pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Mauritius - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wakacje Wakacje Loty w jedną stronę Loty w dwie strony Tylko Hotel Wycieczki objazdowe
Mauritius
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
424 wybranych
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż następne hotele

Mauritius to niewielka republika na Oceanie Indyjskim. Wakacje na Mauritiusie są wyjątkową okazją do przekonania się o prawdziwości dewizy państwa, które głosi, że wyspa stanowi „gwiazdę i klucz do Oceanu Indyjskiego”. Wczasy między Azją a Afryką nie muszą ograniczać się wyłącznie do oferty all inclusive w hotelu przy plaży, czego dowodem jest właśnie Mauritius.

 

Mauritius odkrywany podczas wycieczki

 

Wczasy na Mauritiusie nie należą (jeszcze) do najbardziej popularnych w Polsce, co wiąże się ze stosunkowo słabą znajomością tego obszaru wśród polskich turystów. Tendencja zmienia się jednak z każdym kolejnym rokiem i coraz więcej z nas wybiera wycieczki na Mauritius, choć oczywiście, zanim zaplanujesz wakacje, warto poznać kraj, do którego się wybierasz.

 

Wyspa, odkryta i skolonizowana między XVI i XVII wiekiem, przez lata przechodziła pod władanie Portugalczyków, Holendrów, Francuzów i Brytyjczyków, co pozostawiło niebagatelne ślady w kulturze i historii tego kraju, wolnego od 1968 roku. Co warte podkreślenia i świadczące o bezpieczeństwie turystów planujących tutaj wycieczki w wakacje, Mauritius to państwo, jak na warunki afrykańskie, bardzo demokratyczne i respektujące prawa człowieka, dzięki czemu można ze spokojem planować tu wczasy. Turystyka i ambitne inwestycje sprawiły, że gospodarka również należy do najlepszych w regionie Afryki, co zachęca do wycieczki. Mauritius to wreszcie kraj rozwiniętych upraw, a pochodzące stąd herbaty, banany czy tytoń należą do bardzo cenionych. To również praktyczna wskazówka, jaki prezent można przywieść z dalekiej podróży podczas wycieczki.

 

Wielokulturowe wczasy

 

Mauritius jest zamieszkany przez ludy Desi, Kreoli, Chińczyków i Francuzów. Dominującym językiem jest w takim układzie kreolski, ale przebywając w ośrodkach z oferty Mauritius last minute, spokojnie skomunikujemy się w trakcie wycieczki za pomocą angielskiego lub francuskiego. Język angielski jest zresztą formalnym językiem urzędowym. Ciekawostką pozostaje fakt, że Mauritius to pionier w świecie filatelistyki, a tamtejsze znaczki z połowy XIX wieku należą do jednych z najbardziej pożądanych. To oznacza udane wakacje dla filatelistów!

 

Wycieczki na Mauritius – urok oceanicznej wyspy

 

Skoro został zarysowany ogólny charakter republiki, warto przejść do najważniejszej kwestii. Mauritius all inclusive to szereg kurortów, w których spędzisz niezapomniane wczasy. Wycieczki kierują się m.in. na północną stronę wyspy, gdzie w miejscowości Grand Baie znajduje się kilkadziesiąt hoteli i ciągnące się rajskie wybrzeże, kuszące na wakacje i nie tylko. Jeszcze większa infrastruktura turystyczna to okolice Flic-en-Flac, gdzie nurkowanie pozwala na bliskie spotkanie z uroczymi delfinami. Malutka wioska Bel-Ombre przyciąga z kolei miłośników kitesurfingu, podobnie jak Grand Gaube – destynacja polecana na luksusowy miesiąc miodowy. Sporty i wczasy na Mauritiusie – doskonałe połączenie!

 

Wakacje z przyrodą

 

Mauritius last minute to świetna okazja, by w trakcie wycieczki spontanicznie poznać kreolską tradycję i oceaniczną przyrodę. W nieco większym mieście Curepipe zwiedzisz ogród botaniczny, którego okazy zaskoczą nawet zapalonego miłośnika fauny i flory. To samo można powiedzieć o Casela Nature Park, bowiem Mauritius to jedno z tych miejsc, gdzie bez problemu weźmiesz udział w prawdziwym safari. Mahebourg to większe miasto, w którym oprócz tradycyjnie wspaniałej plaży na wczasy kuszą: muzeum, stary rynek i kontrastująca architektura nowszych i starszych dzielnic.

 

Niezapomnianym przeżyciem dla osób spędzających wakacje na Mauritiusie jest wizyta na półwyspie Le Morne Brabant, gdzie istnieje możliwość wspięcia się na malowniczą Górę Cmentarną, sięgającą niemal 600 m n.p.m. Rzadko spotykanym widokiem są piaski w Parku Charamel, gdzie ziemia przybiera nawet 7 różnych odcieni kolorów, pozostawiając iście magiczne wrażenie. Takie chwile tworzą oznaczają wakacje Twojego życia!

 

Imprezowe wczasy na wyspie Mauritius

 

Na turystów spędzających wczasy na Mauritiusie czekają nie tylko relaksowo-sportowe rozrywki. Kreolskie klimaty sprzyjają imprezom (w międzynarodowym towarzystwie) trwającym do białego rana. Mauritius to rajskie wakacje dla miłośników zabawy! W stolicy, Port Louis, trafisz jednocześnie na dyskotekę lub hipodrom, słynący z pasjonujących wyścigów konnych w tropikalnych warunkach. Mauritius to republika powstała na bazie kilku kultur, co bezpośrednio przekłada się na zawartość talerza. Lokalne sosy powstają zwykle na bazie słodkich pomidorów, czosnku, cebuli oraz imbiru. Innymi powszechnie stosowanymi przyprawami są curry, chilli, ale i gorczyca. Musisz ich spróbować, jeśli wybierasz Mauritius jako kierunek na wczasy!

 

Wakacje na talerzu

 

Kulinaria to ważny punkt każdej wycieczki. Wczasy na Mauritiusie słyną z kilku dań, jednym z nich jest Briani – danie przygotowywane z suto przyprawianej mieszkanki ziemniaków, ryżu i mięsa. Za sałatkę służą „serca palm”. O ile turysty nie powinno dziwić menu oparte o owoce morza, o tyle dziczyzna lub sarnina są zaskakująco swojską propozycją. Mauritius to ptasia kraina wielu pięknych gatunków, z których część trafia na ruszt i lokalni gastronomicy przygotowują je z wyjątkowym kunsztem. Ot, taki drobiowy „smaczek” na wakacje na Mauritiusie. 

 

Na Roche Carri natrafisz w każdym lokalu – to specyficzne, tradycyjne danie, powstające tak, jak przywykł każdy, kto poznał Mauritius: na kamieniu z masy lawowej. Na deser – rosnące w okolicy egzotyczne owoce: od liczi, przez papaję, po mango. To również opcja na pożywny sok lub koktajl, dający witaminowy zastrzyk na cały dzień zwiedzania i odpoczynku w trakcie wycieczki. Wczasy po takim posiłku wydaja się jeszcze piękniejsze.

 

Wakacje, Mauritius, hotel all inclusive. Skojarz te pojęcia i odwiedź jedno z najcudowniejszych miejsc na Oceanie Indyjskim. Czekają na Ciebie rajskie widoki oraz idealna pogoda trwająca cały rok. Przyjedź na wczasy na Mauritius i poznaj, co oznacza egzotyczna przygoda!

 

Zapraszamy na wczasy na Mauritius z biurem Dreamtours.pl - posiadamy wszystkie hotele na tej wyspie w ofercie, wyloty z Polski i z Niemiec. Jeszcze nigdy planowanie wycieczki na Mauritius nie było takie proste - nasz zespół doradzi  i odpowie na wszystkie Państwa pytania.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >