pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Meksyk - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wakacje Wakacje Loty w jedną stronę Loty w dwie strony Tylko Hotel Wycieczki objazdowe
Meksyk
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
424 wybranych
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż następne hotele

Meksyk i wczasy to znakomity pomysł na połączenie aktywnego zwiedzania z wakacjami w ciepłym klimacie. Ślady historii, ciekawe społeczeństwo, atrakcyjne wycieczki, mnogość atrakcji i wyjątkowych plaż czynią wakacje w Meksyku jedynymi w swoim rodzaju.

 

Wakacje w pięknym otoczeniu

 

Na mapie świata Meksyk położony jest tak, że jest to kraj z każdej strony inspirujący do wypraw i wypoczynku. Od zachodu i południa otaczany przez Ocean Spokojny, podczas gdy na południu i w kierunku wschodnim, przebiegają granice z Gwatemalą i Belize. W stronę Europy kraj sytuuje się nad ciepłym Morzem Karaibskim, a na północy przebiega historyczna granica ze Stanami Zjednoczonymi, także turyści przyjeżdżający tu na wakacje mają wiele możliwości podróżowania. W każdy z tych kierunków warto się udać - wycieczki mogą być bardzo inspirujące. Klimat oczywiście znacząco różni się od naszego: jest cieplej, w większości regionów opady deszczu stanowią rzadkość, temperatura spada jedynie w obszarach wysokogórskich, lecz i tak na wakacje w Meksyku lepiej wyposażyć się w lżejsze ubrania i przygotować się na upalne wycieczki. Warto pamiętać, że wczasy w takim miejscu jak Meksyk to temperatury w okolicach 30 stopni przez cały rok. 

 

Meksyk - W rytmie obrządków

 

Wycieczki do Meksyku praktycznie zawsze będą oznaczały otarcie się o huczne świętowanie. Meksykanie to wesoły i tradycyjny naród, stąd poza fiestą niemal w każdym miesiącu celebrują inne wydarzenia, które naprawdę mogą porwać swoim rozmachem i spontanicznością. Jeśli twoje wakacje to Meksyk na początku roku, nie zapomnij o Dniu Świętego Antoniego (17 stycznia) oraz karnawale. Równonoc wiosenna, procesje wielkanocne, Dzień Matki – to kolejne święta, których obchodzenie urasta do rangi niemalże obowiązku - warto zobaczyć to podczas wycieczki. Wczasy miłośników kultury skuszą majowe festiwale w Cancun oraz Acapulco, a będąc nad morzem 1 czerwca, nie da się nie zauważyć obchodów Dnia Marynarki (Dia de la Marine). 

 

Meksyk to do dziś silny kult Maryjny, zresztą podobnie jak w Polsce, 15 sierpnia oznacza święto Wniebowstąpienia. Całoroczne imprezy masowe bledną jednak w porównaniu z Dia de los Muertos – Świętem Zmarłych. Nie jest to jednak jedynie rodzinna wizyta na cmentarzu, jak u nas, a kilkudniowy karnawał pomiędzy 27 października a 2 listopada, w trakcie którego składa się ofiary, aranżuje się domostwa i odprawia się obrzędy na cmentarzach, może to więc być dobra pora na wczasy w Meksyku. Całe miasto żyje wówczas atmosferą tak wspomnień, jak i tradycyjnego świętowania. Warto przeżyć to na własnej skórze - organizowane są wycieczki aby przyjrzeć  się takiemu karnawałowi.

 

Kierunek zwiedzania w wakacje

 

Chociaż Meksyk ma specyficzne położenie powoduje to, że możemy rozmarzyć się w wakacjach typu Meksyk all inclusive, nie warto tracić szansy zwiedzenia najpopularniejszych miast tego kraju podczas wycieczki. Tak historia, jak i położenie spowodowały, że w niektórych regionach panuje spore przeludnienie, ale na przykład na południu i północy możemy wczasy spędzić na niezamieszkanych pustkowiach. Sama stolica, Meksyk, to jedno najludniejszych miast świata, z ponad 20 milionami obywateli i wieloma interesującymi miejscami: Placem Konstytucji w rejonie Zocalo, Katedrą Miejską ze słynnym ołtarzem Altar de los Reyes, XVII-wiecznym Pałacem Narodowym oraz licznymi kościołami i zabytkami, to doskonałe miejsce na wycieczki. Turystów przyciągają również kontrasty – od niespotykanych w Europie dzielnic skrajnej biedoty, po osiedla willowe zachwycające przepychem architektury i ogrodnictwa. Odwiedzając Mexico City w wakacje, trudno ominąć również turystyczne centrum Zona Rosa, Centralny Pasaż, bulwar Paseo de la Reforma oraz zamkowe wzgórze Chapultepac.

 

 

Wakacje śladami Azteków i Majów

 

 

Meksyk last minute? Nie zapomnij przygotować się do wyjazdu na wczasy od strony historycznej! Pamiętaj, że zanim Meksyk został opanowany przez konkwistadorów, o jego wielkości stanowiła wysoko rozwinięta, dziś otoczona nimbem tajemniczości cywilizacja Azteków, co doskonale widać podczas wycieczki w wakacje. W celu poznania tej tradycji koniecznie odwiedź starożytne miasto Teotihuacan. Według lokalnych podań, to właśnie na Drodze Umarłych, w okolicach piramid powstał świat. Wczasy w tak pasjonującym miejscu to może być coś, co zapamiętasz do końca życia. Z kolei dawną krainą Majów jest półwysep Jukatan z miastami Chichen Itza, Savil i Uxmal, w których zachowały się liczne ślady dawnej potęgi, wraz z legendarną Świątynią Słońca oraz Tulum – największą zachowaną fortecą Majów, teraz podczas wycieczki stanowią stały punkt programu. Ten rejon Meksyku to również okazja do błogiego wypoczynku na mało odwiedzanych plażach, np. w Cancum lub Puerto Aventuras.

 

 

Wycieczki ze szczyptą soli i relaksu

 

Zwiedzanie największej metropolii, przeżywanie tradycyjnych świąt, wspaniałe wycieczki, okupowanie niebiańskich plaż (na czele z pacyficznym, ponad milionowym kurortem Acapulco, którego zasłużona legenda rozciąga się na cały świat)... Te wszystkie elementy powodują, że wczasy i wakacje w Meksyku będą udane. Warto przygotować się do nich od strony czysto praktycznej. Kuchnia w Meksyku opiera się o kukurydzę, fasolę i paprykę – znane nam produkty. Poszukiwania oryginalnych doznań kulinarnych na wakacjach należy więc zacząć od batatów i kaktusa nopal. Na popitkę – pulque z rośliny maguey (aztecki napój bogów powstający z fermentowanego syropu) oraz oczywiście tequila. Tamtejsza wódka destylowana z niebieskiej agawy, podawana tradycyjnie z solą lub cynamonem (do polizania przed) oraz cytrusami (do zagryzki po). Koniecznie spróbujcie tych trunków w wakacje w Meksyku.

 

Wyjeżdżając do Meksyku na wczasy przygotuj się na zetknięcie ze specyficzną kulturą wyrosłą na bazie indiańskiej cywilizacji i chrześcijańskiej państwowości. Architektura, wyjątkowi ludzie, wycieczki po starożytnych zabytkach, rajskie plaże w Acapulco i na Jukatanie... Warto to przeżyć w wakacje.

 

Wczasy w Cancun

 

Obecnie klienci na wakacje wybierają głównie Cancun. Wczasy w tym mieście stały się głównym celem wycieczek z uwagi na bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową i dogodne połączenia lotnicze z wielu miast w Europie. 3 miliony turystów rocznie - taka ilość wybiera wakacje właśnie w tym mieście. Sprzyja temu piękna pogoda - temperatury przez cały rok utrzymują sie w okolicach 30 stopni, a temperatura wody to około 28 stopni. Tak więc nie zwlekaj i wykupw Dreamtours.pl - wczasy Meksyku, nie zawiedziesz się - wakacje w troikach to jest to.

 

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >