pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Wyspy Zielonego Przylądka - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Wyspy Zielonego Przylądka - przewodnik

Wyobraź sobie zalesione wąwozy, księżycowe równiny a do tego błekitne spienione wody i białe niekończące sie kilometrami plaże - Wyspy Zielonego Przylądka to miejsce które z pewnością chcesz odwiedzić.

Archipelag Wysp Zielonego Przylądka to kilkanaście małych wysepek rozsianych na Oceanie Atlantyckim, współczesna nazwa: Cabo Verde (Zielony Przylądek) powstał jako nazwa najbardziej na zachód wysuniętego punktu kontynentalnej Afryki. Tak powstały mitologiczne Wyspy Szczęsliwe czyli Mikronezja, którą tworzą  Wyspy Zielonego Przylądka wraz z Maderą, Azorami i Wyspami Kanaryjskimi. Nie wiele się zmienilo w Cabo Verde w ostatnich czasach - czas plynie tam wolno, jest błogo, spokojnie, cicho: to miejsce wciąż dzikie, które urzeka dziewiczą naturą. Wyspy Zielonego Przylądka jest skrzyżowaniem kultur: portugalskiej, kreolskiej, afrykańskiej i europejskiej, przypominają księżycowy krajobraz na Oceanie Atlantyckim, jednak można też tam znależć wiele miejsc pełnych bujnej zieleni. Zielony Przylądek będą odwiedzać jednak głownie osoby aktywne, które nie boją sie tego samego dnia wędrować po górach i nurkować w przejrzystych wodach Oceanu Atlantyckiego. Większosć ofert jest na wyspie Sal, która jest kwintesencja dwóch żywiołów - słońca i wiatru. To mekka ludzi pływających na deskach - tu ciągną sufingowcy zcałegoświata, można pływać na kitesurfingu czy windsurfingu, a hotele są najwyższej klasy.

Żeglowanie po Cabo Verde

Sprawdżcie przystań w zatoce Murdeira na wyspie Sal. Wypożyczyć tam można katamarany, żaglówki ale także większą łódź z kapitanem na całodzienna wyprawę.

Surfing, windsurfing i kitesurfing

Cabo Verde słynne jest z tego, że tam zawsze mocno wieje - latem trochę słabiej (3-4 stopne w skali Beauforta), zima mocniej (5-6 stopni). Najlepsze warunki do szaleństw na desce są na wyspach Sal i Boa Vista. Na wyspie Sal znajduje sie zatoka Ponta Preta, gdzie surferzy mogą spróbować ślizgów na falach dochodzących do 1,8m, a także druga specjalnie dla kitesurferów. Natomiast Boa Vista jest bardziej dla początkujących, na wyspie Sal takim miejscem jest rozległa plaża w stolicy. Na Punta Preta odbywają się międzynarodowe zawody w windsurfingu.

Nurkowanie wśród wraków na Wyspach Zielonego Przylądka

W wodach niedaleko Zielonego Przylądka znajduje się około 600 wraków, które mogą kryć prawdziwe skarby. To prawdziwy raj dla nurków, którzy zdążyli już odkryć zbiory monet, 200-letnie wino, przyrządy żeglarskie, a wiele pozostało jeszcze do odkrycia.

Łowienie ryb na Cabo Verde

Zielony Przylądek to wyspy na oceanie a co za tym idzie to możliwośc złowienia grubych ryb. Łowienie marlinów, tuńczyków to codzienność - warto wybrać sie na rejsy organizowane przez profesjonalne firmy wędkarskie. 

Jedzienie czyli owoce morza i cachupa

Smakosze owoców morza będą zachwyceni, na Zielonym Przylądku może jeść zarówno lobstery czy ośmornice, jednak przysmakiem na wyspie jest cachupa. Caxchupa to polączenie mięsa (najczęściej kurczak), fasoli, kukurydzy, manioku i słodkie ziemniaków.

Grog na Cabo Verde

Picie grogu prdukowanego z trzciny cukrowej to ważny element kultury mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka. Odmowa może być uznana za obrazę - więc nie warto ryzykować :)

Santa Maria

Santa Maria to miejscowośc na południu wyspy Sal, główny region turystyczny. Dookoła znajdują się piękne plaże, szczególnie lubiane przez surferów i windsurferów. Ten rejon jest zaliczany do jednego z pięciu najlepszych miejsc do uprawiania tych sportów.

Klimat, pogoda, temperatury, opady - Zielony Przylądek

Na wypach panuje klimat zwrotnikowy suchy - przez cały rok temperatury oscylują wokół 24-29 stopni, pada i to niewiele wyłącznie w sierpniu i wrześniu - a suma opadów rocznych nie przekracza 250 mm.

Informacje praktyczne - Wyspy Zielonego Przylądka

Język -  portugalski, kabuverdianu (język kreolski Wysp Zielonego Przylądka), balanse, wolof, bez problemu można porozumiewać się w językach hiszpańskim i francuskim

Strefa czasowa  - czas polski -3 godziny

Waluta - escudo Zielonego Przylądka (CVE); 1 EUR = ok. 110 (w wielu miejscach można płacić euro), w większych miastach można posługiwać się popularnymi kartami kredytowymi (VISA).

Komunikacja - najlepiej między wyspami przemieszczać się samolotami lub promami, jednak te ostatnie lubią się spóźniać, ponieważ wypływają, gdy zbierze się określona liczba pasażerów. Nie wszędzie można wynająć samochód, a mianem taksówek określa się zarówno to, co znamy z polskich ulic (pojazd z taksometrem), jak i tzw. hiaces – auta wynajmowane turystom na dłuższe wycieczki (z kierowcą). Trzeba uważać – podróż jest wtedy średnio 10-krotnie droższa. Najlepiej wcześniej ustalić cenę za kurs.

Dodatkowe informacje - Na wyspach brak jest polskiej placówki dyplomatycznej. Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Rabacie (Maroko). Podatek turystyczny płatny na miejscu ok. 2 EUR/dzień pobytu

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wyspy Zielonego Przylądka
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >