pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Hiszpania - wakacje, wczasy, wycieczki - biuro podróży Dreamtours.pl

Hiszpania jest krajem położonym za Półwyspie Iberyjskim. Graniczy z Portugalią, Francją, Andorą, brytyjskim Gibraltarem, oraz Marokiem. Do Królestwa Hiszpanii należą także położone na Morzu Śródziemnym Baleary (m.in. Majorka, Minorka i Ibiza), Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim, oraz terytoria suwerenne w Afryce Północnej - 2 miasta: Ceuta i Melilla. Do Katalonii należy Llivia - miasteczko otoczone przez terytorium francuskie. W skład Hiszpanii wchodzą także liczne niezamieszkałe wysepki Cieśniny Gibraltarskiej.

Ciekawa historia, niesamowite widoki, oraz bogactwo kulturowe przyciągają tu rzesze turystów. Hiszpania słynie z licznych festiwali i świąt. Spotkamy tu świetnych ludzi, wspaniałe zabytki, doskonałe miejsca do wypoczynku oraz oryginalne imprezy. Każdy zakątek tego pięknego kraju wart jest odwiedzenia. Hiszpania jest turystycznym rajem, gdzie nie można się nudzić i gdzie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Hiszpania oferuje turystom doskonale warunki do wypoczynku. Tutejsze wybrzeże Morza Śródziemnego, wraz ze swoimi regionami turystycznymi, jak Costa del Sol, Costa Brava, Costa Blanca i Costa del Azahar zapewniają piękne plaże, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i wspaniałe widoki.

Pozostałe ośrodki wypoczynkowe skupiają się głównie na Balearach. Baleary to archipelag wysp położonych na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Hiszpanii. W skład Balearów wchodzi ok. 200 wysp, ale największe i najbardziej popularne wśród turystów są trzy: Majorka, Minorka i Ibiza.

Na wakacyjny wypoczynek można także wybrać się na Wyspy Kanaryjskie. Wyspy Kanaryjskie to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Atlantyckim. Wyspy należą do Hiszpanii. Ich historia sięga wielu wieków przed nasza erą, były sławne już wśród starożytnych Greków i rzymian. Dziś są turystycznym rajem. Co roku przybywają tu rzesze turystów, aby móc korzystać ze świetnych warunków do wypoczynku. Najbardziej popularnymi z wysp są: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuertaventura.

Dzięki swojemu klimatowi i położeniu geograficznemu wyspy są turystycznym rajem przez cały rok.

Co warto zwiedzić ?

Bogata historia i kultura Hiszpanii sprawia, że wszędzie, gdzie byśmy nie pojechali napotkamy na coś godnego uwagi. Znajdziemy tu przede wszystkim piękne miasta, które szczycą się wspaniałymi zabytkami. Warto odwiedzić stolicę kraju - Madryt, a także jedno z najładniejszych w całej Europie miejsc, którym jest Barcelona. Godnym uwagi miastem jest także Walencja. Hiszpania jako kraj w większości katolicki stała się także popularną destylacją pielgrzymkową, do takich miejsc, jak np. Montserrat czy Santiago de Compostela przybywa co roku wielu chrześcijan. Jednym z najładniejszych regionów w Hiszpanii jest Andaluzja i jej największe atrakcje: Grenada, Sewilla, Malaga i Kordoba. Warto także odwiedzić takie miejscowości jak Saragossa, Girona i Toledo. Piękne widoki zapewnia, co prawda należący do Wielkiej Brytanii, ale położony na Półwyspie Iberyjskim Gibraltar. Hiszpania to także kraj festiwali, z których najsłynniejsze to gonitwa byków w Pampelunie i bitwa na pomidory w Bunol.

Czas lokalny: GMT + 1 godzina, w okresie letnim GMT + 2 godziny. Czas przelotu: Warszawa - Madryt - ok. 3,5 godziny.

Hiszpania - wizy

Ze względu na przynależność Hiszpanii do Unii Europejskiej polscy turyści mają prawo do bezwizowego przepływu osób w ramach terytorium UE. Jedynym warunkiem swobodnego podróżowania jest posiadanie ważnego dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu). Prawo to upoważnia turystę do 90-dniowego pobytu na terytorium Hiszpanii bez wypełniania dodatkowych formalności.

Hiszpania - temperatura, pogoda, klimat

Hiszpania położona jest w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego w okolicach wybrzeża, w głębi lądu mamy do czynienia z klimatem podzwrotnikowym kontynentalnym. Średnia temperatura waha się w zależności od pory roku i miejsca od 5 °C w styczniu do 26 °C w lipcu. Najcieplejszym obszarem są Wyspy Kanaryjskie i Baleary, gdzie nawet zimą temperatury są wysokie. W okresie letnim, który jest najlepszy na zwiedzanie Hiszpanii, opady występują sporadycznie, nie dotyczy to jednak rejonów górskich, gdzie roczna suma opadów wynosi 2000 mm.

Hiszpania - ceny

Hiszpania słynie z przepięknych wyrobów ceramicznych. Warto kupić tu różnego rodzaju płytki i ozdoby do domu. Wzorowane są na stylu mauretańskim, ale przez wieki wprowadzono tu różnorodność wzorów itp. Można tu także kupić ładne wyroby skórzane. Popularnością cieszą się także tutejsze wina. Zakupy warto robić w sklepach i na straganach w turystycznych miejscowościach.

Przykładowe ceny:

woda mineralna 1,5 l - ok. 0,4 Euro;
coca-cola 0,5 l - ok. 0,7 Euro;
wino - ok. 5 Euro;
piwo - od 0,5 Euro;
obiad - od 4 Euro.

Hiszpania - co warto wiedzieć ?

- ze względu na popularna w Hiszpanii porę sjesty należy liczyć się z tym, że sklepy oraz lokale usługowe mogą być zamknięte w najcieplejszej porze dnia;
- w przypadku większości plaż wstęp jest bezpłatny, natomiast pobierana jest opłata za wypożyczenie parasola i leżaka;
- posiadanie oraz handel narkotykami są surowo karane, o czym warto pamiętać szczególnie w rozrywkowych miejscach takich jak Ibiza;
- warto robić zakupy na Wyspach Kanaryjskich oraz w dwóch miastach położonych na marokańskim wybrzeżu M. Śródziemnego - Ceuta i Melilla, towary bowiem SA tam zwolnione z podatku VAT;
- w Hiszpanii uznawane jest polskie prawo jazdy;
- warto zabrać ze sobą międzynarodową legitymację studencką ISIC, która w Hiszpanii upoważnia do znacznych zniżek.

Costa Blanca

Costa Blanca - region turystyczny w Walencji rozciągający się na długości ok. 244 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Znajdziemy tu różne plaże - od skał wchodzących do morza w północnej części, przez małe zatoczki, po rozległe i piaszczyste plaże w części południowej.

Popularnym miejscem jest tu Alicante. Jest to miasto portowe, a zarazem kurort turystyczny położony w prowincji o tej samej nazwie. Szczególnie chętnie Alicante wybierają Francuzi, Niemcy, ale także sami mieszkańcy Hiszpanii. Znajdują się tu bardzo ładne plaże, m.in. pobliska San Juan de Alicante, oraz położona w centrum miasta - Playa del Postiguet. Baza noclegowa i gastronomiczna jest tu bardzo dobrze rozwinięta. Znajdziemy tu także wiele interesujących zabytków, m.in. twierdzę Castillo de Santa Barbara.

Benidorm - popularny kurort turystyczny będący jednocześnie rozrywkowym centrum Costa Blanca. Znajdziemy tu wiele pubów i klubów nocnych. Miasto słynie z długiej, piaszczystej plaży Playa de la Levante. Jest to pięknie położone miejsce, jednak bardzo zatłoczone, z wysokimi, betonowymi hotelami w tle.

Costa Brava

Costa Brava - region turystyczny w Katalonii rozciągający się na długości 200 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego, pomiędzy miejscowością Blanes a granicą z Francją. Jest to najpopularniejsza część hiszpańskiego wybrzeża. Jest ono tutaj w znacznej mierze skaliste, ale nie brakuje tu także piaszczystych plaż.

Największym i najbardziej popularnym kurortem Costa Brava jest Lloret de Mar. Co roku przeżywa najazd turystów, co sprawia, że zarówno miasto, jak i plaże są bardzo zatłoczone. Znajduje się tu mnóstwo hoteli i restauracji. Lloret de Mar słynie z bogatego życia nocnego, które koncentruje się wokół jednego z największych w Europie skupiska klubów nocnych.

Blanes - miejscowość turystyczna położona nieopodal Barcelony. Kurort podzielony jest na 2 części: po południowo-wschodniej stronie rozciąga się długa, piaszczysta plaża, a nad miastem górują wysokie hotele; po stronie północno-zachodniej znajduje się port oraz niewielka plaża. Hotele w Blanes różnią się standardem oraz ceną. Znajdziemy tu nocleg w każdym p[przedziale cenowym. Są tu liczne restauracje i sklepy. Atrakcją są tutejszy ogrody botaniczne położone na urwisku, skąd rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Calella - jedna z najpiękniejszych miejscowości turystycznych na Costa Brava. Położona jest wzdłuż skalistego wybrzeża. Znajdziemy tu kilka małych, piaszczystych plaż. Jest to malownicze, spokojne miasteczko z hotelami i restauracjami. Nad miastem na klifie góruje Catell - zamek oraz ogród botaniczny.

Playa d' Aro - miejscowość turystyczna z licznymi barami i sklepami oraz bogatym życiem nocnym. Plaża jest tu piaszczysta, ale niezbyt urokliwa. Najlepiej wybrać się stąd na pobliskie, położone w niewielkich zatoczkach plaże.

Tossa de Mar - położone w odległości 13 km od Lloret de Mar spokojne miasteczko wypoczynkowe. Najlepszą plażą jest tu Mar Menuda - doskonałe miejsce do nurkowania. Oprócz hoteli i restauracji, znajdziemy tu także liczne pozostałości po minionych epokach, w tym średniowieczne mury i latarnię morską z XIX w.

Costa del Sol

Costa del Sol - region turystyczny w Andaluzji rozciągający się na długości ok. 300 km wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego od Gibraltaru aż do przylądka Cabo de Gata. Znajdziemy tu wiele miejscowości wypoczynkowych z hotelami i całą infrastrukturą turystyczną. Plaże Costa del Sol są zróżnicowane, zarówno kamieniste, jak i piaszczyste. Część wybrzeża jest skalista.

Popularnym kurortem jest tu Torremolinos. Jest on chętnie wybierany przez Brytyjczyków, Niemców i turystów ze Skandynawii. Jest to typowe miejsce wypoczynkowe z pięknymi, ale zatłoczonymi plażami. Znajdziemy tu liczne hotele w różnym przedziale cenowym, bary, restauracje i sklepy. W szczycie sezony miasto jest bardzo zatłoczone.

Marbella jest ekskluzywnym ośrodkiem turystycznym, gdzie stawia się głównie na jakość. Zarówno hotele, restauracje, jak i bary mają wysoki standard, są też znacznie droższe niż w innych miejscowościach. Marbella to spokojne, urokliwe miasto z dobrze zachowaną starówką.

Fuengirda - miejscowość turystyczna położona nieopodal Torremolinos, ale znacznie mniejsza i spokojniejsza. Plaża jest tu szeroka, podzielona na odcinki - każdy z własną infrastrukturą (wypożyczalnie sprzętu wodnego, restauracje, itp.). Znajdziemy tu wiele hoteli i restauracji. Jest tu także szkoła windsurfingu.

Estepona - jeden z najładniejszych kurortów Costa del Sol. Znajdziemy tu długą, szeroką i piaszczystą plażę oraz świetnie rozbudowaną bazę noclegową i gastronomiczną. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada z palmami. Znajduje się tu także malownicza starówka z ładnymi placami. Warto odwiedzić tutejszy targ rybny. Jest tu także wiele muzeów. W ciągu roku odbywa się tu wiele imprez, w maju rozpoczyna się sezon corridy, a lipcu atrakcją jest Fiesta y Feria.

Ibiza

Ibiza - trzecia co do wielkości wyspa Balearów. Oprócz wspaniałych widoków i pięknych, piaszczystych plaż, Ibiza szczyci się mianem najlepszego imprezowego miejsca w całej Europie. Wyspa słynie z bogatego życia nocnego. Popularne kluby nocne, jedne z najlepszych na świecie przyciągają tu co roku imprezowiczów z całego świata.

Najpopularniejszą destynacją jest stolica wyspy - miasto Ibiza. W ciągu dnia sprzyja wypoczynkowi na jednej z tutejszych plaż, jak Playa de Talamanea, Figuerestes, Ses Salines, Es Cavallet i Playa d'en Bossa. Wieczorami miasto zamienia się w jedną wielką imprezę. Bary i kluby czynne są tu przez całą dobę. Znajdziemy tu także dobrze rozwiniętą bazę noclegową, skupiona głównie wokół plaż.

San Antoni de Portmany - kurort turystyczny, który mimo swojej złej opinii (nazywane jest chuligańskim letniskiem), przyciąga turystów swoją plażą i położonymi wzdłuż niej barami, z których można podziwiać zachód słońca. Zjawisko to podziwiane z tutejszej Cafe del Mar stało się inspiracją do stworzenia specjalnego rodzaju muzyki i wydania całej kolekcji płyt z utworami sprzyjającymi podziwianiu tego pięknego widoku. Tuż obok miejscowości znajdziemy bardzo ładne plaże i urokliwe zatoczki.

Majorka

Majorka - największa z całego archipelagu. Co roku przyciąga rzesze turystów. Oprócz wielu zabytków Palma de Mallorca, takich jak chociażby przepiękna katedra La Seu, posiada liczne kąpieliska i miejscowości wypoczynkowe. Już w samej stolicy znajdziemy Playa de Palma - 5-kilometrowy pas szerokiej, piaszczystej plaży. Na wyspie znajduje się wiele pięknych, dobrze zagospodarowanych plaż, oraz małych, zacisznych zatoczek.

Arenal - miejscowość turystyczna położona nieopodal Palma de Mallorca. Słynie ze swoich pięknych, szerokich i piaszczystych plaż. Wzdłuż nich rozciąga się promenada z licznymi barami i kawiarniami. Znajdziemy tu wiele hoteli, klubów nocnych, port jachtowy i pole golfowe. Miejsce to tętni życiem przez całą dobę.

Cala Mayor - miejscowość turystyczna położona w odległości 2 km od Palma de Mallorca. Jest to chętnie wybierane przez turystów miejsce. Oprócz ładnych plaż i infrastruktury turystycznej znajdziemy tu świetne warunki do aktywnego wypoczynku. Bliskość stolicy sprawia, że oprócz wylegiwania się na plaży, można udać się na zwiedzanie tego pięknego miasta.

Barcelona

Barcelona - drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, położone w północno-wschodniej części kraju. Barcelona została założona jako kolonia rzymska Barcino za panowania cesarza Augusta (I w. p.n.e.). Zbudowali oni miasto na niewysokim wzgórzu Taber, w miejscu dzisiejszego Placa Sant Jaune, a ponieważ najeżdżały ich plemiona germańskie postawili mury obronne, których spore fragmenty zachowały się do naszych czasów. Przed przybyciem Rzymian teren ten zamieszkiwali Iberowie.

Barcelona była bardzo długo miastem okupowanym. Najpierw przez Wizygotów, którzy zdobyli ją w 476 r. i ustanowili swoją stolicą, w 713 r. zawładnęli nią Maurowie, a w 801 r. wyparli ich Frankowie. Na czele Franków stał król Karol Wielki, który utworzył Marchię Hiszpańską, państwo ciągnące się wzdłuż Pirenejów i oddał je w zarząd miejscowym hrabiom. Najważniejszą osobą był Wilfred Kudłaty, który zapoczątkował dynastię hrabiów Barcelony, która miała rządzić przez 500 lat.

Gibraltar

Gibraltar - skalisty półwysep na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, choć należy do Wielkiej Brytanii, ze względu na swoje położenie jest atrakcja turystyczną Hiszpanii. Tu, w VIII w, przybył arabski wódz Tarik, który rozpoczął podbój Hiszpanii. W XV w. Gibraltar przejęły wojska chrześcijańskie, a podczas wojny o sukcesję hiszpańską, w 1704 r. został zajęty przez Wielką Brytanię i od tamtej pory jest w jej posiadaniu.

Jest to niezwykle urokliwe miasto portowe, nad którym wznosi się wysoka na ponad 400 m n.p.m. wapienna skała. Gibraltar, oprócz wspaniałego widoku na skałę i miasto pełni także inną ważną dla turystyki funkcję - jest on bowiem brama do Cieśniny Gibraltarskiej - jedynego łącznika Morza Śródziemnego z Oceanem Atlantyckim. Stąd można się przedostać do Maroka.

Madryt

Madryt - stolica i największe miasto Hiszpanii. Jego historia sięga II w. p.n.e., kiedy powstała tu pierwsza osada nad rzeką Manzanares. Prawdziwy ośrodek miejski powstał tu dopiero w X w. Madryt otrzymał prawa miejskie w 1118 r. Rozkwit miasta przypadł na XVI w., kiedy to stało się ważnym ośrodkiem handlowym. Zaczęło także zyskiwać coraz większe znaczenie pod względem politycznym.

W 1561 r. król Filip II przeniósł stolicę państwa z Toledo do Madrytu. Nastąpiła rozbudowa miasta. W okresie wojny domowej był siedzibą sił republikańskich, a w 1939 r. zajęły go wojska generała Franco. Po II wojnie światowej nastąpił szybki wzrost i rozkwit miasta.

Pampeluna

Pampeluna - miasto w północnej Hiszpanii, w prowincji Nawarra. Zostało założone w I w. p.n.e. przez Pompejusza. Przez wieki przechodziło z rąk do rąk. Choć jego historia sięga czasów starożytnych, miasto zyskało sławę dopiero niedawno dzięki sanfermines - festiwalowi organizowanemu na cześć swojego patrona - św. Fermina. Odbywa się on co roku w dniach 6-14 lipca. W tych dniach po ulicach miasteczka mają miejsce gonitwy ludzi i byków. Impreza ta jest znana na całym świecie.

Oprócz samego festiwalu, który zdecydowanie warto odwiedzić, można zobaczyć tu również kilka ciekawych obiektów. Znajduje się tu m.in. gotycka katedra z okresu XIV-XVI w, której wnętrza kryją alabastrowy nagrobek Karola III Szlachetnego i jego żony. Znajdziemy tu także cytadele z XVI w, oraz liczne zabytkowe kościoły, jak XIII-wieczny San Saturnino. Chcąc poznać historie i kulturę regionu warto udać się do Muzeum Navarry.

Sewilla

Sewilla - główne miasto Andaluzji, czwarte pod względem wielkości w Hiszpanii. Jego historia sięga II w. p.n.e., kiedy Iberowie założyli tu ośrodek miejski. Miasto przeszło pod panowanie Fenicji, Kartaginy, a następnie Rzymu. Od V w. rządzili tu Wandalowie i Wizygoci. W 712 r. opanowali je Maurowie. Do XIII w. pozostawało w rekach Arabów.

Ogromny rozkwit miasta przypadł na okres po odkryciu Ameryki przez Kolumba. Sewilla stała się ważnym punktem przeładunkowym w handlu z nowym Światem. Po epidemii dżumy w połowie XVII w. miasto zaczęło podupadać, by kolejny rozkwit przeżyć dopiero w XX w.

Hiszpania - oferta Itaki

Oferta Itaki do Hiszpanii dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/itaka

Hiszpania - oferta TUI

Oferta TUI do Hiszpanii dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/tui-deutschland

Hiszpania - oferta Neckermann

Oferta Neckermann do Hiszpanii dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/neckermann

Hiszpania all inclusive

Oferta all inclusive do Hiszpanii dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/all-inclusive

Hiszpania last minute

Oferta last minute do Hiszpanii dostępna jest tu: http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania/last-minute

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Hiszpania
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >