LWÓW
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w hali odlotów, przy nowym stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Lwowa.
LWÓW
Stare Miasto ukształtowało się pod koniec XIV w., gdy miasto zostało lokowane przez Kazimierza III Wielkiego. Centralny punkt starówki stanowi Rynek z Ratuszem z 65-metrową wieżą, otoczony 44 kamienicami m.in. Czarna Kamienica, kamienica Królewska, Pałac Arcybiskupi, kamienica Wenecka. Nieopodal na placu Katedralnym Katedra Łacińska pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP oraz kaplica Boimów w stylu renesansowym z piękną fasadą pokrytą w całości dekoracją rzeźbiarską, wnętrze udekorowano sztukaterią polichromowaną i złoconą oraz rzeźbami i portretami. Kościół Dominikanów z zachwycającym wnętrzem (obecnie przekształcony w bizantyjsko-ukraińską cerkiew Najświętszej Eucharystii), obok Pomnik Nikifora. Dzielnica Ormiańska, w której przez stulecia mieszkali lwowscy Ormianie. Katedra Ormiańska ufundowana przez kupców ormiańskich w XIV w. z przylegającym do niej dziedzińcem wyłożonym kamiennymi płytami, pod którymi kryje się stary cmentarz. Spacer po okazałym bulwarze - Prospekcie Swobody, przy którym stoi pomnik A. Mickiewicza oraz wspaniały gmach Teatru Opery i Baletu. Zachwyca zarówno fasada budynku, jak i wystrój wnętrz zdobionych złoceniami, kolorowym marmurem, dekoracyjnymi obrazami i rzeźbami.
OLESKO - PODHORCE - ZŁOCZÓW
Wycieczka do trzech magnackich rezydencji, niegdyś wspaniałych siedzib wybitnych polskich rodów. Olesko, w którym znajduje się otoczony parkiem, uznany za jeden z najpiękniejszych na Ukrainie, Zamek Daniłowiczów i Sobieskich (w XVIII w. Rzewuskich), wzniesiony w miejscu dawnego grodu ruskiego na przełomie XVI i XVII w. jako rezydencja magnacka. Gruntownie przebudowany przez króla Jana III, który właśnie tutaj przyszedł na świat. Obecnie zamek jest filią Lwowskiej Galerii Sztuki ze stałą ekspozycją sztuki z XV-XVIII w. Zamek w Podhorcach został wzniesiony w XVII w. przez hetmana wielkiego koronnego Stanisława Koniecpolskiego. Po Koniecpolskich właścicielami pałacu byli kolejno Sobiescy, Rzewuscy i Sanguszkowie. Przepiękna budowla z otaczającym ją parkiem i ogrodem we włoskim stylu z grotami, posągami, fontannami, rozłożonym na kilku poziomach, musiała kiedyś robić niesamowite wrażenie. Mocno zniszczona podczas II wojny światowej. Obecnie zarząd Lwowskiej Galerii Obrazów od wielu lat prowadzi restaurację obiektu. Zamek w Złoczowie zbudowany w XVII w. przez wojewodę Jakuba Sobieskiego ma kształt twierdzy bastionowej z kamiennymi obwarowaniami. W ciągu wieków twierdza była pałacem, królewską rezydencją, więzieniem i muzeum. Obecnie gruntownie odrestaurowana posiadłość stanowi własność Lwowskiej Galerii Sztuki. W skład całego założenia wchodzą m.in. barokowy pałac, brama wjazdowa ujęta w portal z głową lwa w kluczu archiwolty, chiński pawilon oraz ogrody.
LWÓW
Cmentarz Łyczakowski - najlepiej zachowana polska nekropolia na Ukrainie z grobami m.in. Marii Konopnickiej, Gabrieli Zapolskiej, Artura Grottgera, Juliana Konstantego Ordona, Władysława Bełzy. Cmentarz Orląt Lwowskich będący częścią Cmentarza Łyczakowskiego jest rozplanowany na kilku poziomach; na szczycie znajduje się kaplica-rotunda, poniżej - katakumby kryjące szczątki 72 szczególnie zasłużonych uczestników walk, na dole Pomnik Chwały oraz mogiły poległych. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem do Kijowa.
Bliskie Pieczary i Dalekie Pieczary. Następnie Majdan Niezależności oraz najważniejsza ulica Kijowa - Chreszczatyk.
MEŻYHIRIA - KIJÓW
Przejazd do Meżyhiria - dawnej luksusowej rezydencji byłego prezydenta Wiktora Janukowicza. W skład kompleksu wchodzą m.in. drewniana willa Honka, stary dom Janukowycza, domek gościnny, tzw. Dom Putina, pływająca przystań "Galeon", kompleks sportowy, centrum spa, klub golfowy, jacht-klub, garaż na 70 aut i kolekcja samochodów, zoo, piękny park, lądowisko dla helikopterów. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Odessy.
zapoznanie z historią i produkcją trunków oraz degustacja koniaków (grupa min. 10 os.), możliwość zakupów w sklepie firmowym.
ODESSA
Zwiedzanie centrum miasta m. in. popularny deptak - ulica Deribasowska, tutaj znajduje się dom, w którym mieszkał Adam Mickiewicz podczas swojego zesłania w 1825 r., zaprojektowany przez polskiego architekta Lwa Włodka słynny Pasaż z przepięknym dziedzińcem zdobionym rzeźbami, Park Miejski, Kościół św. Piotra, ul. Gogola, przy której znajduje się wiele pięknych kamienic m.in. Dom z Atlantami. Dalej "Pałac Woroncowa", Most Teściowej, następnie spacer Nadmorskim Bulwarem, przy który znajduje się m.in. ratusz miejski, zabytkowa armata wydobyta z zatopionej angielskiej fregaty, Pomnik Puszkina. Schody Potiomkinowskie skąd rozpościera się wspaniały widok na port morski (to tutaj nakręcono słynną scenę masakry z filmu "Pancernik Potiomkin" Siergieja Eisentsteina), pomnik pierwszego gubernatora miasta księcia Richelieu, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz). Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy.
1000 PLN płatna przy zapisie
płatna na 35 dni przed wyjazdem
przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej lub tanimi liniami lotniczymi,
przejazd pociągiem na trasie Lwów-Kijów (miejsca siedzące);
przejazd pociągiem nocnym Kijów-Odessa - przedziały sypialne 4 osobowe,
przejazdy klimatyzowanym turystycznym autokarem/mikrobusem,
6 noclegów; zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalnej kategorii) w pokojach 2-osobowych, dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelach 820 PLN, 1 nocleg w wagonach sypialnych;
7 śniadań, 7 kolacji lub lunchów,
przewodników lokalnych,
opiekę polskiego pilota,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NW, bagaż).
Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 2 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 2 PLN.
Na bilety wstępów, degustacje należy przeznaczyć ok. 1250 UAH (ceny z VIII 2020)
Napoje do lunchów i kolacji dodatkowo płatne.
Taksy miejscowe płatne w hotelach.
Dokument podróży paszport ważny 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy.
Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
19.09 - 26.09.2021, 4940.00 PLN