pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Exim Tours - biuro podróży - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Dowolny
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Exim Tours
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Exim Tours - Wakacje, Wczasy Last Minute

Exim Tours - Wczasy 2020 i Wakacje Last Minute. Zobacz propozycje Exim Tours na Wczasy w Egipcie, Hiszpanii, Grecji i na Malcie. W ofercie znajdziemy wycieczki dla klientów, którzy cenią wygodę w postaci formuły all inclusive, jak i wczasy last minute, które są połączeniem niskiej ceny z dobrym standardem. Exim Tours specjalizuje się w organizacji wyjazdów do Egiptu, Maroka, Grecji, Hiszpanii, Turcji i na słoneczną Maltę. W ofercie na Lato 2020 znajdziemy również ciekawe i tanie propozycje wyjazdów do Albanii, na Cypr Północny i Sardynię. Exim Tours to firma, która powstała z pasji do poznawania i odkrywania świata. Pierwsze biuro zostało otwarte w 1993 roku w Czechach, a po fuzji z marką Kartago Tours, Exim Tours, stało się jednym z największych międzynarodowych biur podróży. Aktualnie Exim Tours należy niemieckiej Grupy Kapitałowej REWE Group.

Exim Tours - Opis działalności

Exim Tours to bardzo zasłużone biuro dla polskiej branży zorganizowanej turystyki wyjazdowej, które działało jak Exim Tours sp. z o.o. na naszym rynku już od roku 1996. Kluczowym wydarzeniem w historii organizatora było nabycie w maju 2012 roku przez niemiecki koncern handlowy REWE pakietu 51 procent udziałów w grupie biur podróży Exim Tours w skład której wchodziła również polska spółka. Obecnie polski organizator nadal działa w ramach dywizji turystycznej koncernu ( DER Touristik Köln GmbH) , która bezpośrednio lub pośrednio (poprzez Exim Holding A.S.) udziela mu wsparcia biznesowego i finansowego.

W latach ubiegłych organizatora dotknął znaczny spadek wielkości sprzedaży, który wynikał w dużej mierze z zasadniczych zmian w strukturze geograficznej wyjazdów Polaków. Exim Tours był silnie zaangażowany na rynkach egipskim, tureckim i w Tunezji, czyli tam, gdzie z powodu splotu niekorzystnych wydarzeń zapoczątkowanych przez arabską wiosnę zaczęto notować spadek ruchu turystycznego. Tego niekorzystnego okresu nie wytrzymało wówczas 15 mniejszych i średnich w pamiętnym dla turystyki roku 2012, które ogłosiły wówczas niewypłacalności biuro Alfa Star, które ogłosiło ją w sierpniu 2015. Apogeum turystycznej dekoniunktury na tych kierunkach nastąpiło jednak dopiero w 2016 roku po szeregu bardzo znaczących zdarzeń terrorystycznych, które zniechęciły dużą część turystów do wyjazdów w wymienione rejony.

Karta dla Exim Tours odwróciła się w roku 2017, gdy wyjazdów turystycznych zaczęło się przesuwać z Zachodu na Wschód wspierane zarówno zmniejszaniem się obaw turystów przed niebezpiecznymi wydarzeniami, jak też napływem na rynek dużej fali (blisko 400 tysięcy) nowych, ale niezbyt zasobnych materialnie turystów.

Tę nową sytuację strategicznie i biznesowo trafnie zdiagnozował Exim Tours profilując program w większym stopniu nakierowany na odradzające się kierunki, oraz na oferty w znacznym stopniu budżetowe, czyli obejmujące hotele średnich i niższych kategorii.

W rezultacie Exim Tours zanotował w 2017 bardzo wysokie kilkudziesięcioprocentowe wzrosty w Bułgarii i w Egipcie i ponad czterokrotny w Tunezji (lecz od niskiej bazy). Dodatnia zmiana w Turcji była mniejsza, ale spowodowana była występującymi już brakami miejsc w samolotach czarterowych.

Przychody touroperatora ze sprzedaży imprez turystycznych wzrosły o prawie 50 procent (do 126,4 mln złotych), a liczba klientów o blisko 57 procent do 55 tysięcy osób. Biuro miało pierwszy od kilku lat zysku netto w wysokości 864 tysięcy złotych, a fundusze własne osiągnęły (również dzięki dokapitalizowaniu) na koniec 2017 roku do dodatniej wielkości ponad 2,8 mln złotych.

Z powodu niedoborów miejsc czarterowych na niektórych kierunkach Exim Tours korzystał w znacznym stopniu z rejsów tanich linii i w rezultacie udział tych dwóch typów przewozów lotniczych był w 2017 roku zbliżony, co miało wpływ na redukcję ryzyka prowadzonej działalności.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >