pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Mauritius - wakacje, wczasy, wycieczki first i last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor

Mauritius - wakacje w tropikach

Wczasy na Mauritiusie będą spełnieniem twoich marzeń. Mauritius to niesamowite białe plaże, krystalicznie czysta woda, po prostu tropikalny raj. Luksusowe hotele All Inclusive są położone wzdłuż wybrzeży całej wyspy. Wakacje na Mauritiusie to także okazja do spróbowania gry w golfa, a wieczorem lokalnego rumu z miejscowej wytwórni. Mauritius to także kitesurfing, windsurfing i snorkowanie wśród raf koralowych. Odwiedź Belle Mare, rozrywkowe Grand Baie i wielokulturowy Port Luis. Skorzystaj z wycieczek Last Minute i leć na Mauritius! Wspaniałe oferty wakacji 2020 tylko na Dreamtours.pl!

Co warto zobaczyć na Mauritiusie, ciekawe miejsca, wycieczki fakultatywne, przewodnik po wyspie

Park Botaniczny w Pamplemousses

Podczas wczasów na Mauritiusie warto wybrać się do parku botanicznego w Pamplemousses. Można zobaczyć tam tropikalną roślinność niespotykaną w innych częściach świata. Na uwagę zasługują największe wodne lilie na świecie, krwawiące drzewo z Madagaskaru czy też olbrzymie baobaby.

Rezerwat 7 Kolorów Ziemi

Jedną z najbardziej uczęszczanych atrakcji turystycznych podczas wycieczki po Mauritiusie jest park narodowy Chamarel. To tu znajduje się słynna ziemia 7 kolorów. Ziemia ma pochodzenie wulkaniczne, a efekt świetlny zależy od kąta padania promieni słonecznych i pory dnia. Wszystko przez aluminium i żelazo zawarte w glebie - ich zmienna ilość odpowiada za różne kolory ziemi. Wstęp do parku kosztuje 225 MUR.

Park Narodowy Black River Gorges

Niedaleko Chamarel znajduje się park Black Rivier Gorges. 50 km pieszych tras, 66 km2 zachęca do pieszych wycieczek. Podczas wędrówki po dżungli można zobaczyć malownicze wodospady, wspaniałe punkty widokowe. Można także się wykąpać w rzece, może nawet pod wodospadem. Za darmo.

La Vanille Nature Park

Macie ochotę zobaczyć olbrzymie żółwie? Wyruszajcie na wycieczkę do parku La Vanille. Około 1000 sztuk tych olbrzymów na skrawku ziemie robi olbrzymie wrażenie. Nie zapomnijcie o sałacie czy innych przekąskach dla tych potworów;)

Mauritius - podwodny wodospadu

Mauritius to wyspa z podwodnym wodospadem :) Ta naturalna iluzja powstała po przez odpływ, który gromadzi muł i piasek i przez to tworzy niesamowity widok z lotu ptaka. Piasek tworzy wyżłobienia, trójwymiarowość powoduje efekt jakby woda spływała do oceanu. Najlepiej ten efekt jest widoczny z pokładu helikoptera, warto wybrać się na wycieczkę własnie nim i oblecieć wyspę dookoła.

POGODA, KLIMAT NA MAURITIUSIE

Najcieplejsze miesiące na Mauritiusie to okres od stycznia do kwietnia, temperatury około 30°C w ciągu dnia, nocą wahają się w granicach 20 – 22 °C. Zimą, w okresie lipiec-wrzesień, średnie temperatury wynoszą około 25 °C w ciągu dnia i 16- 18 °C nocą. W głębi wyspy utrzymują się przez cały rok stabilne temperatury: około 27 °C w ciągu dnia i 20 °C nocą.

Na Mauritiusie przez cały rok możemy też spodziewać się dość obfitych opadów, dzięki czemu całą wyspę porasta bogata roślinność. O ile przez większą część roku opady na Mauritiusie nie są uciążliwe to w okresie od stycznia do marca stają się naprawdę dokuczliwe, a sama wyspa często nawiedzana jest przez cyklony. Dlatego też najlepszym okresem na wakacje na Mauritiusie jest okres od czerwca do listopada.

W czerwcu, lipcu i sierpniu na Mauritiusie panują idealne wręcz warunki do uprawiania windsurfingu, zaś we wrześniu i październiku najlepiej jest wybrać się na łowienie ogromnych ryb, żerujących blisko brzegu.

Charakterystyczna dla Mauritiusa jest również wysoka temperatura wody praktycznie cały rok. To idealny kierunek dla miłośników morskich kąpieli, nurkowania, snorkelingu czy podwodnych wypraw na ryby.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >