniu po nizinach, wśród wodospadów, rzek; korzystaniu ze średniej temperatury dwudziestu kilku stopni.

 

Kenijskie wakacje przenoszą turystów na stepy, sawanny, półpustynie i lasy, które nigdy nie tracą swojej zieleni. Wycieczki bywają zszokowane faktem występowania w rejonach górskich roślinności dobrze znanej z... europejskich Alp. Wczasy w tym miejscu są okazją do przyjrzenia się z bliska zwierzętom podczas safari, które do tej pory mogliśmy znać jedynie z fotografii, filmów lub co najwyżej ZOO. Zachwyt budzą żyjące w warunkach naturalnych słonie, bawoły, lwy, nosorożce, żyrafy, zebry, antylopy, gepardy, hipopotamy, czy ibisy.

 

Wczasy w ciekawym miejscu

 

W każdym kraju atrakcje turystyczne mają swoje źródło w historii i kulturze. Nie inaczej jest w przypadku Kenii, bodaj najbardziej niejednorodnym państwie afrykańskim. Pierwszymi kolonizatorami tych obszarów byli Arabowie, później Portugalczycy, wreszcie, najbardziej formalnie, Brytyjczycy, przeciwko którym wybuchło powstanie prowadzące do uzyskania przez Kenię niepodległości. Na ponad 40 milionów obywateli przypada bardzo wiele plemion, wyznających odmienne religie, odłamy chrześcijaństwa.

Gdy wybierasz się na wakacje do Kenii, przygotuj się na możliwość porozumiewania w dwóch językach urzędowych: suahili i angielskim. W praktyce obywatele wykorzystują ponad 40 odmiennych języków, z wieloma regionalnymi dialektami. Wczasy służą jednak przede wszystkim wypoczynkowi, więc nie martw się nieznajomością języków afrykańskich i pozostań przy bezpiecznym angielskim. Podczas wycieczki raczej nie dogadasz się w innym języku.

 

Kenia last minute pełna atrakcji

 

Jak wszędzie na świecie, również i w Kenii dużo o państwie mówi nam w wakacje jego stolica. To właśnie w Nairobi wycieczki mogą zwiedzać miejsca ważne dla kenijskiej wspólnoty. Podczas gdy prowincję zamieszkują konkretne plemiona, w mieście stołecznym wyjeżdżający na wczasy mogą natykać się co rusz na przedstawicieli różnych nacji i kultur.

Nairobi to wspaniałe miasto łączące w sobie ambitną, nowoczesną architekturę oraz umiłowanie do nienaruszanej zieleni. Przykładem dla całego świata może być Międzynarodowe Centrum Konferencyjne – chluba budownictwa w nowym stylu. Wycieczki obowiązkowo trafiają również do pomieszczeń Muzeum Narodowego. Ten, kto lubi wakacje z dreszczykiem emocji, powinien odwiedzić Park Węży. Wczasy w leniwym rytmie relaksu kierują z kolei na brzeg Uhuru.

Wycieczki w okolicach Nairobi pokazują, jak piękna jest Kenia. Do Parku Narodowego warto wybrać się, by poznać chronioną od kilkudziesięciu lat nienaruszoną przyrodę Czarnego Lądu. W połączeniu z wycieczką na safari będzie to przygoda zapamiętana na całe życie!

 

Cel – oceaniczne wczasy

 

Jeżeli szukamy oferty na wakacje, która przeniesie nas w tropikalny klimat nad czystą, ciepłą wodę, Kenia to znakomita destynacja. Palmy, rafy koralowe przy samym wybrzeżu, dzika zwierzyna niegroźnie przyglądająca się turystom z sąsiadującej z plażą dżungli... Poza tym wzdłuż Oceanu rozsiane są rozliczne ślady przeszłości, ruiny fortec, świątyń różnych wyznań... Wczasy na wybrzeżu Mombasy będą niezapomnianym przeżyciem.

Wycieczki do Kenii, nad Ocean, najczęściej kierują się w okolice Mombasy. Baza noclegowa jest zróżnicowana poziomem i ceną. To właśnie tam warto skierować się chcąc urozmaić wczasy. To drugie co do wielkości miasto w Kenii, położone na wyspie, z której odchodzą dwie groble oraz prom. Zwiedzanie ciasnej starówki zawsze zahacza o meczety i ślady kilkusetletniego budownictwa. Już z daleka na horyzoncie wyróżnia się Fort Jesus. Obok Islamu, równie zauważalną religią jest Hinduizm, choć na powstanie metropolii wpłynęła kultura suahilijska, bowiem to w tym języku posługują się mieszkańcy. Obok turystyki źródłem utrzymania obywateli jest jedna z większych rafinerii w Afryce.

 

Kenia – wakacje w rajskiej okolicy

 

Na kenijskie wybrzeże warto wybrać się w różnych celach. Oprócz oczywistego wypoczynku na wczasach w blasku słońca przy ciepłym oceanie, na wycieczki czekają szkółki jogi oraz kitesurfingu. Inną formą sportu może być snorkeling – nurkowanie i podziwianie niespotykanej w naszych stronach podwodnej fauny i flory. Wczasy w malutkich wioseczkach i hotelach all inclusive? Kenia. Wycieczki w poszukiwaniu dzikich słoni i lwów? Kenia. Kuchnia o jakiej nie śniliśmy? Kenia. Wakacje w tym kraju są warte grzechu – choćby na plażach w Watamu, Bamburi, Lamu, czy Malindi.

 

Dreamtours.pl posiada w swojej ofercie wycieczki do wszystkich hoteli w Kenii, zarówna wakacje all inclusive we wspaniałych resortach, jak i wczasy połączone z safari, gdzie spotkać można zwierzęta z tzw. Wielkiej Piątki. Wakacje w Kenii doskonałe są zatem dla ludzi szukających odpoczynku, jak i turystów szukających przygody podczas wycieczki na safari do rezerwatów przyrody.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >