pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Fuerteventura - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim, położona zaledwie 100 km od północno-zachodnich wybrzeży Afryki. Nazywana jest “plażą Wysp Kanaryjskich”, ponieważ znajduje się tutaj ich ponad 150. Wiele z nich to nie tylko istny raj dla wielbicieli plażowania oraz słońca, ale także mekka dla żeglarzy i surferów (najsilniejsze na całym archipelagu wiatry oraz 2-metrowe fale). Co roku – na Playa de Sotavento – odbywają się zawody Pucharu Świata w windsurfingu. Temperatura nie spada tutaj nigdy poniżej 20 stopni, a latem przekracza 30 stopni Celsjusza. Słońce świeci przez 330 dni w roku – latem nawet 12 godzin dziennie. 

Fuerteventura - atrakcje, co zwiedzać, co warto zobaczyć ?

Krajobraz tworzą przede wszystkim masywy wulkaniczne oraz rozległe piaszczyste plaże, jedne z największych w świecie. To one właśnie przyciągają na wakacje na Fuerteventure turystów z różnych zakątków. Ze względu na obfitość terenów piaszczystych, wyspa nazywana jest "kawałkiem Sahary przeniesionym w wody oceanu". Są tu bardzo dobre warunki zwłaszcza do uprawiania surfingu. Na plaży Playa de Sotavento de Jandia co roku odbywają się mistrzostwa świata w tym sporcie. Krajobraz wyspy jest jałowy i pustynny. Wynika to z klimatu, najbardziej suchego ze wszystkich wysp archipelagu. Jest tu też bardziej gorąco i najdotkliwiej odczuwa się saharyjskie wiatry, przynoszące ogromne ilości piasków i pyłów. Burze piaskowe najczęściej występują wiosną. Ze względu na klimat bardzo uboga jest szata roślinna, a skaliste wnętrze wyspy przeznacza się głównie na pastwiska dla kóz. Z koziego mleka produkuje się słynny na całą wyspę ser majorero. Głównym problemem mieszkańców wyspy jest niedostatek wody. Charakterystyczne w krajobrazie są liczne wiatraki. Pompują one wodę spod ziemi do nawadniania pól, oraz wytwarzają prąd dla wyspy. Woda pitna prawie w całości pozyskiwana jest z odsalania wody morskiej lub dostarczana jest na statkach z kontynentu.

W północnej części, na półwyspie Maxorata, znajduje się kilka wartych zobaczenia starych miasteczek i wiosek, z zachowanymi z czasów kolonialnych budynkami. Z kolei wschodnia część półwyspu zajęta jest głównie przez tereny rolnicze. Na wyspie uprawia się pomidory, palmy daktylowe i agawy.

Oasis Park Fuerteventura - Jedyne zoo na Fuerteventura

Oasis Park Fuerteventura ma wyjątkowy pokaz interaktywny z wężami i krokodylami na Wyspach Kanaryjskich. W trakcie niego wiele osób z publiczności głaska gady i płazy. Ale to nie jest jedyne widowisko w tym parku, również jest tutaj bardzo sympatyczne przedstawienie z papugami, inne bardziej spektakularne z ptakami drapieżnymi i zabawny pokaz uchatek. To inny plan, w trakcie którego można zakupić torebki z jedzeniem w celu karmienia zwierząt oraz spędzić dzień w La Lajita na południu Fuerteventura.
Oprócz tego, że to jedyny ogród zoologiczny i botaniczny na tej wyspie, Oasis Park Fuerteventura jest również jedynym na Wyspach Kanaryjskich z hipopotami i słoniami afrykańskimi. Jest też jednym z nielicznych w którym można pobawić się z lemurem! Można również zobaczyć z bliska dzikie zwierzęta w trakcie specjalnego objazdu na wielbłądzie, który prowadzi ze szczytu góry aż do środka parku, lecz zaleca się kupienie biletów na Camel Safari w momencie przybicia, bo szybko się kończą.

Costa Calma

Costa Calma to znany ośrodek turystyczny położony na wyspie Fuerteventura - jednej z siedmiu głównych Wysp Kanaryjskich, 80 km od portu lotniczego oraz w okolicach Parku Narodowego Jandía, gdzie znajdują się urwiste wzgórza, pozbawione drzew równiny, a także wydmy, zarośla i piękne plaże. 
Costa Calma to obecnie coraz popularniejsze miasteczko turystyczne z licznymi barami, restauracjami i dobrze rozwiniętą bazą noclegową. Znajdują się tu również zaciszne zatoki i plaże pozwalające odpocząć z dala od turystycznego zgiełku. Raj dla miłośników surfingu, ze względu na silne wiatry występujące w okresie letnim oraz znajdujące się tu ośrodki i wypożyczalnie surfingowe.

Fuerteventura - Corralejo

Najpopularniejsza miejscowość turystyczna Fuerteventury - Corralejo, położona jest na północy wyspy. Najstarsza część miasta ulokowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie portu, który służył tutejszym rybakom. Z Corralejo wybrać się można na niewielką wysepkę Islote de Lobos. W pobliżu miejscowości znajduje się ulubiona przez miłośników kąpieli słonecznych plaża z rozległymi wydmami, które chronione są jako park narodowy. Miejscowość godna polecenia zarówno na rodzinne wczasy, jak i dla ludzi młodych, lubiących dobrą zabawę. 
Corralejo to druga, co do wielkości, miejscowość Fuerteventury, po stolicy wyspy Puerto del Rosario, od której dzieli ją ok. 32 km. Corralejo znajduje się w północnej części wyspy. Od wysepki Islote de Lobos oddzielona jest przesmykiem. Na południe od miasta rozciągają się piaszczyste wydmy, które od 1982 roku chronione są jako park narodowy. Tutaj też znajdują się piękne plaże z białym piaskiem, oblewane błękitnymi wodami Atlantyku. 

Fuerteventura - plaża Sotavento

Dziewicza plaża licząca dziewięć kilometrów długości na Fuerteventurze
Nazwę Fuerteventura powinno tłumaczyć się za pomocą jednego słowa: plaże. Dlatego też, łatwo jest podsumować spektakularne cechy Sotavento: jest ona najbardziej znaną wyspą na świecie. Tylko jej długość, licząca około dziewięć kilometrów, wprawia odwiedzających w osłupienie. W czasie odpływu, na wyspie przybywa tyle ziemi, że niektórzy mieszkańcy zaczynają wątpić, czy Teneryfa naprawdę jest największą z Wysp Kanaryjskich. Stałe słońce, ogromne baseny, które się tu tworzą oraz nieskończony biały piasek, sprawiają, że zasługuje na inny synonim – raj.

Plaża windsurfingu i kitesurfingu w Jandía
W rzeczywistości, Sotavento obejmuje pięć plaż: La Barca, Risco del Paso, Mirador, Malnombre i Los Canarios. Podczas niekończących się spacery wzdłuż jego przejrzystych wód nie trzeba nawet czekać na odpływ. Bariera piasku mająca 100 i 300 metrów od brzegu tworzy trzy kilometrowe laguny idealne dla początkujących windsurfingowców i kitesurfingowców, którzy często goszczą w tych okolicach. Wystarczy odwrócić głowę, aby cieszyć się spokojem na tysiącu metrów piasku, morza i przyjemności. Luksus.

Półwysep Jandia

Półwysep znajduje się na terenie parku narodowego i usytuowany jest na południowym krańcu Fuerteventury. Jego zachodnią część stanowią urwiska i klify, natomiast wschodnia część zdominowana jest przez wydmy, zarośla i przepiękne plaże. Południowe wybrzeże stanowi niekończące się pasmo plaż - Playa de Sotavento z bardzo drobnym, niemal śnieżko-białym piaskiem. O rejonie tym krążą legendy związane z uciekającymi po zakończeniu wojny nazistami oraz bajecznymi skarbami, które mieli tu skryć. Jednak przede wszystkim półwysep jest mekką dla miłośników windsurfingu - co roku odbywają się tutaj mistrzostwa świata. W tym czasie rejon ożywa i zamienia się w gwarny ośrodek aktywnego wypoczynku. Osobliwą atrakcję stanowi wrak amerykańskiego statku „American Star” zakotwiczony na jednej z licznych plaż. 
Znaczną część południowej wyspy Fuerteventura obejmuje Parque Natural de Jandía - park chroniący tutejszą przyrodę. Południowy-zachód to obszar zajmowany przez urwiste wzgórza. Drzew jest tu niewiele. Wybrzeże w tej części półwyspu ma charakter klifowy. Znajdziemy tu również rozległe wydmy i piaszczyste plaże. Najpopularniejsze z nich wchodzą w skład Playa de Sotavento de Jandía, pasma plaż i wydm, które konkuruje o miano najpiękniejszego na wyspie z wydmami Corralejo. Północna część tego regionu ma charakter bardziej górzysty. 

Fuerteventura - Plaża Morro Jable

Egzotyczna plaża w pobliżu stref handlowych na Fuerteventura
We wspaniałym kurorcie turystycznym Morro Jable, na południu wyspy Fuerteventura, mieści się ogromna plaża o białym piasku i turkusowej wodzie, która zmienia odcienie turkusowego koloru w szmaragdowe. Znana jest jako plaża Morro Jable i rozciąga się na północ od plaży Las Gaviotas, po stare miasto nadmorskiego miasteczka Morro Jable, na południu. Przemierzyć tę kilku kilometrową i egzotyczną plażę aleją jaka się ciągnie wzdłuż niej oznacza skorzystać nie tylko ze stref handlowych ale również z emblematycznego widoku na latarnię w Morro Jable, zarysowującą się na tle morza.

Cztery kilometry turystycznej plaży w pobliżu Saladar de Jandía
Plaża Morro Jable rozciąga się na długości czterech kilometrów i graniczy z dużą aleją ze sklepami, ośrodkami rekreacyjnymi i restauracjami oraz Saladar de Jandía, zakwalifikowanego jako Miejsce Interesujące pod względem Naukowym w celu zachowania bardzo rzadkiego rodzaju roślinności na Wyspach Kanaryjskich, odpornego na słoną wodę. To turystyczna plaża, która posiada ratowników, liczne strefy wynajmu leżaków i parasoli, budki z napojami i przekąskami oraz miejsca uprawiania sportów wodnych takich jak surfing bądź pływanie kajakiem. Co jest najlepsze? Zakwaterowanie w pobliskim hotelu w celu skorzystania z dnia plażowania, a po zachodzie słońca zjedzenie spokojnej kolacji na wprost morza.

Caleta de Fuste -  Fuerteventura

Mniejsza i kameralna miejscowość wypoczynkowa Caleta de Fueste, położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Fuerteventury, świetna dla rodzin z dziećmi z racji bezpiecznej plaży. Daje także możliwość aktywnego wypoczynku poprzez uprawiania sportów wodnych, zwiedzanie czy zakupy. 

Dzięki licznym barom, restauracjom i sklepom Caleta de Fuste sprosta każdemu gustowi. Bezpieczna plaża w kształcie podkowy, rozbudowane zaplecze gastronomiczne oraz różnorodne propozycje spędzenia dnia i nocy dla każdego.
Kurort Caleta de Fuste położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Fuerteventura ok. 10 min. jazdy samochodem z lotniska. Ciekawostką jest, że na tym terenie rosną dzikie drzewa oliwne. 

Fuerteventura - pogoda, temperatura, klimat

Powszechna opinia jet taka, że na Kanarach panuje wieczna wiosna... na pewno nie chodzi tu jednak o polską wiosnę. Niewielkie różnice temperatur, skąpe opady i silny wiatr w okresie letnim, tak w skrócie można scharakteryzować pogodę na Fuercie. 

Temperatura

Miesiące o  najwyższej temperaturze to sierpień i lipiec, średnio 29 stopni. Temperatura jest mniej więcej taka sama każdego dnia, waha się najwyżej o 1-2 stopnie. Należy pamiętać o wietrze, który w tym czasie jest dość silny, przez co temperatura odczuwalna jest niższa.  Wiele osób lubi ten „przewiew”, atmosfera jest cały czas rześka, wilgotność nie jest wysoka przez co  nie ma się poczucia ciągłego zmęczenia, jak to bywa w tropikach.  Dla osób, którym przeszkadza wiatr, najlepszym miejscem  na wyspie będzie Jandia, Morro Jable ewentualnie Caleta de Fuste. Miejscowości te są tak usytuowane, że wiatr przy standardowym kierunku  tam nie dociera. Woda ma 21, 22 stopnie.

Wrzesień i październik to w praktyce najcieplejsze miesiące. Słupek rtęci w ciągu dnia nie spada poniżej 28 stopni, jedynie wieczorem robi się na tyle chłodno, że czasem przydaje się bluza. Woda jest nagrzana: 22-23 stopnie , najcieplejsza w ciągu całego roku.  Wiatr nie jest już tak silny jak w lipcu czy sierpniu, przez co temperatura odczuwalna jest wyższa niż w tych dwóch miesiącach letnich. Wrzesień i październik to chyba najlepsze miesiące dla plażowiczów, jest ciepło i nie sypie piachem..

Po zimie, która zaczyna się od listopada i trwa do lutego można się spodziewać około 20 stopni w ciągu dnia. Jedynym miesiącem, kiedy temperatura spada dość często poniżej 20 stopni jest grudzień.  Woda przez cały czas jest dość ciepła,  18 stopni ( jak na zimę to chyba ciągle ok.?). Wieczory są zawsze chłodniejsze, temperatura spada do 17, czasem 15 stopni. Oczywiście zdarzają się też dni pochmurne i chłodniejsze, czasem nawet pada deszcz. Zazwyczaj jednak opalanie się w bikini jest jak najbardziej możliwe

Marzec, kwiecień maj, temperatura w ciągu dnia około 25 stopni, wieczorem spada do 20. Temperatura wody niestety ciągle jeszcze „niska” 18- 20 stopni pod koniec kwietnia.

Fuerteventura - kitesurfing, windwurfing

Kitesurfing i windsurfing to główne powody, dla których ludzie przyjeżdżają na Fuertę.  Wysokie temperatury, wiatr, długie piaszczyste plaże i co najważniejsze:  laguny z płytką i płaską wodą. Wszystko to oddalone 5 godzin lotu bezpośrednio z Warszawy, znacznie bliżej niż Brazylia czy Karaiby. 

Fuerteventura - aquapark, park wodnych

Baku Water Park to również doby pomysł na rodzinne wyprawy. Sporo wodnych atrakcji, a i ceny całkiem przystępne: 22 euro za dorosłego i 16 za dziecko.  Czynny od poniedziałku do piątku.  Szczegóły na http://www.bakufuerteventura.com

Fuerteventura - Surfing

Surfing to najlepsza alternatywa dla kitesurferów i windsurferów. Treningi na południu odbywają się w La Pared ( głównie latem bo fale w La Pared nie są tak duże jak zimą) lub Jandii,Morro Jable zazwyczaj zimą. Szkółki z Corralejo jeżdżą najczęściej  na północ od Corrarlejo, w kierunku El Cotillo. Nazwy kilku szkół surfingowych :  Otro Modo, Rapa Nui, Wave Guru na południu, Line up, Homegrown na północy. Cena to 40-50 euro za dzień kursu ( około 4 godzin)

Wycieczki fakultatywne - Fuerteventura

Gran Tour Fuerteventura: objazd wyspy, podczas którego zapewnione są m.in. takie atrakcje, jak prezentacja wyrobów z aloesu - najpopularniejszego produktu wyspy, degustacja wyśmienitych kozich serów oraz postój przy słynnych wydmach Corralejo.
Cena ok. 45 EUR

Oasis Park: Fuerteventura zaprasza do parku rozrywki Oasis Park. To niewątpliwa atrakcja szczególnie dla dzieci, gdzie będą mogły zobaczyć żyrafy, hipopotamy, zebry czy kangury. W porgramie także safari na wielbłądach, pokazy zwinności fok i tresura krokodyli oraz spacer po ogrodzie botanicznym, pełnym setek gatunków kaktusów.
Cena ok. 40 EUR

Wyspa Lanzarote: występują tu wspaniałe plaże - każda z nich ma inny kolor i inna teksturę piasku. W programie m.in. wizyta w regionie La Geria, na pejzaż którego składają się zastygła lawa i popiół wulkaniczny, a także przejazd do Doliny Tysiąca Palm oraz wjazd na Pico del Chache, skąd rozpościera się widok na wulkan La Corona.
Cena ok. 70 EUR

Submarine: rejs łodzią podwodną, podczas którego nastąpi zejście na ok. 25 metró głębokości. W czasie rejsu można podziwiać morską faunę i obserwować, jak nurek wabi i dokarmia różnego gatunku ryby.
Cena ok. 60 EUR

Fuertaventura - czas lokalny

Strefa czasowa: czas polski - 1 h

Fuertaventura Czas przelotu 

Polska - Puerto del Rosario ok. 5 h

Dokumenty podróży: paszport lub nowy dowód musi być ważny minimum 6 miesięcy
Transfer: do Costa Calma ok. 60 km, do Jandia ok. 80 km

Fuerteventura - oferta Itaki

Oferta Itaki na Fuerteventurę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/fuerteventura/itaka

Fuerteventura - oferta TUI

Oferta TUI na Fuerteventurę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/fuerteventura/tui-deutschland

Fuerteventura - oferta Neckermann

Oferta Neckermann na Fuerteventurę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/fuerteventura/neckermann

Fuerteventura all inclusive

Oferta all inclusive na Fuerteventurę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/fuerteventura/all-inclusive

Fuerteventura last minute

Oferta last minute na Fuerteventurę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/fuerteventura/last-minute

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >