pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Czarnogóra - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Czarnogóra - popularne miejscówki i atrakcje turystyczne

Czarnogóra - Boka Kotorska, Jezioro Szkoderskie, kaniony

Czarnogóra to jeden z najbardziej fascynujących krajów bałkańskich. Plaże, góry, zapierające dech w piersiach widoki, zabytkowe miasteczka i wspaniała przyroda – to wszystko można znaleźć w tym niewielkim państwie. Miłośnicy zwiedzania podczas wycieczki powinni wybrać się do Kotoru. Wąskie średniowieczne uliczki, zabytkowe cerkwie i kościoły urzekają klimatem, a z położonej na zboczu góry Twierdzy św. Jana rozciąga się wspaniały widok na miasto i Zatokę Kotorską, zwaną Fiordem Południa. Czarngóra to także urokliwe średniowieczne miasteczko Stary Bar. Spośród miejsc wartych zobaczenia nie można zapominać o wbudowanym w pionową skałę Monasterze Ostrog, wysepce Sveti Stefan oraz położonej w górach dawnej stolicy Czarnogóry – Cetinje.

Czarnogóra to również raj dla osób lubiących aktywne wakacje i wspaniałą przyrodę. Do największych atrakcji należy rafting rzeką Tarą lub kanionem rzeki Pivy i wycieczki np. piesze lub rowerowe po górach - Parku Narodowym Lovcen, pasmie Durmitor lub Prokletije, czyli Górach Przeklętych. Wspaniałe widoki i ogromne wrażenie na wczasy robią rejsy po jeziorze Szkoderskim – największym jeziorze na Bałkanach, na którym żyje aż 280 gatunków ptaków, w tym m.in. pelikany.

Czarnogóra - Herceg Novi, Budva, Ulcinj

Wzdłuż całej Riwiery Czarnogórskiej położonych jest wiele większych i mniejszych miejscowości na wczasy. Największym kurortem w północnej części Czarnogóry jest Herceg Novi wraz z Igalo i miasteczkiem Bijela. Miejscowości są dobrze skomunikowane, dzięki czemu bez problemu można odkrywać uroki Boki Kotorskiej. Jest to również świetna baza na wakacje do zwiedzania południa Chorwacji z Dubrovnikiem. Budva to najbardziej znany kurort w Czarnogórze. Tętniące przez całą dobę miasto zachwyca starówką oraz kusi licznymi dyskotekami i barami. W pobliżu znajduje się również Sveti Stefan. Ulcinj to najdalej na południe wysunięty kurort Czarnogóry. Miasto znane jest m.in. z najdłuższej plaży na Bałkanach (Velika plaža). To także świetna baza wypadowa na wycieczki do zwiedzania Albanii.

Chorwacja - pogoda, klimat, temperatura wody i powietrza

Czarnogóra posiada trzy strefy klimatyczne: śródziemnomorską nad morzem, kontynentalną w środkowej części kraju oraz alpejską w górach. Riwiera Czarnogórska z miejscowościami wypoczynkowymi leży w strefie śródziemnomorskiej z ciepłym latem i łagodną zimą. Sezon turystyczny nad Adriatykiem trwa od maja do października. Najcieplejsze są miesiące wakacyjne. W lipcu i sierpniu średnia temperatura powietrza wynosi ok. 28°C, a wody 23-25°C. Dobrym terminem na wczasy i wycieczki po Czarnogórze są czerwiec i wrzesień, gdy jest ciepło, ale nie upalnie. Wybierając się na wycieczkę w góry, nawet w środku lata, należy pamiętać, że Czarnogóra na wysokościach nie jest taka ciepła - należy zabrać cieplejszą odzież i przeciwdeszczową kurtkę.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >