pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Bali - wakacje, wczasy, wycieczki - Biuro podróży Dreamtours.pl

Wczasy na Bali to spełnienie marzeń niejednego miłośnika oceanicznych klimatów. Wyspa należąca do Indonezji zaprasza wycieczki każdego dnia w roku, a niezapomniane wczasy na Bali są możliwe dzięki profesjonalnej infrastrukturze.

Bali - szczepienia

Przed wyjazdem na Bali niee są wymagane dodatkowe szczepienia, ale warto mieć aktualne na dur brzuszny, zapalenia wątroby A, B. Również powinniśmy ze sobą zabrać apteczkę z lekami na malarię, przeciwbólowymi, przeciwgorączkowymi, na biegunkę i zatrucia pokarmowe, a także płyny do dezynfekcji i środki opatrunkowe. Nie możemy też zapomnieć o repelentach na komary oraz kremach z wysokim filtrem do opalania.
Niezbędne jest również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ za wszystkie wizyty lekarskie trzeba samemu zapłacić.
Z dodatkowych rzeczy to ważne jest unikanie picia wody z niewiadomego źródła, najlepiej pic napoje butelkowane lub w puszkach oraz przestrzegać zada higieny.

Wiza na Bali

Od lipca 2015 roku Indonezja zniosła opłatę za wizę turystyczną 30 – dniową. Wszyscy, którzy planują zostać w Indonezji mniej niż 30 dni mają bezpłatny wjazd do Indonezji. Jeżeli ktoś chce pozostać w Indonezji dłużej, wówczas powinien kupić „przedłużalną” wizę (35 USD)  na lotnisku w Denpasar lub Dżakarcie.
Nie ma już także opłat przy wylocie z Indonezji. Nie wypełnia się tzw. Arrival i Departure Cards. Jedyny formularz jaki nadal obowiązuje to deklaracja celna, który rozdawany jest na pokładzie samolotów.

Waluta na Bali

Obowiązująca waluta to rupia, którą bez problemu wymienimy w banku czy w kantorach, trzeba tylko dokładnie przeliczyć pieniądze po wymianie, ponieważ bardzo często zdarzają się oszustwa.
Przy sobie powinniśmy mieć dolary, bo to za nie bez problemu kupimy rupie.
W większych miastach nie ma problemu z płatnością kartą czy dostępem do bankomatów, ale jeśli planujemy wyprawę do mniejszych miejscowości, szczególnie tych, które nie są kurortami turystycznymi musimy mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki.

Czas na Bali

Czas na Bali różni się od czasu środkowoeuropejskiego o 7 godzin, a podczas sezonu letniego o 6 godzin.

Pogoda na Bali, kiedy jechać na Bali, klimat na Bali

Najlepiej wybrać się na wakacje na Bali w czasie pory suchej, czyli w okresie od kwietnia do listopada, wtedy bowiem warunki są najbardziej sprzyjające. W sierpniu i wrześniu ma miejsce szczyt sezonu turystycznego i wtedy warto zwiedzać tereny w głębi wyspy czy też wybrać się na szczyt wulkanu.
Pora deszczowa na Bali występuje od grudnia do marca.
W okresie pory deszczowej natomiast można udać się na wybrzeże północnym, bowiem wtedy plażowanie i zażywanie kąpieli morskich jest także dostępne. Jedynym przerywnikiem w czasie relaksu bowiem mogą okazać się krótkie, acz intensywne, tropikalne ulewy. Na wybrzeżu południowym jednak mogą zdarzyć się także całodzienne opady deszczu, które na północy wyspy są raczej dość rzadkie.
Woda morska ma taką samą temperaturę cały rok, więc śmiało można wybrać się tutaj na obserwowanie delfinów czy nurkowanie o każdej porze. Jeśli jednak pragnie się uniknąć tłoku lepiej nie decydować się na podróż w trakcie pełni sezonu.

Temperatury na Bali

Tropikalny klimat oznacza też, że temperatury powietrza w ciągu roku pozostają prawie niezmienne. Przeciętne najwyższe temperatury dnia wahają się na Bali między 32°C w najcieplejszych miesiącach (październik, listopad) i prawie 30°C w najchłodniejszych miesiącach, czyli w lutymi i w marcu. 
Również najniższe temperatury nocne pozostają przez wszystkie miesiące na podobnym poziomie. Wynoszą przeciętnie 22°C do 23°C.

Ciekawe miejsca na Bali, co warto zobaczyć na Bali, atrakcje turystyczne na Bali

Denpasar - serce Bali

Denpasar jest stolicą oraz największym miastem Bali. To administracyjne, gospodarcze i kulturalne centrum wyspy.
Każdy turysta znajdzie tu wiele atrakcji. Białe, piaszczyste plaże w bliskiej okolicy miasta to tylko jeden z atutów tego miejsca.
Co warto zobaczyć w Denpasarze? Z całą pewnością centrum miasta – Taman Puputan Badung. Jest to sławny plac, który wybudowany został w celu uczczenia pamięci ludności dzielnie walczącej z holenderskimi najeźdźcami.
Inne wspaniałe miejsca i zabytki to m.in: Pałac Jero Kuta służący niegdyś do ochrony części miasta, Pałac Satria, Świątynia Maospahit czy Pałac Pemecutan.
Warto również wybrać się na jedno z licznych targowisk. Największym z nich jest Badung, czynne od bladego świtu do późnej nocy. Kupimy tu unikalne rękodzieła wykonane przez lokalnych rzemieślników – idealny pomysł na oryginalne pamiątki z wakacji na Bali.

Nusa Dua – wakacje z gwiazdkami

Nusa Dua to popularny region turystyczny położony w południowo-wschodniej części Bali.
Nusa Dua to enklawa dużych, międzynarodowych hoteli, z których większość może poszczycić się pięciogwiazdkowym standardem. Wyprawa w te strony to szansa na luksusowe wakacje w adekwatnej do warunków cenie, ale – jak zapewniają turyści – w tym miejscu nigdy nie zaznamy nudy. Nusa Dua to wspaniałe hotele, mnóstwo barów, kawiarenek i dyskotek oraz oczywiście długa, piaszczysta plaża.
Tutejsze hotele posiadają prywatne odcinki plaży i gospodarują nimi indywidualnie. W pobliżu enklawy Nusa Dua znajduje się ładna plaża Geger Beach, lubiana przez surferów, o idealnych warunkach do pływania i z możliwością opalania się topless. Nusa Dua położona jest w odległości około 40 kilometrów od stolicy Bali – Denpasar. Na północ od Nusa Dua rozciąga się półwysep Tanjung Benoa.

Sanur – wakacje z pasją

Wielu turystów jest zdania, że plaże w Sanur są piękniejsze, a ceny znacznie bardziej przystępne niż w pobliskiej enklawie luksusowych ośrodków turystycznych – Nusa Dua.
Sanur położony jest w południowo-wschodniej części Bali, w odległości niecałych 10 km na południe od stolicy – Denpasar. Jest to jedna ze spokojniejszych miejscowości Bali, w której jednak nie brak atrakcji czy przyjemnych knajpek z jedzeniem. Główne walory tutejszej plaży to czysty piasek, ładne otoczenie palm i niezbyt duże tłumy. Ponoć właśnie w Sanur możemy zaobserwować jedne z najpiękniejszych wschodów słońca na Bali. Tym, czym Sanur kusi turystów jest bliskie sąsiedztwo nowoczesnej infrastruktury turystycznej z wciąż żywymi elementami tradycyjnej balijskiej kultury. Dużą popularnością cieszą się tu sporty wodne, przede wszystkim nurkowanie i parasailing.

Ubud – Małpi Gaj

Ubud to niewielkie miasteczko otoczone polami ryżowymi. Często nazywane jest balijskim centrum kultury i sztuki. Na każdym kroku natknąć się tu można na wspaniałe muzea lub galerie promujące dzieła lokalnych artystów. Idąc ulicami zobaczymy pokazy tradycyjnych tańców, przedstawienia wayang czy koncerty na gamelanach. 
Miasto słynie z Małpiego Gaju, czyli Sacred Monkey Forest Sanktuary. Jest to najchętniej odwiedzane miejsce tego regionu. W niewielkim lesie deszczowym mieszka około 300 długoogonowych makaków oraz wiele innych tropikalnych zwierząt.
Małpi Gaj jest niezwykle ważnym miejscem dla Balijczyków, mieszczą się tu bowiem 3 świątynie: Pura Dalem Agung Temple, Holy Bathing Temple oraz Pura Prajapati. Krążące wokół makaki są czczone przez mieszkańców wyspy. Wierzą oni, że małpy strzegą świątyń przed złymi duchami. 

Kuta – raj dla surferów

Kuta jest niewielką miejscowością położoną w południowej części Bali. Ta dawna wioska rybacka zapoczątkowała rozwór turystyki na wyspie.
Dzięki długim, piaszczystym plażom, urozmaiconym noclegom, urokliwym restauracjom oraz licznym barom, Kuta zaliczana jest do najpopularniejszych kurortów Indonezji.
Kuta uważana jest za najbardziej imprezową miejscowość na Bali. Śmiało będziemy mogli bawić się w wypełnionych po brzegi nocnych klubach do białego rana, popijając kolorowe egzotyczne drinki.
Kuta jest także rajem dla miłośników surfingu. Każdego roku cudowne morskie fale przyciągają rzesze wielbicieli tego sportu. Według statystyk najwięcej turystów przyjeżdża tu z samej Indonezji, a także Niemiec, Chin oraz Holandii. 

Agung – siedziba bogów

Agung, a w pełnym brzmieniu: Gunung Agung to najwyższy z balijskich wulkanów, liczący 3142 m n.p.m. Średnica jego krateru liczy ponad 500 metrów! Wulkan znajduje się we wschodniej części wyspy.
Pierwsza odnotowana w źródłach erupcja wulkanu miała miejsce na początku XIX wieku (1808 r.), ostatnia zaś w 1963 roku.
Mieszkańcy Bali uważają to zachwycające i onieśmielające zarazem dzieło natury za siedzibę bogów.
Na zboczach wulkanu wznosi się jedna z najważniejszych i najpiękniejszych balijskich świątyń – Pura Besakih. W rzeczywistości jest to kompleks ponad dwudziestu mniejszych budowli, które łączą się ze sobą za pośrednictwem schodków i tarasów. Do świętego miejsca wchodzi się przez wąską bramę, która uważana jest za symboliczną szczelinę w świecie materialnym. 

Nurkowanie na Bali – oko w oko z wielką rybą

Bali, podobnie jak cała Indonezja, to fascynujący cel podróży dla amatorów nurkowania. Ta perełka Archipelagu Indonezyjskiego jest świetnie zorganizowana pod kątem turystycznym.
Za prawdziwy nurkowy raj uchodzi miejscowość Tulamben, leżąca u stóp wulkanu Gunung Agung – to możliwość fascynującego nurkowania między ciemnymi skałami wulkanicznymi, porośniętymi rafą koralową. Znajduje się tu także wrak SS Liberty.
Bali to także okazja do zanurkowania w towarzystwie ogromnych ryb, m. in. mant i Mola Mola (wyspa Nusa Penida, Zatoka Padang Bai).
Jeśli ktoś lubi przypływ adrenaliny, na nurkowisku Gili Biaha będzie miał okazję spotkać się oko w oko z rekinami rafowymi w ich zatopionej ponad 20 m pod wodą jaskini.

Ślub na Bali

Ślub cywilny na Bali może zostać zawarty jedynie zgodnie z prawem indonezyjskim, w myśl którego najpierw obowiązuje ceremonia religijna, a następnie cywilna. Nie ma możliwości zawarcia jedynie związku cywilnego. To wynik wierzeń Indonezyjczyków, którzy uważają, iż każdy człowiek ma swoją religię, w związku z tym pojęcie ateizmu nie jest znane w tym kraju. W takim przypadku doradzamy zawarcie związku małżeńskiego w obrządku protestanckim, który nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń i dokumentów, niż te potrzebne do ślubu cywilnego. Zawarcie związku małżeńskiego w obrządku protestanckim nie ma również żadnych konsekwencji religijnych dla katolików.  Po zakończeniu ceremonii para otrzymuje stosowne dokumenty, które następnie muszą zostać zalegalizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Indonezji oraz Ambasadę Polską w Jakarcie.

Itaka - oferta na Bali

Oferta Itaki na Bali dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/indonezja/bali/itaka

TUI - oferta na Bali

Oferta TUI na Bali dostępną jest tu : http://dreamtours.pl/wakacje/indonezja/bali/tui-deutschland

Neckermann - oferta na Bali

Oferta Neckermann na Bali dostępną jest tu : http://dreamtours.pl/wakacje/indonezja/bali/neckermann

Bali all inclusive

Oferta all inclusive na Bali dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/indonezja/bali/all-inclusive

Bali last minute

Oferta last minute na Bali dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/indonezja/bali/last-minute

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Bali
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >