pn - pt: 8-20 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Thomas Cook - biuro podróży - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Thomas Cook AG to spółka niemiecko-brytyjska z głównych siedzibą w Londynie i jest pod opieką biznesową i turystyczną grupy Arcandor AG. Spółka jest drugim największym biurem podróży w Niemczech i całej Europie.

 

W Niemczech działa pod nazwą Thomas Cook Reisen i obejmuje to biuro podróży Neckermann Reisen, Bucher Reisen i najlepiej znane niemieckie linie lotnicze Condor.

 

Thomas Cook posiada ponad 4000 oddziałów w 21 krajach i zatrudnia około 4200 pracowników. Rocznie podróżuje z nim do 13 milionów turystów. Spółka działa w Austrii pod marką Thomas Cook Austria AG, a także w Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii i Holandii. Jej działalność rozwija się także w krajach Europy Wschodniej, np. W Republice Czeskiej, Słowacji, Polsce, na Węgrzech i Słowenii.

 

Dla różnych grup klientów oferuje szereg konkurencyjnych cenowo pakiety usług w zakresie turystyki - wycieczki pobytowe, miejskie i turystyczne, wellness i na obiekty sportowe. Oprócz pełnego pakietu (zakwaterowanie, loty, transfery, wynajem samochodów) umożliwia również sprzedaż poszczególnych usług i udogodnień urlopu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Co więcej, zapewnia wysokiej jakości usługi dla klientów - broszury, przewodniki, pamiątki i bezpłatne usługi Zug zum Flug - połączenia kolejowe na lotniska w całych Niemczech.

 

Wśród najbardziej popularnych oferowanych miejsc są Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Hiszpania, Grecja, Włochy, Malta, Egipt, Turcja, Tunezja i inne kraje egzotyczne np. Sri Lanka, Tajlandia, Kenia, Tanzania, Karaiby, Kuba, Brazylia, Meksyk, Malediwy, Seszele i Mauritius .

 

Historia

Biuro podroży założył 32-letni Anglik Thomas Cook . W 1841 roku zorganizował dla 500 pasażerów pierwszą masową zorganizowaną podróż pociągiem z Leicester do Loughborough. W 1845 roku zorganizował pierwszy wyjazd do Liverpoolu, a następnie objechał Europę. Do firmy dołączył jego syn, John Mason Cook, który po raz pierwszy wysłał turystów do Ameryki.

 

Ponadto Thomas Cook zaczął organizować wyjazdy i wycieczki wzdłuż Nilu do Palestyny. W kolejnych latach, otworzył swoje biuro w Brukseli, Kolonii, Paryżu i Wiedniu. Thomas Cook & Son zostało oficjalnie założone w 1871 roku . W 1872 roku po raz pierwszy zorganizowano podróż dookoła świata.

 

Thomas Cook wynalazł kilka ważnych elementów w turystyce - Hotel voucher i kupon gotówkowy, który był prekursorem czeków podróżnych. Założył też gazetę "The Excursionist" oferuje wycieczki i broszury, rodzaj przewodnika. Thomas Cook zmarł w 1892 roku. Firma pozostawała własnością rodziny aż do 1928 roku, kiedy to wnuki sprzedały biuro podróży Thomas Cook belgijskiemu przedsiębiorstwu kolejowemu.

 

W 2001 roku, brytyjska grupa Thomas Cook Holdings Ltd. połączył się z C & N (Condor i Neckermann) i została przemianowany na Thomas Cook AG.

 

W 2007 roku Thomas Cook kupił biuro podróży "plus sro" i została założona Neckermann Republika Czeska.

 

12 lipca 2010 kupił Thomas Cook 100% udziałów w OGER Tours.

 

ubezpieczenie

Biuro podróży Thomas Cook jest ubezpieczony od upadłości w towarzystwie ubezpieczeń Zurich Insurance plc Niederlassung für Deutschland.

 

adres

TOC

Thomas Cook AG

Thomas-kucharz-Platz 1 

61440 Oberursel 

Deutschland

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Dowolny
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
 • od 1 gwiazdki
 • od 2 gwiazdek
 • od 3 gwiazdek
 • od 4 gwiazdek
 • od 5 gwiazdek

Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
 • do 300 euro
 • do 400 euro
 • do 500 euro
 • do
X Zatwierdź
Najniższa cena
 • Najniższa cena
 • Ocena Tripadvisor
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znaleźć wycieczkę? Kliknij >