Niezapomniane wakacje. Pełen relaks na luksusowym statku. Rajskie plaże i urokliwe kolonialne miasteczka. Wciąż aktywne potężne wulkany. Wiecznie zielony las deszczowy, a w nim bajecznie kolorowe ary i tukany. Oryginalna meksykańska tequila i filiżanka prawdziwej nikaraguańskiej kawy. Cud techniki – niezwykły Kanał Panamski i klejnot architektury – Cartagena de Indias. Pełne kontrastów Panama City.
SAN FRANCISCO (USA, Kalifornia)
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do USA. Transfer do hotelu w San Francisco.
SAN FRANCISCO
Transfer do portu. Zaokrętowanie na luksusowy statek wycieczkowy, który zabiera na pokład 3000 osób. Statek zbudowany został specjalnie, aby sprostać wymogom przeprawy przez Kanał Panamski. Na kilkunastu pokładach znajduje się kilka restauracji i barów, w których serwowane są posiłki. Można z nich korzystać do późnych godzin wieczornych. Statek oferuje taras słoneczny do opalania oraz możliwość korzystania z basenów i sali fitness. W centrum Spa można natomiast poddać się relaksującym zabiegom. Do licznych rozrywek, jakie proponuje statek, należą kasyno i kino pod gwiazdami. Codziennie odbywają się przedstawienia i animacje umilające czas rejsu. Wieczór można spędzić przy muzyce w jednym z nocnych klubów lub dyskotece. Pasażerowie mogą korzystać z kafejki internetowej (dodatkowo płatna) oraz biblioteki. Dla wszystkich dostępne są sklepy wolnocłowe. Statek prowadzi własną galerię sztuki.
DZIEŃ NA MORZU (Ocean Spokojny)
Rejs po Oceanie Spokojnym wzdłuż Półwyspu Kalifornijskiego. W tych dniach statek nie zawija do żadnego portu. Na tarasie słonecznym czekają leżaki do opalania. Wieczorem warto wyjść na pokład, by podziwiać zachód słońca, a potem rozgwieżdżone niebo. Kilkugodzinny relaks pozwoli zebrać siły na kolejne, pełne wrażeń dni.
CABO SAN LUCAS (Meksyk)
Przypłynięcie do portu Cabo San Lucas położonego niedaleko Przylądka Świętego Łukasza. Miasto słynie z pięknych, piaszczystych plaż i doskonałych miejsc do nurkowania. W ramach wycieczki fakultatywnej warto wybrać się na kraniec półwyspu, by podziwiać bajeczne formacje skalne, a w śród nich słynny El Arco, naturalny łuk skalny, przy którym Zatoka kalifornijska łączy się z Pacyfikiem. Znajdujące się tu Plaża Kochanków i Plaża Rozwodów uważane są za jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Osłonięta stromymi skalistymi ścianami Playa del Amor oferuje przejrzystą, lazurową wodę i bogactwo świata wodnego, natomiast Playa del Divorcio to rozbijające się hukiem fale oceanu. Osobliwe są również dwa pobliskie miasteczka San Jose del Cabo o kolonialnej architekturze oraz Todos Santos, które upodobali sobie artyści, głównie amerykańscy malarze i pisarze. Chętni mogą również udać się w głąb półwyspu na pustynne bezdroża. Powrót na statek. Rejs w Kierunku Nikaragui.
DZIEŃ NA MORZU (Ocean Spokojny)
Czas na relaks i wypoczynek na pokładzie statku.
PUNTARENAS (Kostaryka)
Przypłynięcie do Puntarenas, głównego portu morskiego Kostaryki na jej pacyficznym wybrzeżu. Przez środek tego kraju biegną trzy główne pasma górskie złożone głównie z czynnych wulkanów wznoszących się na wysokość ponad 1600 m n.p.m. Niższe partie porasta tropikalny las z bogactwem fauny i flory. Kostaryka jest jednym z 20 krajów o najwyższej różnorodności biologicznej na świecie. Warto odkryć jej przyrodnicze walory podczas wycieczek fakultatywnych do lasu deszczowego. Kostaryka słynie też z najlepszej na świecie kawy, która mając tu idealne warunki do uprawy, posiada wspaniałe właściwości smakowe, korzenny aromat i doskonałą kwasowość. Powrót na statek.
DZIEŃ NA MORZU (Ocean Spokojny)
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji statku.
FUERTE AMADOR (Panama)
Przypłynięcie do portu w Fuerte Amador. Podczas wycieczek fakultatywnych armator proponuje rejs po jeziorze Gatún, wyprawę do tropikalnego lasu w Parku Narodowym Soberanía, wizytę u Indian Embera lub zwiedzanie stolicy kraju – Panama City, jednej z najnowocześniejszych stolic Ameryki Łacińskiej, w której stare kolonialne centrum mocno kontrastuje ze współczesnym biznesowym sercem miasta. Powrót na statek.
KANAŁ PANAMSKI (Panama)
Pełna przeprawa Kanałem Panamskim, którego budowa na Przesmyku Panamskim na początku XX w. znacznie skróciła drogę z Oceanu Atlantyckiego na Pacyfik. Rocznie przepływa tędy ponad 15 tys. statków. Długość kanału wynosi prawie 82 km. Statek kilkakrotnie pokonuje różnice wysokości, będąc podnoszonym i opuszczanym w kolejnych śluzach. Rejs przez Kanał Panamski to okazja zarówno do podziwiania wspaniałego cudu techniki, jakim jest sama konstrukcja kanału, ale również tropikalnej przyrody wokół jeziora Gatún.
CARTAGENA DE INDIAS (Kolumbia)
Przypłynięcie do Cartageny w Kolumbii. W ramach wycieczki fakultatywnej warto udać się na spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta, uważanego za najpiękniejsze w regionie Karaibów. Cartagena była w epoce kolonialnej głównym portem przeładunkowym złota i centrum handlu niewolnikami. Starówka otoczona jest wielokilometrowym murem pełniącym dziś funkcję tarasu widokowego. Atrakcją turystyczną jest również słynna plaża Bocagrande, po której spacerują palenqueras, czyli ubrane w tradycyjne stroje czarnoskóre potomkinie niewolników z koszami pełnymi tropikalnych owoców na głowach. Koniecznie trzeba przysiąść w lokalnym barze i skosztować tradycyjnych kolumbijskich napoi – kokosowej lemoniady i tinto, czyli oryginalnej kolumbijskiej kawy. Powrót na statek.
DZIEŃ NA MORZU (Morze Karaibskie)
Czas na relaks i korzystanie z atrakcji statku. Trasa rejsu wiedzie wschodnią granicą Morza Karaibskiego. Karaibami określa się część Oceanu Atlantyckiego między kontynentami Ameryk, odgrodzoną od otwartych wód oceanicznych pasem Małych i Wielkich Antyli. Karaiby leżą w strefie klimatu podrównikowego i zwrotnikowego, dlatego temperatura powietrza podczas całego roku jest stała. W dzień sięga 30 C, nocą spada do 15-18 C. Jednocześnie Morze Karaibskie należy do najcieplejszych mórz świata. Woda ma temperaturę prawie 30 C, co ma wpływ na bogactwo świata podwodnego.
FORT LAUDERDALE (USA, Floryda)
Przypłynięcie do Fort Lauderdale (Floryda). Zakończenie rejsu. Transfer do portu lotniczego. Wylot do Europy.
3000 PLN - płatna przy zapisie
płatna na 90 dni przed wyjazdem
przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
transfery lotnisko – hotel – port; port – lotnisko,
rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
16 noclegów (w tym 15 noclegów na statku, 1 nocleg w hotelu); zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC, prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. W San Francisco zakwaterowanie w hotelu 3*, pokoje 2-os. Dopłata do kabiny 1-os. wewnętrznej oraz do pokoju 1-os. w hotelu ok. 6 300 PLN
15 śniadań, 15 obiadów, 15 kolacji, podczas rejsu - przekąski między posiłkami, napoje – kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,
serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
24-godzinny serwis kabinowy,
korzystanie z urządzeń sportowo – rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, pokazy, animacje),
opłaty portowe,
opiekę polskiego pilota,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 13 PLN oraz składka na TFP - 13 PLN.
Najpóźniej na 45 dni przed wyjazdem wymagane jest przekazanie do biura skanu paszportu (strona ze zdjęciem) oraz skan zezwolenia na wjazd do USA (ESTA) lub skan wizy amerykańskiej (promesy wizowej). Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i zawierać min. 2 strony wolne.
Do wjazdu na terytorium USA wymagany jest dokument ESTA lub wiza. Od 11 listopada 2019 r. obywatele polscy mogą podróżować do USA w celach turystycznych na okres do 90 dni bez wiz, po uzyskaniu zezwolenia wjazdu za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA).
//esta.cbp.dhs.gov oraz na stronie internetowej Departamentu Stanu USA pod adresem http://travel.state.gov.
Uczestnicy wycieczki mogą starać się o zezwolenie ESTA we własnym zakresie lub za pośrednictwem biura LogosTour (opłata za zezwolenie 100 PLN i opłata za pośrednictwo 100 PLN). W przypadku korzystania z pośrednictwa najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć wypełniony formularz, z którego dane posłużą do wypełnienia wniosku w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA) oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem, wymagany paszport biometryczny).
Osoby, którym np. w przeszłości odmówiono wiz oraz które były w Iranie, Iraku, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanie, Syrii lub Jemenie w dniu 1 marca 2011r. lub później jak również osoby, które były na Kubie po 11 stycznia 2021 r. (bez względu na to czy w obecnym paszporcie lub już nieważnym ślad takiej wizyty jest/był) nie otrzymają zezwolenia ESTA. W takich przypadkach należy się ubiegać o wizę we właściwym konsulacie lub ambasadzie USA
Uczestnicy wycieczki, których nie obejmuje ruch bezwizowy, mogą starać się o wizę za pośrednictwem biura LogosTour. Najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem wycieczki należy złożyć formularze wizowe, z których dane posłużą do uzupełnienia wniosku elektronicznego, skan paszportu oraz skan kolorowego zdjęcia zgodnego z wymaganiami ambasady USA. Orientacyjna cena wizy wynosi około 790 PLN. Opłata za pośrednictwo wizowe – 250 PLN. Szczegóły w biurze. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać min. 2 strony wolne.
Niezależnie od posiadania wizy (promesy wizowej) lub ESTA ostateczna decyzja o wpuszczeniu na terytorium Stanów Zjednoczonych leży w kompetencjach amerykańskiego urzędnika służby imigracyjnej na przejściu granicznym.
Koszty pośrednictwa wizowego/ESTA oraz opłaty wizowe/ESTA są bezzwrotne.
W przypadku otrzymania odmowy wizy/ESTA i rezygnacji z wyjazdu – potrącenie wg Warunków Uczestnictwa.
Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 18% podatku).
Cena nie zawiera posiłków w hotelu w San Francisco.
Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 60 USD do 200 USD za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.
Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 240 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 USD.
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
21.10 - 07.11.2023, 18300.00 PLN