pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Sri lanka - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Sri Lanka, państwo na wyspie Cejlon, staje się coraz popularniejszym pomysłem na wakacje. Sri Lanka oferuje wczasy, w trakcie których przepłaszasz terenowe wycieczki do azjatyckich, wielokulturowych aglomeracji z opalaniem się nad egzotycznym brzegiem. Sri Lanka otoczona jest przepiękną Zatoką Bengalską i Oceanem Indyjskim.

 

Wakacje na Sri Lance

 

Wycieczki na Sri Lankę można rzecz jasna ograniczyć wyłącznie do przebywania w hotelu all inclusive w jednym z luksusowych kurortów nad brzegiem oceanu, jednak grzechem byłoby nie spróbować przejść się tętniącymi życiem uliczkami tamtejszych miast.

Do 1982 roku stolicą kraju było miasto Kolombo (znane także jako Kolamba, Colombo, Kalantota), do dziś pozostające najbardziej zaludnioną aglomeracją na wyspie. Choć sukcesywnie znikają stąd kolejne urzędy, wczasy na Sri Lance pozwalają dostrzec ogromne kontrasty pomiędzy biznesowo-administracyjnymi a ubogimi dzielnicami. Wakacje na Sri Lance warto rozpocząć właśnie w tej miejscowości. Sri Lanka jako państwo wielokulturowe, a w przeszłości skolonizowane, skupia Tamilów, Syngalezów, Murów, Malajów, Chińczyków, ale także Holendrów czy Portugalczyków.

 

Wczasy w Kolombo

 

Wycieczki na Sri Lankę w wakacje obowiązkowo powinny objąć buddyjskie świątynie Kolombo: Kelaniva Raja Maha Vihara, Seema Malaka, Vajiraramay i Gangramaya. Wybudowane w różnym stylu łączy jedno – posągowe oblicze Buddy. Nie sposób ominąć również meczetu Dżami-ul-Alfar z początku XX wieku, który jako żywo przypomina obrazy kojarzące się z baśniami tysiąca i jednej nocy. Wczasy na Sri Lance i pobyt w Kolombo to świetna okazja poznania religii hinduistycznej – szczególnie w świątyniach Sri Kailawasanathar Swami Devasthanam oraz Sri Shiva Subramaniam Swami, z których pierwsza jest najstarsza w mieście, a druga największa.

Dawna stolica obejmuje także takie atrakcje turystyczne, jak pozostałości fortu utworzonego przez europejskich kolonizatorów, jedyne w swoim rodzaju Muzeum Narodowe i Dutch Period Museum związane z XVII-wieczną siedzibą holenderskiego gubernatora. Z pewnością powinny być one nieodłącznym elementem każdej wycieczki na Sri Lankę. Można w tym miejscu poczuć w wakacje klimat, który towarzyszył na co dzień przybyszom z drugiego końca globu. Jak widać, wczasy typu Sri Lanka last minute umożliwiają poznanie zarówno autentycznej, azjatyckiej tożsamości.

 

Sri Lanka i Kandy – buddyjskie i królewskie wycieczki

 

Sri Lanka all inclusive to wspaniały pomysł na wakacje życia. Można jednocześnie wypocząć w ciepłym klimacie nad brzegiem Oceanu Indyjskiego lub Zatoki Bengalskiej i poznać niezwykłą mieszankę azjatyckich kultur. Dominującą religią w mieście Kandy jest buddyzm. Wycieczki na Sri Lankę, które kierują się w stronę tego miejsca, mają możliwość zwiedzania między innymi świątynię Dalada Maligawa, gdzie przechowuje się specyficzne relikwie – ząb samego Buddy. Pozostałości kompleksu pałacowego zostały wykorzystane jako siedziba interesujących muzeów: Archeologicznego oraz Słonia Radży. Spędzając wczasy na Sri Lance, śladami dawnych władców możemy podążyć murami samego pałacu, przejść do drewnianej sali audiencyjnej oraz królewskich łaźni.

 

Sri Lanka all inclusive – wakacje w tropikach

 

Planujesz wakacje na Sri Lance last minute? Może nie dochodzi do Ciebie jeszcze świadomość, że to wyspiarski państwo to rajskie plaże i wspaniałe ośrodki turystyczne, ale na miejscu przekonasz się, że faktycznie tak jest. Poszczególne plaże aż proszą się o spędzenie na nich urlopu, przez co wycieczki na Sri Lankę cieszą się coraz większą popularnością. I tak – Bentotę warto odwiedzić, by podziwiać w naturze żółwie lądowe i morskie, Unawatuna to świetne miejsce dla surferów. Spędzając wczasy na Sri Lance, możesz nauczyć się jogi od jej prawdziwych mistrzów – np. na piaskach plaży Hikkaduwa.

 

Świeże ryby i boska laguna to największa zaleta Negombo, podobnie jak przy Tangalli, otoczonej wspaniałymi ogrodami. Sri Lanka w wakacje to kraina nie tylko plaż nadmorskich, ale także tajemniczych jezior, np. w Koggali. Sri Lanka last minute to także pierwszorzędna okazja dla nowożeńców, chcących rozpocząć wspólne życie z dala od problemów dnia codziennego – wśród turystów panuje przekonanie, że warto zrobić to w Kalaturze. Nie zawadzi też spacer podczas wycieczki w cieniu latarni morskiej na plaży Beruwala. Takie wczasy zapamiętasz do końca życia!

 

Sri Landa - wczasy pod wodą

 

Trikunamalaja, podobnie jak wspomniane wcześniej inne plaże, to znakomity kierunek dla początkujących nurków uprawiających snorkeling, którzy planują wakacje na Sri Lance. Niech nie martwi Cię nieznana szerzej nazwa! Chodzi o tradycyjne nurkowanie z wykorzystaniem elementarnego, ogólnie dostępnego sprzętu – płetw, maski i rurki. Unoszenie się po powierzchni Oceanu Indyjskiego lub Zatoki Bengalskiej pozwala na obserwację raf koralowych i skrzącego się różnymi kolorami dna, zamieszkanego przez nieznane w Europie stworzenia. Dla takich przeżyć z pewnością warto wybrać wczasy na Sri Lance!

 

Sri Lanka jest więc krajem zbilansowanej turystyki – można wypocząć, opalając się w wysokiej temperaturze, ale wizyta w miastach wioskach dostarcza nowych doświadczeń duchowych i estetycznych. Mieszanka kultur, oryginalna, regionalna kuchnia – to wszystko sprawia, że Sri Lanka, Cejlon – jest miejscem dla każdej wycieczki.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Sri Lanka
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >