pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Teneryfa - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Teneryfa jest największa, jedna z najwspanialszych i najchętniej odwiedzanych Wsyp Kanaryjskich położona na Oceanie Atlantyckim. Słońce gości tu cały rok dlatego wycieczki last minute na Teneryfe są dobrym pomysłem na wakacje o każdej porze roku. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże położone w zatoczkach. Na chłodniejszej północy dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża. Specyfikę klimatu tworzy tu Prąd Kanaryjski, niosący od wybrzeży Portugalii zimne wody Atlantyku.
Teneryfa jest wyspa pełna kontrastów. Interesująca roślinnosc nizin, masyw wulkanu Pico Del Teide, pustynne tereny oraz malownicze plaże sprawiają, ze wakacje na Teneryfie z pewnością będą urozmaicone i pełne niezapomnianych wrażeń.

Teneryfa - atrakcje, ciekawe miejsca, co warto zobaczyć, przewodnik

Playa de las Americas

Playa de las Americas jest największym i najbardziej rozrywkowym kurortem turystycznym Teneryfy. Mnóstwo tu restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek, dzięki czemu jest to miejsce idealne dla osób chcących poznać nocne życie wyspy. Piękne, piaszczyste plaże oraz zadziwiająca natura sprawiają, ze Teneryfa jest również doskonałym miejscem dla osób chcących rozkoszować się spokojem, odpoczynkiem i pięknem pejzaży roztaczających się na Teneryfie.

Costa Adeje

Słoneczny region Teneryfy położony jest na jej południowym wybrzeżu, tworzony przez szereg tętniących życiem miejscowości, malowniczo położonych na stokach gór wynurzających się z oceanu. 
OŚRODKI TURYSTYCZNE NA WCZASY W REGIONIE COSTA ADEJE:
- Playa de las Américas – część kompleksu wypoczynkowego z bogatym życiem nocnym, wieloma sklepami i świetną bazą noclegową
- Los Cristianos – mały port, który zachował jeszcze swą dawną atmosferę. W pobliżu znajduje się Aquapark, więc jest to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi
- Las Galletas – dawna wioska rybacka, która dziś jest miejscowością turystyczną
- El Médano – miasteczko idealne dla wszystkich miłośników sportów wodnych
- Costa del Silencio – kameralny kurort i miejscowość wakacyjne położona wśród przepięknych krajobrazów

Santa Cruz

Santa Cruz de Tenerife – jedno z miast Wysp Kanaryjskich, liczące ponad 222 tys mieszkańców. Jest drugim, po Las Palmas, co do liczby mieszkańców miastem Wysp Kanaryjskich i zarazem największym miastem Teneryfy. Stolica lokalnej autonomii.
Jest ośrodkiem turystyki masowej, przyciągającym corocznie miliony turystów. Jest też ważnym portem transatlantyckim. Port służy do eksportu lokalnych produktów - bananów, tytoniu i warzyw oraz dużemu importowi zaopatrzeniowemu. Obecnie turystyka jest zdecydowanie największym źródłem dochodu miasta, ale w granicach Santa Cruz działa również dobrze prosperująca rafineria, zbudowana w 1930 roku.
Symbolem Santa Cruz de Tenerife jest zaprojektowana i wybudowana przez Santiago Calatrava Auditorio de Tenerife.
W mieście szereg sklepów z atrakcyjnymi dla turystów cenami. Na całych Wyspach Kanaryjskich obowiązuje 5% podatek VAT.

Puerto de Santiago

Miejscowość Puerto de Santiago położona na północno-zachodnim wybrzeżu Teneryfy, z popularną plażą Playa de la Arena. W miejscowości znajduje się wiele restauracji, barów oraz możliwości rozrywki. 
Puerto de Santiago położone jest w południowo-zachodniej części Teneryfy w rejonie Isla Baja, niedaleko od kurortu Los Gigantes. Jest to obszar górzysty o dość stromo opadających do morza zboczach i pięknych urwiskach. Panują tu wysokie temperatury, a przez większość dni w roku świeci słońce, nie jest jednak nadmiernie upalnie, ponieważ często od oceanu wieje wiatr. 
WYCIECZKI PO OKOLICACH PUERTO DE SANTIAGO:
Los Gigantes - słynny kurort na zachodnim wybrzeżu położony blisko zachwycających klifów. To dobre miejsce dla miłośników nurkowania
Garachico – urocza miejscowość położona w pobliżu Icod de los Minos, która cudem ocalała po wybuchu wulkanu. Malownicze uliczki, kościoły i zabytki oraz piękne widoki to największe atrakcje wyspy

El Medano - Teneryfa

l Medano - z tłumaczenia na polski El Medano znaczy "wydma", wydmy w skalnych piaskowcach to znak rozpoznawczy tej miejscowości, miasteczko położone tuż nad oceanem w najbardziej wysuniętej na południe części wyspy, niedaleko od lotniska południowego, znajduje się tu długa naturalna siwo-żółta plaża o dł. ponad 2,5 kilometra. Cechą charakterystyczną El Medano jest bardzo niska wilgotność powietrza oraz nieustający silny wiatr w ciągu całego roku, przyciąga to do miasteczka olbrzymią ilość osób uprawiających windsurfing. El Médano słynie na cały świat jako raj dla surferów, miedzy innymi wyścigi pucharu świata były tu rozgrywane. Wzdłuż głównej plaży prowadzi długi drewniany pomost idealny stworzony do wieczornych spacerów. Wielbiciele górskich wędrówek mogą udać się w rejony góry Montana Roja. Teren góry został uznany przez UNESCO za obszar podlegający szczególnej ochronie, wspinaczka na górę jest dozwolona i zapewnia wspaniałe widoki. Zwolennikom atrakcji religijnych polecamy wybrać się do jaskini św. Brata Pedro, niedaleko plaży Playa de la Tejita. Co ciekawe, w każdą niedziele odprawiane są tu msze. 

La Laguna 

Jedno z najważniejszych miast Teneryfy i jej była stolica – La Laguna. Pełne zachwycających zabytków, pałaców i domów z XVII i XVIII w. Do najpiękniejszych obiektów należy niewątpliwie katedra, która wraz z historycznym centrum miasta, figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 
Jest to także ważne centrum akademickie. Znajduje się tu bowiem największy uniwersytet na Wyspach Kanaryjskich, mogący pochwalić się trzystuletnią historią. Miasto warto odwiedzić w czasie Świąt Wielkanocnych, kiedy to odbywają się liczne uroczystości. Najbardziej niezwykłą częścią obchodów jest procesja, która w zupełnej ciszy przechodzi przez średniowieczne uliczki La Laguny.

Los Christianos

Popularny kurort turystyczny Los Cristianos z fantastycznymi plażami położony jest na południowym wybrzeżu Teneryfy, w pobliżu Playa de Las Américas. Miasteczko oferuje wszelkie atrakcje i udogodnienia niezbędne do wygodnego wypoczynku, od pięknej plaży, poprzez wiele restauracji i różnorodnej bazy noclegowej. 
Los Cristianos znajduje się na południowym wybrzeżu Teneryfy w rejonie Playa de Las Américas, niedaleko słynnego kurortu o tej samej nazwie, 15 km na zachód od lotniska. Miejscowość otacza malownicza zatoczka z plażą. Bezpośrednio z niej wyrastają góry pochodzenia wulkanicznego, na których stokach położone są niektóre hotele. Łatwo stąd dotrzeć tu do autostrady, która biegnie przez całą południową i wschodnią część wyspy. 

Puerto de la Cruz

Puerto de La Cruz - 32.571 mieszkańców, dawniej tylko część portowa zamożnego rejonu La Orotava, miejsce przeładunku wielu towarów, do 1772 roku miasteczko nosi nawet nazwę "Puerto de la Orotava" - czyli port La Orotavy. Dopiero na początku 1808 roku miasto otrzymało niezależne prawa miejskie i przyjęło nazwę Puerto de La Cruz. Rozwój turystyki w latach 70, 80 i 90, powstanie wielu hoteli i restauracji nadało miastu aktualny charakter. Lata świetności tego miejsca jako kierunku turystycznego jednak powoli mijają wraz z rozwojem południowej części wyspy i budową lotniska Reina Sofia. Brak nowoczesnej infrastruktury, kapryśna północna pogoda, skaliste nabrzeże i brak jasnej plaży nie pomagają temu miastu w odzyskaniu turystów których z roku na rok jest coraz mniej na korzyść południa. Z zabytków warto zobaczyć kościoły - Nuestra Seniora de la Peta de Francia oraz Iglesia de San Francisco. Warte odwiedzenia to Plaza del Charco, kompleks basenów "Lago Martianez" i oczywiście największa atrakcja tego miasta "Loro Park". 

Teneryfa Siam Park

Siam Park to największy tematyczny park wodny w Hiszpanii (18,5 hektara powierzchni), składający się z ponad 25 różnych budynków, kilkanaście zjeżdżalni w tym największa na wysokości 28 metrów (ósme pietro) - kończąca się tunelem w basenie, wodospady, sztuczne rzeki, tropikalna zieleń, mnóstwo basenów w tym 3 z podgrzewaną wodą oraz plaża z bialutkim piaskiem z Portugalii i oczywiście sztuczne fale do wysokości 3 metrów. Bogate zaplecze gastronomiczne w postaci różnego rodzaju barów i restauracji, wypożyczalnia pontonów oraz sklepy z pamiątkami. Oryginalna architekta nawiązuje do dawnego królestwa Tajlandii "SIAM" i stąd też sama nazwa parku. Siam Park znajduje się w Playa de Las Americas, zjazd bezpośrednio z autostrady TF 1. Park wodny oferuje także bezpłatny transport turystów charakterystycznymi autobusami, park czynny codziennie.
Godziny otwarcia Siam Park:
Okes letni: (od 30 marca do 29 października) - 10.00–18.00
Okres zimowy: (od 30 października do 29 marca) - 10.00–17.00

Teneryfa Loro Park

Loro Park to olbrzymi park zoobotaniczny otwarty w 1972 roku na północy wyspy który stał się ostają wielu zaginionych wyginięciem gatunków. Zajmujący powierzchnię 33 hektarów stał sie domem dla ponad 300 gatunków zwierząt, egzotyczny ogród i przepiękna tropikalna zieleń czynią te miejsce obowiązkowym punktem pobytu każdego turysty. Znajduje się tu największe i najnowocześniejsze akwarium na świecie „OrcaOcean”. Umieszczono w nim cztery orki sprowadzone z USA. Pokazy tresury delfinów, papug i lwów morskich przyciągają uwagę. Poza tym tysiące ptaków, także żółwie, aligatory, małpy, goryle, tygrysy i potężne akwarium w którym zobaczyć można miedzy innymi rekiny. W parku jest też duże pingwinarium - 3 900 m 2 - "Planeta Pingwinów". Loro Park znajduje się na północy wyspy w Puerto de la Cruz, czynny codziennie od 08:00 do 18:45. Obowiązkowy punkt każdego turysty. 
Loro Park na Teneryfie organizuje mnóstwo atrakcji w następujących godzinach:
1. Papugi – 10:30; 11:30; 12:30; 14:00; 15:00; 16:00; 17:00
2. Lwy morskie – 09:30; 12:30; 14:15; 15:30; 17:00
3. Orki – 11:45; 13:45; 15:15; 16:30
4. Delfiny – 11:00; 13:00; 14:45; 16:00; 17:30
5. Film (Planet Life) – 10:50; 12:30; 15:30 (j. angielski) 11:45; 14:45; 17:15 (j. hiszpański) 10:00; 13:30; 16:15 (j. niemiecki)
6. (Pingwinarium) – czynne: 08:30 – 18:00
7. Akwarium – czynne: 10:00 – 18:45
8. Katandra Treetops – czynne: 09:00 – 18:45 

Teneryfa Jungle Park

Jungle Park to familijny park położony kilka kilometrów od Los Cristianos w kierunku Parku narodowego Teide, tropikalna dżungla (75 000 m.kw) - takie jest główne przesłanie tego parku, orły, krokodyle, lwy, tygrysy oraz ponad 300 innych gatunków zwierząt, wszystko to w jednym miejscu wraz z dziką zielenią tworzą "Dżungle w europie", ścieżki spacerowe, tunele, jaskinie oraz most zwodzony nad krokodylami dają nie zapomniane wrażenia z "Safari" ... Park czynny codziennie w godz. od 10:00 do 17:30.
Jungle Park Teneryfa - atrakcje w następujących godzinach:
1. Pokaz ptaków drapieżnych: o godz. 12.00 i 16.00
2. Pokaz ptaków egzotycznych: o godz. 11.00 i 14.30
3. Pokaz lwów morskich: o godz. 13.45 i 15.15

Teneryfa - Masca

Jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, obawiązkowy punkt każdego turysty, malownicza wioska położona w górach Teno pomiędzy wąwozami na wysokości ok. 600 m n.p.m. Prowadzą do niej bardzo kręte i strome drogi otoczone widokami przepięknych wzniesień i dolin. Jest tu kilka miejsc widokowych z których podziwiać można stworzone przez naturę urwiska skalne, wąwozy i ostre wzniesienia pnące się prawie pionowo w górę. Droga do tej malowniczej wioski powstała dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przedtem można było dotrzeć tam jedynie pieszo. Z powodu niezwykłego położenia i malowniczego otoczenia, Masca jest jednym z najbardziej popularnych miejsc na Teneryfie, do których organizowane są wycieczki fakultatywne. Z Maski prowadzi popularny wśród turystów 5-kilometrowy szlak pieszy wąwozem Barranco de Masca do plaży, zaczyna się on za kościołem La Inmaculada Concepción, prowadzi wąwozem przez dawne tereny uprawne i obszary porośnięte kanaryjską roślinnością. W zależności od pory roku bywają tam małe wodospady i jeziorka. Na zejście trzeba przeznaczyć od 3 do 4 godzin, szlak nie jest polecany dla osób o słabej kondycji fizycznej. Konieczne są górskie buty, woda w zapasie, nakrycie głowy i krem z filtrem.
Masca Teneryfa - obowiązkowy punkt każdego turysty.

Karnawał na Teneryfie

Karnawał na Teneryfie ze względu na ruchomy okres świąt wielkanocnych przypada co roku w innych dniach, mniej więcej na przełomie lutego rozpoczyna się największa zabawa na Teneryfie, dziesiątki imprez i występów towarzyszą tej imprezie. Najlepsza zabawa to oczywiście imprezy w stolicy wyspy Santa Cruz. Szczegółowy plan karnawału podawany jest z reguły na kilkanaście tygodni przed rozpoczęciem się karnawału na oficjalnej stronie www.carnavaltenerife.com
(najważniejsze imprezy rozpoczynają się na tydzień przed tzw "Środą Popielcową" wyborem Królowej Karnawału) 

Los Gigantes

Miejscowość o jak najbardziej adekwatnej nazwie - Los Gigantes, niewielkie miasteczko położone na zachodniej części wyspy w gminie Santiago del Teide, cechą charakterystyczną tej miejscowości są ogromne klify skalistego masywu Teno spadające pionowo do oceanu robią ogromne wrażenie. Wysokość tych skał stworzonych dawno temu przez naturę sięga 800 metrów, najlepiej podziwiać je można z turystycznej łodzi, widać wtedy całe piękno tych klifów. Los Gigantes jest niedużym kurortem turystycznym, w miejscowości tej znajduje się kilka hoteli, port jachtowy i ciemna naturalna plaża. Znajdziemy tu dość sporo przeróżnych barów i restauracji serwujących zarówno ryby, owoce morza i inne specjały kuchni kanaryjskiej i hiszpańskiej. Warto wspomnieć, że w okolicznych wodach żyją na wolności delfiny które można podziwiać z łodzi wypływających z portu w Los Gigantes. Z Los Gigantes można również popłynąć na rejsy połączone z wędkowaniem na otwartym morzu, łodzie najczęściej płyną dalej na północ, skąd roztacza się fantastyczny widok na klify. Nadmorska promenada łączy Los Gigantes z przylegającym od strony południowej miasteczkiem Puerto Santiago z plażami Playa de Santiago i Playa de la Arena. Miejscowość ta jest dosyć popularna wśród polskich turystów. 

Teneryfa - Wulkan Teide - park narodowy

Najwyższy szczyt Hiszpanii o wysokości 3718 m. n.p.m. otoczony Narodowym Parkiem Krajobrazowym o zadziwiającym księżycowym krajobrazie, powstały w 1954 r zajmuje 19 tyś ha, rozciąga się na wysokości ok 2000-2150 m. n.p.m., Na Teide (na sam szczyt) kursuje kolejka linowa (Teleférico) ze stacji dolnej znajdującej się na wysokości 2356 m. n.p.m. W stacji bazowej jest kawiarnia i restauracja z panoramicznym widokiem na Park Narodowy Cañadas del Teide oraz bezpłatny parking. Kolejka dojeżdża na wysokość 3555 m.n.p.m. do La Rambleta, skąd będąc w posiadaniu wcześniej uzyskanego pozwolenia można wejść na sam szczyt, na wysokość 3718 m. n.p.m. Liczba wydawanych zezwoleń na każdy dzień i przedział czasowy jest ograniczona, więc miejsce należy rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. Dokonując rezerwacji online otrzymuje się potwierdzenie, które należy wydrukować i okazać w stacji górnej kolejki wraz z dokumentem tożsamości. Samo wejście na szczyt nie jest to zadanie łatwe gdyż na tej wysokości jest już rozrzedzone powietrze. Trasa ta ma długość 614 m, różnica wysokości 159 m, czas przejścia szacowany jest na 40 minut (nawet do 60 minut). Warunki klimatyczne w parku są bardzo zróżnicowane i istnieje duże prawdopodobieństwo szybkiej zmiany pogody. W parku jest ponad 20 pieszych tras i szlaków turystycznych z których podziwiać można niesamowite kształty skał, jałowe pustkowia i specyficzną roślinność tego miejsca. Jednym z najciekawszych endemicznych kwiatów jest kwitnący na czerwono żmijowiec. „Tajinaste rojo” jest największym skarbem i dumą Teneryfy. Niezwykle efektowny, osiągający wysokość 2-3 metrów zakwita w maju, pokrywając się mnóstwem drobnych, purpurowych kwiatków. Ze względu ma niesamowite widoki kręcono tu klika filmów, miedzy innymi "Wojny Gwiezdne". Park Narodowy został wpisany na listę UNESCO w 2007 r. 

Monkey Park Teneryfa

Monkey Park na Teneryfie znajduje się w odległości kliku kilometrów od Los Cristianos (15 min autem), otwarty w 1991r, posiada ponad 150 różnych gatunków małp, park ten jest takim "ZOO bez krat",cechą charakterystyczną jest brak zamkniętych na stałe krat i klatek, zwierzęta biegają wszędzie, czują się swobodnie w parku. Większość z nich jest towarzyska i przyjazna, dlatego też turyści mogą samodzielnie karmić zwierzęta i je głaskać. Głównym motywem parku jest pokazanie tych zwierząt w życiu codziennym, w gronie własnego stada, jak najbliżej natury, park współpracuje z europejskimi centrami reprodukcji tych zwierząt. 
Godziny otwarcia Monkey Park: codziennie od 9.30 do 17.00 

Nurkowanie na Teneryfie

Skaliste wybrzeża Teneryfy kuszą nurków podwodnymi jaskiniami, zatopionymi wrakami, ciekawymi formacjami skał wulkanicznych. Czyste i ciepłe wody Atlantyku dają możliwości obserwacji życia podwodnego wystarczające aby nurkowanie okazało sie ciekawą przygodą. Przejrzystość wód oceanu atlantyckiego oblewającego archipelag wysp kanaryjskich pozwala na bardzo dobrą widoczność pod wodą. Na Teneryfie znajduje się kilkanaście baz nurkowych w portach i na nadmorskiej promenadzie, z ciekawostek do nurkowania to - Wrak Condesito oraz żółwie na El Puertito na głębokości ok 10 m. na pewno na Teneryfie każdy pasjonat nurkowania znajdzie coś dla siebie. Na Teneryfie odbywają się także nurkowania pod okiem polskich instruktorów. Istnieje możliwość zrobienia kursów podstawowych jak i zaawansowanych w języku polskim. 

Plaże na Teneryfie

Teneryfa charakteryzuje się skalistym nabrzeżem w szczególności w północnej jej części (ponad 350 kilometrów linii brzegowej), na północy wybrzeże w wielu miejscach kończy się nagłymi urwiskami. To nie oznacza że Teneryfa nie posiada również pięknych piaszczystych plaż w różnych kolorach (przeszło 140 plaż). Plaże na Teneryfie są jednymi z najczystszych w Europie i wyróżniają się sporym zróżnicowaniem, co jest skutkiem wulkanicznego pochodzenia całej wyspy. Plaże w kolorze ciemno-czerwonym znajdziemy mało znaną plaże w El Medano usytuowaną po drugiej stronie góry Montańa Roja, w kolorze czarnym w Puerto de La Cruz - Playa Jardin, w kolorze siwym (prawie czarnym) w Los Realejos - Playa Socorro, w kolorze szaro-żółtym w Los Cristianos - Playa Las Vistas, w Playa de Las Americas - Playa Fańabe, Playa Troya oraz najładniejsza plaża na Teneryfie w Adeje - Playa del Duque, położona pomiędzy dwoma niewielkimi klifami, otoczona przytulnymi kawiarenkami i sklepami. Zółty piaskowiec tworzący dno przy tej plaży wraz z błękitnym kolorem oceanu tworzą "turkusową lagune". Ciekawa plaża o której nie można zapomnieć to plaża w kolorze żółtym w San Andres - Playa Las Teresitas. Plaża ta jest w 100 % sztuczna wybudowana w latach 70, piasek na niej pochodzi z Sahary. Teneryfa posiada także kilka plaż przeznaczonych specjalnie dla naturystów, zapraszamy do galerii fotograficznej aby się przekonać jakie są plaże Teneryfy.

Teneryfa - pogoda, temperatury, klimat

Na Teneryfie nie ma typowych 4 pór roku i nie występuje też typowa pora deszczowa znana z krajów o klimacie tropikalnym. Wyspę charakteryzuje stała temperatura w ciągu roku.
Teneryfa ma bardzo wyraźny podział wyspy na dwie strefy klimatyczne!
• Południową - cieplejsza część wyspy z mniejszą liczbą roślinności, większą ilością nasłonecznienia i piaszczystych plaż,
• Północną - chłodniejsza część wyspy z olbrzymią ilością przepięknej tropikalnej przyrody,
Bardzo istotnym elementem pogody na Teneryfie (zwłaszcza w jej południowej części) jest niska wilgotność powietrza, ma to istotny związek z temperaturą odczuwalną. (tu więcej o temperaturach na Teneryfie) Wilgotność ta jest zdecydowanie niższa niż w Polsce i dlatego też zwłaszcza w mc zimowych temperatura powietrza 21 stopni daje na Teneryfie temperaturę odczuwaną ok 25 stopni. Jak widać na poniższej tabeli temperatury roczne na Teneryfie są umiarkowane w ciągu całego roku, oscylują w obrębie dwudziestu kilku stopni, ze względu na ukształtowanie wyspy i tym samym podział na 2 strefy klimatyczne zazwyczaj na południu jest lepsza pogoda niż na północy, dotyczy to przede wszystkim zachmurzenia, opadów deszczu i temperatury. 

Teneryfa temperatura - zima

W zimę pogoda jest niemal wiosenna - temperatura utrzymuje się w okolicach 20°C, a w lecie nie przekracza 30°C. Od czerwca do września jest najlepsza temperatura do wygrzewania się na słońcu. Roczna temperatura na Teneryfie podczas zimy zawsze jest wyższa niż w innych częściach Europy. Zimą rzadko występują opady deszczu, a najmniejsza temperatura ma wartość ok. 20°C.

Teneryfa temperatura - powietrza

Teneryfa średnia roczna temperatura: 21° styczeń, 22° luty, 23° marzec, 24° kwiecień, 27° maj, 30° czerwiec, 31° lipiec, 32° sierpień, 31° wrzesień, 28° październik, 24° listopad, 22° grudzień

Teneryfa temperatura - wody

Teneryfa średnia temperatura wody: 19° styczeń, 19° luty, 19° marzec, 20° kwiecień, 20°maj, 23°czerwiec, 25° lipiec, 26° sierpień, 25° wrzesień, 24° październik, 21° listopad, 20° grudzień

Teneryfa temperatura - liczba godzin słonecznych

6h styczeń, 6h luty, 6h marzec, 7h kwiecień, 7h maj, 8h czerwiec, 9h lipiec, 10h sierpień, 11h wrzesień, 11h październik, 8h listopad, 7h grudzień

Teneryfa - czas lokalny

Na wyspie obowiązuje strefa czasowa Universal Time Clock (UTC) , co oznacza, że od czasu obecnego w Polsce musimy odjąć godzinę. Jeśli u nas w kraju jest godzina 12, to na Teneryfie mamy godzinę 11.

Teneryfa - wizy

Ze względu na to, iż Hiszpania podobnie jak Polska jest państwem członkowskim UE podczas podróży wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport. Należy pamiętać, że osoby, które podróżują z paszportem muszą mieć ważny ten dokument minimum 3 miesiące od powrotu do kraju.

Teneryfa - czas lotu

Na Teneryfie największym lotniskiem jest Teneryfa-Południe, na które bezpośrednie loty z Polski (Warszawa) zapewniają tanie linie lotnicze Smart Wings oraz Ryanair. Czas rejsu wynosi około 5 godzin i 50 minut. Ponadto latają tam czartery z Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Lot trwa 5 godzin.

Teneryfa - oferta Itaki

Oferta Itaki na Teneryfę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/teneryfa/itaka

Teneryfa - oferta TUI

Oferta TUI na Teneryfę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/teneryfa/tui-deutschland

Teneryfa - oferta Neckermann

Oferta Neckermann na Teneryfę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/teneryfa/neckermann

Teneryfa all inclusive

Oferta all inclusive na Teneryfę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/teneryfa/all-inclusive

Teneryfa last minute

Oferta last minute na Teneryfę dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/teneryfa/last-minute

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Teneryfa
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >