pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Seszele - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Wakacje na Seszelach to wyjątkowa okazja na wczasy w tropikalnych warunkach. Żądne wrażeń wycieczki odnajdą w tym miejscu nie tylko rozliczne ślady specyficznej, wyspiarskiej kultury, ale również rajskie ośrodki all inclusive, w których wypoczynek należy do najprzyjemniejszych na świecie.

 

Seszele - wakacje last minute w urokliwym zakątku świata

 

Gdzie znajdują się Seszele i co to za państwo? Jest to archipelag ponad 100 wysp (jednak tylko 1/3 z nich jest zamieszkana) zlokalizowanych na wschód od Afryki, na Oceanie Indyjskim, stosunkowo blisko Mauritiusu. Wczasy na Seszelach są możliwe dzięki kilkusetletniej historii osadnictwa. Już 1000 lat temu do brzegów wysp Seszele dobijali arabscy kupcy. Od XVIII wieku wyspą zarządzali Francuzi, następnie Brytyjczycy. Przez lata wyspy zasiedlali niewolnicy z kontynentalnej Afryki, piraci, przybysze z Azji, a także kolonizatorzy. Wymieszanie kultur doprowadziło do wytworzenia się współczesnej, wyjątkowej społeczności obywateli wyspy otwartej na turystów, którzy każdego roku spędzają tu wakacje.

 

Jakie są wczasy na Seszelach? Upalne. Wyspy, często wulkaniczne, to mieszkanka krajobrazów typowo nadmorskich z górskimi. Równikowy klimat sprawia, że temperatura zwykle nie spada i nie przekracza dwudziestu kilku stopni Celsjusza. W takich warunkach spokojnie rozwija się tropikalna fauna i flora. Po przyjeździe na wakacje na Seszele od razu widzimy, jak bardzo różnimy z Afryką pod względem botanicznym i geograficznym. Bujna roślinność podczas wycieczki pozwala schronić się przed słońcem i dać wytchnienie podczas jednego z romantycznych spacerów tajemniczą dżunglą.

 

Atrakcyjne wycieczki na Seszele

 

Na Seszele warto kierować się na wczasy praktycznie o każdej porze roku. Niezapomnianych wrażeń podczas wycieczki dostarczą z pewnością największe, cykliczne imprezy. Należą do nich święta państwowe (Święto Narodowe – 18 czerwca, Dzień Niepodległości – 29 czerwca, Dzień Wolności – 10 grudnia), a także październikowy Festiwal Kreolski, wrześniowe regaty, listopadowy festiwal SUBIOS, czy kwietniowe Narodowe Zawody Wędkarskie.

 

Wczasy na Seszelach all inclusive w niezwykłych okolicznościach przyrody

 

Wycieczki na Seszele zwykle nie omijają Victorii – symbolicznie nazwanej stolicy kraju. Jest to jednocześnie najbardziej zaludniony obszar miejski na archipelagu, choć może nam się to wydać niezwykłe: liczba mieszkańców nie przekracza 30 tysięcy obywateli. Znajdziemy tu ślady brytyjskich kolonizatorów, ale także przykłady rozwoju, stawiającego na eksport produktów rolnych (np. wanilii i goździków). Od 1901 roku turystów zachwyca Ogród Botaniczny, który koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie specjalnej wycieczki. Niektóre zbiory są bowiem unikatowe w skali międzynarodowej. Victoria – stolica Seszeli – to również atrakcja na wakacje z kilku innych powodów. Turystów przyciągają Muzeum Narodowe i Historyczne. Trudno odmówić sobie przyjemności zakupów na tętniącą życiem Market Street.

 

Victoria to tylko część największej wyspy archipelagu – Mahe. Wycieczki z ofert last minute, które przybywają tu na wczasy, zachwycają się naturalną przyrodą i plażami, których wprost nie da się opisać. Można na nich wypoczywać, korzystając z intensywnego słońca i czystego piasku, ale mnogość możliwości oceanu aż zaprasza do większej aktywności. Podwodny świat skrywa wiele kolorów i kształtów. W wakacje można je podziwiać, nie będąc profesjonalnym nurkiem. Wystarczy elementarny sprzęt do snorkelingu, czyli okulary, rurka i płetwy, a podwodne wycieczki stoją przed nami otworem.. Laguna i rafy koralowe pozwalają urozmaicić na przykład miesiąc miodowy.

 

Na plaży można również spotkać stworzonka, które bynajmniej nie przyjechały tu na wakacje, a żyją od tysięcy lat. Są to na przykład żółwie. W przerwie od sportów wodnych i spacerowania w wakacje, warto po prostu ulec błogiemu lenistwu w cieniu rozłożystej palmy. Niegdyś Seszele cieszyły się opinią wyjątkowo luksusowego i zamkniętego obszaru turystycznego. Dziś to nie tylko infrastruktura all inclusive, ale również możliwości zwiedzania wyspy podczas wycieczki w bardziej niezależny i tańszy sposób. Niewątpliwą zaletą Seszeli jest ich położenie z dala od cyklonowych zagrożeń. Bezpieczne wczasy cały rok? Turystyka musi się tu rozwijać...

 

Seszele na wakacje – kuchnia kreolska zaprasza

 

Przybywając na wczasy w tak urokliwy zakątek świata, trudno odmówić sobie niewątpliwej przyjemności poznania wyjątkowej kuchni. Często zresztą nie mamy większego wyboru. Seszele, jak nietrudno się domyślić, opierają się gastronomicznie o owoce morza. To wyjątkowe połączenie wpływów kreolskich, chińskich, afrykańskich, europejskich i indyjskich daje oryginalny smak Seszeli. Mało ostrych przypraw, dużo mięsa, pomidorów, wanilii – ten zapach roznosi się z niejednej wyspiarskiej kuchni. Ryby się grilluje, suszy lub gotuje w aromatycznych zupach. Do dań głównych dodaje się ziemniaki lub ryż. 

 

Oczywiście, jak wszędzie, gdzie rozwija się turystyka all inclusive, mamy możliwość w wakacje zjedzenia znajomych potraw – na przykład pizzy. Dietę na wyspach, z uwagi na klimat warto urozmaicać owocami i warzywami, a także sporą ilością płynów. Szkoda byłoby zamienić rajskie wakacje w festiwal odwodnienia. Wczasy w cieniu palm, wycieczki na białej plaży? Takie rzeczy gwarantowane na Seszelach!

 

Nasze biuro podróży Dreamtours.pl oferuje Państwu zarówno wycieczki zorganizowane - pakiety samolot + hotel, ale też można udać się na wczasy własnym środkiem lokomocji, a u nas zakupić jedynie hotel (posiadamy w ofercie wszystkie hotele dostępne na Seszelach). Warto spędzić wakacje na Seszelach, tanio nie jest ale krajobrazy rekompensują nadwyrężony portfel. Wczasy na Seszelach po prostu trzeba przeżyć !

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Seszele
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >