pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Malediwy - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wakacje Wakacje Loty w jedną stronę Loty w dwie strony Tylko Hotel Wycieczki objazdowe
Malediwy
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
424 wybranych
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż następne hotele

Wakacje na Malediwach to wyjątkowa okazja, by poczuć klimat, jaki niosą wczasy na wyspie położonej w sercu Oceanu Indyjskiego. Muzułmańska tradycja, wspaniałe plaże i znakomicie przygotowane kurorty to wręcz zaproszenie dla każdej wycieczki. Wczasy w opcji last minute do jednego z hoteli all inclusive może okazać się przygodą życia.

 

Wakacje na Oceanie

 

Wczasy na Malediwach wymagają długiej podróży z Europy do Azji, a konkretniej – kilkaset kilometrów od wybrzeża Indii, na Ocean Indyjski. To właśnie tam, wśród ciepłych wód, położony jest archipelag będący państwem idealnym na zorganizowanie tropikalnej wycieczki. Same Malediwy stanowią muzułmańską republikę, niepodległą od lat 60. XX wieku, lecz z wiele starszą tradycją, co jest potwierdzone wieloma historycznymi śladami. Wczasy w cieniu palm mogą więc łączyć się z ubogacającym kulturowo zwiedzaniem.

 

Wycieczki na Malediwy nie zawsze oznaczają to samo, bowiem archipelag – państwo tworzy ponad 1000 wysp, z czego ponad 200 jest zamieszkanych. Przekłada się to niewielką liczbę mieszkańców, dochodzącą do 400 tysięcy, co oznacza, że łącznie państwo zamieszkuje tylu obywateli, co przeciętne polskie miasto wojewódzkie. Największym walorem dla każdej wycieczki jest stały klimat – równikowy, z dużą wilgocią, ale też średnią temperaturą 27 stopni Celsjusza.

 

Wakacje na Malediwach last minute? Prawdopodobnie dotrzesz tam drogą lotniczą. Pewna pogoda rozpoczyna się tam w okolicach grudnia i kończy w połowie wiosny. Późniejsze wczasy będą w równie ciepłej temperaturze, jednak zdarzają się częstsze opady tropikalnego deszczu. Walutę wymień na rupie malediwskie.

 

Malediwy all inclusive czekają na Ciebie

 

Wczasy rozpoczyna się tu najczęściej przybyciem do stolicy, gdzie znajduje się lotnisko. Mowa o Male – zwarto zabudowanym mieście pokrywającym praktycznie całą wyspę. Co ciekawe, jest ona otoczona specjalnym falochronem. Konstrukcja powstała, ponieważ wyspa znajduje się poniżej poziomu morza, przez co grozi jej permanentne zalanie. Wycieczki mają tu okazję poznać zróżnicowany klimat stolicy z tak nowoczesnymi, jak historycznymi obiektami.

 

Wczasy na Malediwach są jednak przede wszystkim nieustannym pasmem atrakcji. Pomijając już możliwość wypoczywania w wakacje w rajskich warunkach, pośród spokojnych plaż w idealnej temperaturze, miejsce zachęca wyjątkowym połączeniem uroków wody i lądu. Pod powierzchnią Oceanu w wielu miejscach dostrzeżesz zatopione budynki, statki, inne skarby. Czysta woda zachęca podczas wycieczki do nurkowania. W trakcie poznawania podwodnego świata łatwo natknąć się na przyjazne delfiny. Inne, niespotykane w naszych stronach ryby i stworzenia morskie zachwycają różnorodnością barw, kształtów, zachowań. 

 

Wakacje w tym miejscu to wreszcie urok długich spacerów po białych plażach, a ciągnąca się wzdłuż brzegu roślinność zachęca do zagłębiania się w głąb lądu, wysepki są bardzo małe, najczęściej jest to jeden hotel na jedne wyspie, także wczasy spędza się na bardzo małym obszarze, a na wycieczki trzeba jeździć na sąsiednei atole czy wyspy.

 

Małe miasto Male – poznaj jego historię podczas wycieczki

 

Jedną z większych atrakcji w wakacje na Male jest stale rozwijane Muzeum Narodowe. Choć Malediwy i samo Male to dość mały obszar, jego historia i kultura zasługuje na upamiętnienie, czego dowodem jest to miejsce, chętnie odwiedzane przez wycieczki. Siedziba znajduje się w Parku Sułtana niedaleko XVII-wiecznego Meczetu Wielkiego Piątku. Ekspozycje obejmują rozliczne pamiątki po czasach sułtanatu pod protektoratem europejskich kolonizatorów. Pamiątki sięgają wiekiem do 700 lat wstecz. Podziwiać można również rozliczne ślady wpływów muzułmańskich, dominującego wyznania na Malediwach. Wczasy w tropikach, jak widać, nie muszą być jedynie opalaniem nad brzegiem oceanu.

 

Ostatnie takie miejsca - wakacje, które za kilkadziesiąt lat bedą tylko wspomnieniem

 

Wycieczki wracające z Malediwów podkreślają, że to wczasy w tym miejscu przypominają, że istnieje jeszcze inny świat niż ten nasz, w pełni cywilizowany. Na całe państwo przypada jedynie kilkadziesiąt kilometrów utwardzonych dróg, co działa na wyobraźnię. Oczywiście, nie brakuje tu i hoteli all inclusive, których warunki zupełnie nie odbiegają od przyjętych na innych kontynentach standardów.

Takie wakacje to okazja do poznania lokalnych specjałów. Podstawą kuchni są oczywiście ryby, owoce morza i świeże owoce prosto z drzew. Wielu doznań dostarczą również kontakty z miejscową ludnością. Malediwy to ciekawy kraj. W przeciągu kilku najbliższych lat planuje zupełnie zlikwidować emisję dwutlenku węgla. Pomimo dbałości o własny język, przyszłe pokolenia są uczone w bardzo dobrych, wielojęzycznych szkołach. Turystyka i eksport darów natury to niejedyny cel państwa. Dzięki współpracy z dużymi krajami Azjatyckimi promuje idee ekologicznego rozwoju, dbałości o naturę i zabezpieczenia się przed skutkami katastrof naturalnych. Co ważne, wjeżdżających na wakacje do kraju Polaków nie obowiązują przepisy wizowe.

Planujesz wczasy z dala od zgiełku? Lubisz wakacje połączone z poznawaniem innych kultur? Wycieczki na drugi koniec świata to Twój żywioł? W takim razie odwiedź maleńki, gościnny kraj, w którym świeże owoce, zdobne tkaniny i rajskie plaże powodują, że nie chce się stąd wyjeżdżać...

 

Oczywiście w naszym biurze Dreamtours.pl mamy w ofercie wszystkie hotele, które są na Malediwach, także wycieczki w konkurencyjnych cenach na którykolwiek atol to czysta przyjemność. Wczasy, które spędzą Państow w jedym z hoteli doskonale nadają sie na podróż poślubną, wakacje w luksusowych hotelach to wspaniała forma wypoczynku z ukochaną osobą. 

 

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >