pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Punta Cana - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

Wczasy w Punta Cana to wakacje w sercu Dominikany. Coraz częściej wycieczki koncentrują się właśnie na wschodnim Wybrzeżu Kokosowym. Stosunkowo niewielki obszar pełen jest atrakcji i infrastruktury sprawiającej, że wyjazd Punta Cana all inclusive zapada w pamięć na długo.

 

Wakacje w Punta Cana

 

Wczasy w Punta Cana to zdecydowanie wyjazd do okolic znanych z infrastruktury all inclusive. Z tego powodu, kurort nie bez powodu nazywany jest najdroższym na całej Dominikanie. Taki wyjazd, szczególnie w opcji last minute, może być jednak nadal w pełni opłacalny. Przywiezionych wrażeń nie da się przeliczyć na złotówki. Sam region Punta Cana to miejsce obsadzone całym szeregiem luksusowych, pięciogwiazdkowych hoteli, w których wakacje urastają do rangi niemalże obowiązku.

 

Jak zaoszczędzić przyjeżdżając na wczasy do Punta Cana

 

Nawet jeśli wyjeżdżasz w opcji Punta Cana last minute, warto zawczasu zorientować się, gdzie nie przepłacać. Na pewno podstawą w wakacje jest niekupowanie w sklepikach dla turystów, w których wydaje się, że jest wszystko, ale przebitka jest niewyobrażalnie duża. Widać to na przykładzie alkoholi. Taki rum, który rzecz jasna stanowi ciekawą pamiątkę, lepiej znaleźć podczas wycieczki w zwykłym sklepie. Różnice na jednej butelce mogą wynieść w przeliczeniu nawet kilkadziesiąt dolarów!

 

Jak wszędzie, również w Punta Cana w ulicznym handlu istnieje niepisana tradycja negocjacji. Sprawdza się stara zasada, że im więcej kupujemy, tym więcej możemy zaoszczędzić. Ceny poza hotelami i sklepami dla turystów znacznie spadają, co widać również w marketach. Z gastronomią – podobnie. To co w centrum, blisko i dobrze zareklamowane, sprzedaje się o wiele drożej. Sekrety lokalnej kuchni w przystępnej cenie kryją się w mniejszych, nie rzucających się w oczy lokalach. Dania oparte o owoce morza mogą być takie – wszak do morza jest tak blisko...

 

Rajskie wczasy, czyli wycieczki do Punta Cana

 

Przyjeżdżając na Dominikanę pierwszy raz, przerażającym widokiem, jak na wczasy, mogą być uzbrojeni po zęby ochroniarze, którzy wraz z hotelarzami roztaczają atmosferę permanentnego zagrożenia, jakie ma panować poza murami ośrodka. Cóż, jest to dość prymitywna metoda wyciągania w wakacje pieniędzy od wycieczki. W końcu jeśli ktoś w trakcie wakacji nie opuści hotelu – wyda w tym miejscu o wiele więcej pesos. Bezpieczeństwo na Dominikanie nie jest szczególnie zagrożone. Przestępczość i „niebezpieczne okolice” są tu takie same, jak w innych krajach – czyli mogą występować, ale nie ma mowy o nieustannym zagrożeniu, czyhającym na wszystkie możliwe wycieczki.

 

Punta Cana swoje ceny i swoją sławę zawdzięcza nieziemsko pięknym widokom. Wczasy na bielutkich plażach z drobniutkim piaseczkiem aż proszą się o roztkliwianie nad ich urokiem. Hotele wyrywają sobie ich fragmenty, dlatego poszczególne odcinki plaż należą do konkretnych ośrodków. Czy w takich warunkach wycieczki mogą swobodnie poruszać się linią brzegową? Tak, jeżeli spacerujemy bez zatrzymywania się „nie u siebie”. Powrót również musi nastąpić plażą z prostego względu – publiczne „wejścia” i „wyjścia” w mieście są tylko w kilku miejscach. Reszta brzegu obsadzona jest zwartą zabudową hoteli, w których wczasy zasługują na duże uznanie.

 

Wakacje na plaży Punta Cana

 

Wakacje w Punta Cana to przede wszystkim relaks. Dlatego też na hotelowych plażach, do dyspozycji gości w cenie wczasów zwykle oddaje się kompletny sprzęt wypoczynkowy – od leżaków po sportowe akcesoria. Przychodząc z zewnątrz, przedmioty można bez problemu wynająć i cieszyć się możliwościami wodnych zabaw.

Wycieczki do Punta Cana to wakacje w wysokiej temperaturze, idealnej do błogiego, plażowego lenistwa. Co zrobić, gdy na plaży złapie nas tzw. mały głód i pragnienie? Nic prostszego! Należy wtedy negocjować z jednym z wielu plażowych handlarzy kokosami. Zawartość świeżo zerwanych darów natury znakomicie odpowiada na potrzebę chwili. Ceny, choć zaczynają się z wysokiego pułapu, szybko spadają do kilkudziesięciu pesos.

 

Same hotele są idealnie przygotowanie na przyjazd europejskiej wycieczki. Ich standard podczas naszych wakacji jest na wysokim poziomie, a obsługa zna najpopularniejsze języki. Nie tylko prywatne plaże pozwalają na ochłodę w wodzie. Praktycznie każdy ośrodek buduje piękne baseny wkomponowane w naturę. Przyjeżdżając tu na wczasy, nie musimy martwić się o miejsce na spoczynek.

 

Na talerzu w Punta Cana

 

Egzotyczne wakacje to zawsze dobra okazja, by wczasy zamienić w festiwal nowych smaków. Wakacje w Punta Cana dają możliwość poznania dominikańskiej kuchni. Nietrudno się domyślić, że jak w większości ciepłych krajów, tu również dominuje przywiązanie do szeroko dostępnych owoców morza (ze szczególnym uwzględnieniem homarów, langust, małż i krewetek). Mięsne menu uzupełnia wołowina podawana na przykład jako klasyczne steki. Uzupełnieniem większości dań są owoce, świeżo zrywane w tropikalnych lasach. Świetnie sprawdzają się banany – także w bardziej wytrawnych daniach obiadowych.  Na popitkę, poza aromatyczną kawą i świeżymi owocami – oczywiście wspomniany już rum.

Wakacje w tym miejscu to wczasy pełne wrażeń i przede wszystkim wypoczynku. Warto zainteresować się przeżyciem wycieczki w to cudowne miejsce: Punta Cana na Dominikanie.

 

Dreamtours.pl wysyła swoich klientów na Punta Cana już od 10 lat, czyniąc ich wczasy niezapomnianymi. Mamy w ofercie wakacje do wszystkich dostępnych hoteli, w sprzedaży zarówno w pakietach z przelotami, jak i wycieczki z dojazdem własnym. Wycieczki do Punta Cana, każdy musi spróbować choć raz w życiu - nie ma lepszego miejsca na błogie wczasy na łonie naury.

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Punta Cana
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
Dowolny
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...
Proszę czekać, trwa wczytywanie ...

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >