pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Grecja - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Grecja to kolebka europejskiej kultury i niezwykle popularny cel na wakacje. Ślady historii, wspaniałe kulinaria, wspaniałe historyczne wycieczki, piękne plaże i przede wszystkim: znakomita baza turystyczna – to tylko część atrakcji, które czekają na turystów z całego świata w wakacje.

 

Idealne położenie na wczasy

 

Grecja to kraj położony na południu Europy, który wieńczy Półwysep Bałkański, doskonałe miejsce na wakacje. Sąsiaduje z Albanią, Macedonią, Bułgarią i Turcją. Wakacje w Grecji oznaczają kontakt aż z czterema morzami: Śródziemnym, Jońskim, Egejskim i Kreteńskim. Do terytorium Grecji zalicza się również około dwa i pół tysiąca wysp, jest więc w czym wybierać jeśli chodzi o wczasy. Jest to więc idealne państwo na lenie wycieczki na szeroko zakrojoną skalę i faktycznie – tak jest od pokoleń. Grecja to kraj o przyjemnym dla Europejczyków klimacie – cieplejszy niż nasze strony, a sam klimat, z temperaturą około dwudziestu kilku stopni, sprzyja wyjazdom na wakacje i wczasy. Choć kraj słynie z pięknych plaż, jest w części górzysty, co pozwala na wysokogórskie wycieczki, szczególnie w przypadku mitycznego Olimpu, sięgającego niemal 3 tysiące ponad poziom morza.

 

 

W wakacje to kraina atrakcji 

 

Wycieczki do Grecji powinny zawsze zahaczać o Ateny – kolebkę europejskiej kultury. To wspaniała stolica bogata w ślady wielu kultur, antyczne ruiny, na czele z Akropolem, a także szereg muzeów z prymarną rolą Narodowego Muzeum Archeologicznego, turyści nastawieni na zwiedzanie powinni rozważyć to miejsce jeśli chodzi o wczasy. Odwiedź Świątynię Zeusa, Agorę, a także dzielnicę Plaka. Odmiennych wrażeń estetycznych dostarczą nam wycieczki w Salonikach, ponieważ jest to miasto o wyraźnie bizantyjskim charakterze. Oferty typu Grecja last minute często kierują nas na wakacje na Kretę, największą z greckich wysp, na której zachwyt budzi różnorodność plaż – od białych i złotych, po żwirowe i kamieniste, wczasy w takim miejscu będą czymś niezapomnianym. Zachód i wschód to najmniej uczęszczane zakątki wyspy jeśli chodzi o wakacje, dlatego jeżeli poszukujemy większej intymności, warto udać się właśnie tam, w oddali od większości hoteli. Można znależć oferty na wczasy do właśnie tych zakątków w bardzo przyzwoitych cenach. Jeżeli z kolei cenisz sobie klifowe wybrzeże, w wakacje koniecznie odwiedź Santorini – wyspę kojarzoną z pięknymi, białymi zabudowaniami bezpośrednio w skałach. Spektakularne wrażenie podczas wycieczki budzi również Kanał Koryncki na styku półwyspu peloponeskiego i Grecji kontynentalnej, którego historia budowy zaczyna się w okresie panowania rzymskiego cesarza Nerona, a kończy się... na przełomie XIX i XX wieku. Miłośnicy słońca odnajdą się przede wszystkim w wakacje na rajskich plażach w Rodos, ponieważ praktycznie przez większość roku nieustannie świeci się tam słońce. Wyspa sprzyja spokojnemu wypoczynkowi, ponieważ oprócz darów natury, największymi atrakcjami są zakonne pozostałości, a także zachowane w oryginalnej postaci tradycyjne wsie, dzięki którym wycieczki będą niezapomniane. Jeżeli zamiast spokojnej plaży w wakacje preferujesz imprezy do białego rana, idealną destynacją będzie stosunkowo niewielka wyspa Mykonos – drogie, rozrywkowe miasto na wczasy, w którym pośród białych domostw i wiecznie otwartych lokali na pewno nie da się nudzić..., a jeśli nie to warto je zobaczyć podczas wycieczki choć przez jeden dzień.

 

Grecja - wakacje ze smakiem

 

Wczasy w Grecji sprzyjają zapoznaniu się z lokalną kuchnią słynącą na całym świecie. Podczas wycieczki nie zapomnij spróbować pszenicznego chleba pita maczanego w jogurcie lub w tradycyjnej oliwie z oliwek, która przez wielu jest uważana za najlepszą na świecie. Warto w wakacje skorzystać z bogactw miejscowej natury, zajadając oliwki oraz morskie ryby: tuńczyka, okonia, sardynki, a także owoce morza. Trudno również w wakacje w Grecji ominąć dania z fetą – tradycyjnym serem składającym się z mleka owczego połączonego z kozim. Wyjeżdżając na wczasy do Grecji nie odmawiaj więc, gdy proponowane są takie delikatesy, jak: Mykonos, Korfu, Chios, czy Sifnos. Z napojów największą estymą, podobnie jak na całym półwyspie bałkańskim, cieszy się kawa. Z alkoholi – wino retsina i anyżowe ouzo. Grecja all inclusive? To zawsze wakacje z dobrze zaopatrzonym barkiem i tradycyjną kuchnią!

 

Wycieczki do Grecji - o czym warto pamiętać

 

Grecja to kraina, w której w wakacje warto odnaleźć spokój i relaks. Ekonomiczne i polityczne wstrząsy, problemy z imigrantami – na szczęście te niesprzyjające okoliczności w dużej mierze omijają turystów zmierzających na wczasy. Przed podróżą warto jednak zapoznać się z bieżącą sytuacją i przemyśleć kwestię zabrania gotówki na wycieczki, nie opierając się jedynie o transakcje kartą. Nie lubisz przepełnionych plaż w wakacje w największych kurortach? Nie martw się. Bardzo wiele hoteli na wczasy to nowoczesne, duże kompleksy, w których baseny, nawet jeżeli położone niedaleko morza, kuszą swoją wygodą. Wakacje przez cały dzień na leżaku, w ramach all inclusive z drinkiem i przekąską, z dala od tłumów? Brzmi nieźle! Wycieczki ze zwiedzaniem zabytków warto poprzedzić lekturą odpowiednich źródeł historycznych i przewodników, by w pełni w wakacje docenić piękno antycznej architektury i historii nie tylko samej Grecji, ale i całej Europy. Szukasz wyjątkowego prezentu podczas wycieczki, który mógłbyś przywieźć do Polski? Na pewno dobrym pomysłem są produkty kulinarne i słodycze trudno dostępne na rodzimym rynku. Nie obawiaj się Greków w wakacje – to sympatyczny naród, przyzwyczajony do koegzystencji z turystami z różnych stron świata, skądinąd znakomicie wpasowujący się w relaksacyjny, leniwy klimat kraju, a wczasy to przecież taki okres czasu kiedy tego szukamy.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Grecja
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >