pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Chorwacja last minute - wakacje, wczasy, wycieczki - Biuro podróży Dreamtours.pl

Atrakcyjne oferty wakacyjne Chorwacja last minute pozwalają odkryć jedno z najpiękniejszych państw Europy za stosunkowo niską cenę. Organizowane przez popularne biura podróży wycieczki cieszą się co roku ogromną popularnością i są chętnie wybieranym rozwiązaniem na spędzenie wakacji poza granicami Polski. Wyloty do Chorwacji dostępne są z większości dużych lotnisk, a biura podróży w cenie organizują transfery z chorwackich lotnisk do miejsc docelowych. Polski podróżnik nie musi się niczym przejmować, poza zabraniem ze sobą dobrego humoru i energii na zwiedzanie zapierających dech w piersiach miejsc w Chorwacji.

Istria

Półwysep Istria, graniczący ze Słowenią, jest regionem Chorwacji odwiedzanym najczęściej przez turystów. Wybierając się na wakacje z biurem podróży właśnie na Istrię, należy bezwzględnie zorganizować sobie wycieczkę do Puli. To najbardziej znane miasto półwyspu słynie z rzymskiego amfiteatru zachowanego w bardzo dobrym stanie. Innymi wartymi odwiedzenia miastami na Istrii są Rovinj, nazywany chorwackim Saint Tropez oraz Porec – miasto z plażami pokrytymi drobnym żwirkiem lub piaskiem. Wybierając się na wakacje Chorwacja last minute, nie wolno się pakować na ostatnią minutę – koniecznie należy zabrać ze sobą lub zaopatrzyć się na miejscu w buty do wchodzenia do wody, gdyż przejrzyste wody i kamieniste dno morza są ulubionym miejscem bytowania jeżowców, na które można nastąpić i mocno się zranić. Buty z solidnymi, gumowymi podeszwami zapobiegają takim wypadkom.

Dalmacja

Leżąca bardziej na południu Dalmacja jest cieplejsza i charakteryzuje się suchym klimatem. Wakacje Chorwacja last minute warto spędzić w Dalmacji tuż poza sezonem, kiedy nadal jest ciepło i przyjemnie. To właśnie w Dalmacji leżą najpiękniejsze chorwackie miasta: Dubrownik, czyli perła Adriatyku, Split ze średniowiecznym pałacem Dioklecjana, Trogir ze starówką wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO oraz Szybenik, którego ulice rozciągają się ponad dachami najniżej położonych budynków. W Dalmacji znajdują się również najwspanialsze formacje przyrodnicze w Chorwacji. Szczególnie warte zobaczenia są Park Narodowy rzeki Krki ze swoimi ogromnymi wodospadami, kaskadami i bystrzycami oraz Park Narodowy Jezior Plitwickich. W jeziorach nie można się kąpać, natomiast pomimo ostrzeżeń, że kąpiel w wodach rzeki i wodospadów Krki turyści biorą na własną odpowiedzialność, nigdy nie brakuje chętnych na zanurzenie się w całości lub choćby częściowo. Trasy w obu parkach narodowych są dość długie i wymagające, dlatego należy zarezerwować na nie od jednego do trzech dni.

Chorwacka kuchnia

Zatrzymawszy się w chorwackiej knajpie na obiad, na pierwszy rzut oka nazwy potraw nie mają dla turystów żadnego sensu. Pojawia się pljeskavica, cevapcici, orada i inne egzotycznie brzmiące nazwy. Najbardziej bałkańskim przysmakiem jest właśnie pljeskavica – mielone mięso jagnięce, wieprzowe, wołowe, cielęce lub baranie, lub mieszane. Zazwyczaj mięso jest grillowane i podawane z cebulą, sosem ajvar i przystawkami. Cevapcici to również potrawa przygotowana z mięsa mielonego. Wyglądem przypomina mięsne paluchy i serwowana jest z bułką, frytkami lub ryżem. Nie wygląda zbyt estetycznie, ale smak cevapcici rekompensuje nieciekawy wygląd. Z kolei popularna orada to dorada, bardzo chętnie wybierana przez turystów na wakacjach Chorwacja last minute. Poza tym, będąc w Chorwacji, należy spróbować burka. To rodzaj serwowanego na ciepło lub zimno pasztecika nadziewanego mięsem, szpinakiem, białym serem lub słodkim nadzieniem. Zrobiony z wielu cieniutkich warstw ciasta filo, zaspokoi każdy głód, dlatego warto kupić go sobie podczas dnia pełnego zwiedzania od lokalnego sprzedawcy.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
1 wybrane
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >