pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Włochy - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Wycieczki do Włoch to obowiązek każdego szanującego się turysty i podróżnika. Słoneczna Italia zachwyca o każdej porze roku, gwarantując niezapomniane wakacje bez względu na pogodę. A to za sprawą wysmakowanej architektury, dużych walorów przyrodniczych oraz miast i miasteczek, które urzekają swoim urokiem.

 

Wycieczki do Rzymu i Watykanu

 

Wakacje we Włoszech w większości przypadków obejmują stolicę i największą metropolię kraju, czyli Rzym. Odwiedzane przez liczne wycieczki Wieczne Miasto, jak się o nim mówi, pamięta czasy antyczne, po których zresztą zostało wiele ważnych pamiątek. Wczasy we Włoszech pozwalają dotknąć odległej historii, czego najlepszym przykładem jest właśnie Rzym. Koniecznie trzeba tu zawitać, jeżeli spędza się wakacje last minute we Włoszech. Najważniejsze atrakcje, które warto zobaczyć podczas wycieczki w Rzymie, to m.in. antyczny Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi czy Plac Hiszpański.

 

Wycieczki do Włoch, które odwiedzają Rzym, obowiązkowo udają się do położonego w obrębie tego Watykanu, będącego siedzibą zwierzchnika kościoła chrześcijańskiego – papieża. Watykan, pełen wielowiekowych i kunsztownych zabytków, przyciąga każdego roku miliony osób, które spędzają wczasy we Włoszech. Wakacje w tym miejscu pozwalają podziwiać tak niesamowite miejsca i dzieła architektoniczne jak Bazylika św. Piotra, Kaplica Sykstyńska, Pałac Apostolski czy Muzea Watykańskie.

 

Wczasy w Toskanii i Umbrii

 

Toskania wraz z graniczącą Umbrią to ulubiony kierunek wielu Europejczyków, którzy przyjeżdżają na wakacje do Włoch. Jego znaki rozpoznawcze to urokliwe krajobrazy pól, łąk i gajów oliwnych, a także smak wyśmienitego wina i lokalnej kuchni. Malownicze krajobrazy podczas wycieczki krzyżują tu się z niezwykłą architekturą. Niezależnie od tego, czy chodzi o wczasy all inclusive, czy o aktywne zwiedzenia, w Toskanii i Umbrii zawsze jest co robić.

 

Najważniejszym miastem Toskanii i Umbrii jest z pewnością Florencja, która przyciąga wycieczki z całego świata. Kto spędza wczasy we Włoszech, koniecznie powinien odwiedzić to pełne kunsztownych zabytków i najwyższej klasy muzeów miasto. To samo dotyczy Sieny, Livorno i Castiglioncello. Z kolei w Umbrii obowiązkowymi punktami dla każdego, kto przyjeżdża na wakacje do Włoch, są Asyż i Perugia. 

 

Wakacje w Kampanii

 

Kampania jest godna uwagi chociażby z tego względu, że jej stolica to Neapol – miasto bardzo bogate w ciekawe zabytki. Monumentalne średniowieczne zamki, różnego rodzaju muzea, pałace i budowle sakralne stanowią przeogromną ofertę turystyczną dla każdej wycieczki do Włoch. Wakacje w Kampanii można spędzić w formie all inclusive, chociażby na luksusowej wyspie Capri. Przyjeżdżając tu na wczasy, nie można ominąć miast Positano i Sorrento ani nie zajrzeć na jedną z plaż nad Morzem Tyrreńskim.

 

Wenecja i Lombardia - idealne miejsce na romantyczne wakacje

 

Wenecja to kolejny punkt obowiązkowy, którego nie omijają wycieczki do Włoch. Z uwagi na romantyczny charakter Wenecji wakacje w tym mieście są szczególnie emocjonujące w parze z drugą połówką. Nic dziwnego, że każdego roku na wczasy przyjeżdżają tu turyści z całego świata – niespotykana zabudowa, wyjątkowa architektura i położenie na wodzie czynią wakacje w Wenecji wyjątkowym przeżyciem, którego się po prostu nie zapomina.

Z kolei leżąca na północy Włoch Lombardia przyciąga wycieczki walorami przyrodniczymi i kulturowymi. Kraina obejmuje swoim zasięgiem Alpy, dzięki czemu w wakacje w zimie umożliwia uprawianie sportów jak np. narty. Wczasy w tym regionie powinny uwzględniać wizytę w Mediolanie, gdzie można podziwiać monumentalną katedrę i operę La Scala. Nad słynnym jeziorem Como można natomiast spędzić wakacje all inclusive, zaś w miastach Bergamo i Brescia podczas wycieczki warto zachwycić się perłami włoskiej architektury.

 

Liguria - wycieczki po Riwierze

 

Włoska Riwiera, jak określa się Ligurię, to niewielki region we Włoszech, który przyciąga liczne wycieczki. Warto tu przyjechać na wakacje last minute – chociażby po to, żeby zwiedzić Park Narodowy Cinque Terre. Liguria słynie z niewielkich, ale niezwykle urokliwych miast i miasteczek, spośród których najbardziej znane i jednocześnie najbardziej reprezentatywne jest Portofino. Wczasy last minute w tej włoskiej miejscowości należą do bardzo luksusowych. Stolicą Ligurii jest natomiast Genua, która również powinna być punktem obowiązkowym dla każdej wycieczki przyjeżdżającej do Włoch. Liczne zabytki i dzieła architektoniczne tego miasta doceniono poprzez umieszczenie go na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

 

I na końcu Kalabria - wakacje przy pewnej pogodzie

 

Kalabria to najbardziej wysunięty na południe obszar należący do Włoch kontynentalnych. Łatwo można się domyślić, że panuje tu najlepsza pogoda na wczasy last minute. Jako że infrastruktura turystyczna nie jest tak dobrze rozwinięta jak w innych regionach, Kalabria nie za bardzo nadaje się na wakacje all inclusive. Największym atutem tej prowincji jest dziewicza przyroda, dlatego powinny tu zawitać w głównej mierze wycieczki składające się z osób, które szukają przygód i chcą poznać, jak wygląda codzienne, nieturystyczne życie we Włoszech.

 

W Dreamtours.pl sprzedajemy wszystkie hotele dostępne we Włoszech. Możliwe są przeloty na wakacje z Polski i z Niemiec, albo można wykupić wczasy z dojazdem własnym np samochodem lub tanimi liniami lotniczymi. W zimie proponujemy  wycieczki na narty, a latem popularne są wakacje na Sardynii albo Sycylii.

 

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Włochy
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >