- Termin:
- -
- Długość:
- -
- Wylot z:
- -
- Przylot do:
- -
- Zakwaterowanie:
- -
- Wyżywienie:
- -
- Organizator:
- -
- Liczba osób:
- -
- Cena łączna:
- -
-
Opis Oferty
-
Mapa
-
Opinie o hotelu
-
Opis kierunku
-
Ocena podróżnych TripAdvisorOpis operatora:
Oferta - Jie Jie Beach By Jetwing
Prawdziwa egzotyka na wyciągnięcie ręki! Palmy kokosowe schylające się do oceanu i fantastyczna, piaszczysta plaża – to doskonałe miejsce na medytację i odpoczynek, a wieczorem sceneria na romantyczną kolację przy zachodzie słońca. Goście mają do dyspozycji duży basen z widokiem na ocean, restaurację gdzie można spróbować pikantnej, lankijskiej kuchni i kilka barów. Atutem hotelu są nowoczesne pokoje urządzone w minimalistycznym stylu oraz profesjonalna i zawsze pomocna obsługa.Położenie hotelu - Jie Jie Beach By Jetwing
Okolica: w prowincji zachodniej; ok. 1 km od centrum miejscowości PANADURA; ok. 200 m od hotelu najbliższe restauracje ; ok. 950 m od hotelu supermarket ; ok. 26 km od stolicy Sri Lanki – Sri Dźajawardanapura Kotte Odległość od lotniska: ok. 80 km od lotniska w KolomboPlaże - Jie Jie Beach By Jetwing
Plaża publiczna: bezpośrednio przy hotelu; piaszczysta; łagodne zejście do morza; bezpłatne parasole i leżakiO Hotelu - Jie Jie Beach By Jetwing
Ogólnie: czterogwiazdkowy; zbudowany w 2016 r.; 180 pokoi, 1 budynek, 3 piętra, windy; przestronne i eleganckie lobby; całodobowa recepcja; 6 sal konferencyjnych dla maks. 550 osób; ogród; parking; bezpłatny internet bezprzewodowy; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard Basen: basen, słodka woda, nieregularny kształt; wydzielona część dla dzieci; przy basenie bezpłatne parasole i leżaki Spa: siłownia; za opłatą: zabiegi pielęgnacyjne, masaże Usługi: Powyższe usługi są dodatkowo płatne.; lekarz na wezwanie; jubiler i butiki; pralnia Kontakt: 0094/114709400; www.jetwinghotels.comDla dzieci - Jie Jie Beach By Jetwing
Udogodnienia: wydzielona część w basenieDostępne pokoje - Jie Jie Beach By Jetwing
deluxe: 2-os.; ok. 32 m²; klimatyzowany; łazienka (prysznic, wc, suszarka, szlafroki); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; zestaw do kawy/herbaty; sejf; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji) junior suite: 2-os. (możliwość 1 dostawki); ok. 55 m²; klimatyzowany; łazienka (prysznic, wc, suszarka, szlafroki); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; zestaw do kawy/herbaty; sejf; balkon (stolik i krzesełka); widok na ogród; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji); pokój jednoosobowy na zapytanie deluxe 1-os.: ok. 32 m²; klimatyzowany; łazienka (prysznic, wc, suszarka, szlafroki); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; zestaw do kawy/herbaty; sejf; balkon (stolik i krzesełka); widok na morze; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)Wyżywienie - Jie Jie Beach By Jetwing
Restauracje: restauracja główna – dania w formie bufetu i à la carte, kuchnia lokalna i międzynarodowa; restauracja Golden Silk – à la carte, kuchnia chińska; kawiarnia; 2 bary, w tym przy basenie All inclusive: śniadanie (7.00-10.00), obiad (12.30-15.00) i kolacja (19.00-22.30) w formie bufetu lub à la carte w wyznaczonej restauracji; przekąski w wyznaczonych godzinach w wyznaczonym barze/restauracji; wybrane lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe w wyznaczonych godzinach w wyznaczonym barze/restauracji; wymagane noszenie opasek all inclusive - Brak danych.
Ceny wycieczek podanych niżej są orientacyjne.
RAFTING
Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu. Przejazd do Kitulgala przez wioski Padukka, Hanwella i Aviassawella. Podczas tej podróży będziemy mieli okazję zobaczyć wiele malowniczych krajobrazów. Przystanek w hotelu, czas na przebranie się. Przejazd do rzeki Kelani, skąd rozpoczyna się rafting. Będzie to przygoda z dreszczykiem emocji. Po zakończeniu spływu odwiedzimy miejsce, gdzie nakręcono film „Most na rzece Kwai”. Będzie także możliwość pływania w rzece. Dzień zakończymy obiadem w hotelu na plantacji. Po posiłku powrót do hotelu.
Cena - ok. 80 USD.GALLE I HIKKADUWA
Wczesnym rankiem wyjazd z hotelu w kierunku Galle. Po drodze odwiedzimy miejsce, gdzie rzeźbione są tradycyjne maski. W Hikkaduwie będziemy mieli okazję podziwiać rafę koralową przez szklane dno łodzi. Lunch w Galle. Następnie zwiedzanie Galle. To miasto port, które posiada piękne zabytki holenderskiej kultury kolonialnej z okresu prawie czterech wieków. Pośród fascynujących reliktów przeszłości znajduje się imponujący port z XVII w. (będący na liście światowego dziedzictwa UNESCO), wały obronne oraz kościół. Po zwiedzaniu powrót do hotelu.
Cena – ok. 40 USD.KANDY
Przejazd do Kandy przez miejscowości Kalutara i Horana. Po drodze odwiedzimy plantację herbaty, Ogród Przypraw. Będzie także istniała możliwość zobaczenia słoni. Po przyjeździe do Kandy zwiedzanie dawnej stolicy Sri Lanki. Jest to skarbiec średniowiecznej kultury, sztuki, rzemiosła artystycznego oraz miasto wyższych sfer, umiejscowione wśród pasm górskich, jezior, rzek oraz plantacji herbaty i ogrodów zielnych. W tym magicznym mieście takie miejsca, jak: świątynia pokryta złotym dachem, gdzie znajduje się relikwia buddystów - ząb Buddy; miejscowy bazar oraz ogród botaniczny. Powrót do hotelu późnym wieczorem.
Cena – ok. 80 USD.SAFARI YALA
Wyjazd wczesnym rankiem do największego Parku Narodowego Sri Lanki, Yala. Podczas safari, które będzie odbywało się w jeepach, będziemy mieli okazję zobaczyć dzikie słonie, leopardy, krokodyle oraz wiele innych dzikich egzotycznych zwierząt. Powrót do hotelu późnym wieczorem.
Cena - ok. 115 USD.KANDY I SIGIRIYA 2 DNI
Dzień 1
Przejazd do Kandy przez miejscowości Kalutara i Horana. Po drodze odwiedzimy także plantację herbaty, Ogród Przypraw. Będzie także istniała możliwość zobaczenia słoni. Po przyjeździe do Kandy zwiedzanie dawnej stolicy Sri Lanki. Jest to skarbiec średniowiecznej kultury, sztuki, rzemiosła artystycznego oraz miasto wyższych sfer, osadzone wśród pasm górskich, jezior, rzek oraz plantacji herbaty i ogrodów zielnych. W tym magicznym mieście takie miejsca, jak: świątynia pokrytej złotym dachem, gdzie znajduje się relikwia buddystów - ząb Buddy; miejscowy bazar oraz ogród botaniczny. Wieczorem pokaz folklorystyczny.
Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Sigiriya. Po dotarciu do tego malowniczego miejsca krótka wspinaczka do twierdzy. Olśniewająca pięknem twierdza Sigiriya z V w. usytuowana jest na ogromnej skale. Mimo upływu czasu wciąż zachwyca turystów Lustrzanym Murem, Ogrodami Wodnymi czy freskami liczącymi ponad 1500 lat. To przepiękne miejsce wpisane jest na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Lunch w wiosce Pelwehera. Po posiłku zwiedzanie usytuowanej na skale Świątyni Dambulla. Późnym wieczorem powrót do hotelu.
Cena - ok. 180 USD. Dopłata do pokoju 1-os. - ok. 40 USD.KANDY DAY TOUR
COLOMBO – PINNAWELLA – KANDY – COLOMBO
Przejazd do Pinnewalla – rządowego sierocińca dla słoni. Obecnie znajduje się w nim około 50 słoni. Ośrodek położony jest nad brzegiem rzeki, w bardzo malowniczej okolicy. Zajmuje się opieką nad porzuconymi w dżungli oraz okaleczonymi przez miny słoniami. Wśród pensjonariuszy najwięcej sympatii wzbudzają maluchy karmione z butelki, a także słoń inwalida, który stracił nogę, wchodząc na tamilską minę. Od 1984 roku w Pinnewalla przychodzą na świat małe słonie. Przejazd do Kandy, po drodze wizyta na plantacji przypraw w miejscowości Matale, gdzie na własne oczy można się przekonać, jak powstaje cynamon, kardamon czy pieprz. Po południu zwiedzanie Kandy- trzeciej i ostatniej stolicy państwa syngalezkiego, wpisanej na listę UNESCO. Miejscowość ta jest celem pielgrzymek wyznawców hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa. Znajdują się tam liczne świątynie, m.in. świątynia i klasztor Malwatte Vihara oraz pałac Sri Wikramy ze wspaniałą drewnianą salą audiencyjną. Największą atrakcją jest Świątynia Zęba, w której przechowywane są cenne relikwie Zęba Buddy. Ząb spoczywa w bogato zdobionej drewnianej szkatułce. W sierpniu umieszcza się ją na grzbiecie słonia prowadzącego procesję kilkudziesięciu innych słoni oraz mnichów, muzykantów i akrobatów. Na uwagę zasługuje Ogród Botaniczny Peredenja, w którym znajduję się Fikus Benjamin z koroną o powierzchni 1100m2. Niedaleko Kandy znajduje się Szczyt Adama. Na szczycie zobaczyć można kształt ludzkiej stopy, który według legendy zostawił sam Adam. Szczyt jest celem pielgrzymek wyznawców wielu religii- wyznawcy hinduizmu wierzą, że odcisk pozostawił Śiwa, buddyści, że Budda, według muzułmanów stopę na górze postawił Adam, natomiast chrześcijanie indyjscy zakładają, że był to św. Tomasz. W Kandy warto też obejrzeć miejscowe tańce wykonywane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Historia tańców Kandyan sięga XVI w, natomiast wiek XIX przyniósł ich wielki rozkwit, dzięki mecenatowi dworu królewskiego w Kandy. Ta niezwykle ekspresyjna forma ruchu przy rytmicznym akompaniamencie bębnów gete-bere oraz cymbałów została w czasach obecnych podniesiona do rangi sztuki narodowej. Piękno kostiumów i ozdób tancerzy przenosi widzów w fascynujący świat prastarych, religijnych tradycji syngaleskich.
Cena wycieczki: 85 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Kalutary: 20 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Beruweli/Bentoty: 25 USD/osobę.GALLE DAY TOUR
COLOMBO – GALLE – COLOMBO
Wyjazd do Galle- najstarszego i najważniejszego portu morskiego Sri Lanki, do czasów powstania portu w Colombo. Miasto powstało w 1587r., kiedy to wyspa znajdowała się pod panowaniem Portugalczyków. W XVII w. Przejęli je Holendrzy, a w XVIII- Brytyjczycy. Największą świetność Galle przeżywało za czasów panowania holenderskiego. W tamtych czasów zachowała się XVII-wieczna starówka, holenderski kościół oraz system fortyfikacji, który jest najlepszym przykładem fortów miejskich stworzonych przez Europejczyków w tej części Azji. Stare Miasto i holenderskie forty zostały w 1988r. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej wizyta na Farmie Żółwi w Kosgoda.
Cena wycieczki: 55 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Negombo: 15 USD/osobę.WHITE WATER RAFTING
WADUWA – KITULGALA – WADDUWA
Wyjazd z hotelu około godziny 8.00., przejazd do Kitulgala (ok.3-3,5h z jednym przystankiem) Przyjazd do Kitulgali na White Water Rafting po rzece Kelani. Jest to doskonałe miejsce, zarówno dla amatorów, jak i osób uprawiających wcześniej tą dyscyplinę sportu. Uczestnicy wycieczki mają zagwarantowaną dobrą zabawę i niesamowite emocje. Nad rzeką Kelani kręcono niektóre sceny do filmu „Most na Rzece Kwai”.
Rafting trwa około 1-1,5h. Omijane przeszkody i skały tworzą malownicze kaskady wodne, które będą pokonywane przez uczestników. Osoby uczestniczące powinny posiadać umiejętność pływania. Każdy z uczestników otrzymuje sprzęt, potrzebny do raftingu (m.in. kombinezon, kapok, kask, buty). Przed wypłynięciem wraz ze specjalnie wyszkolonym instruktorem-przewodnikiem przekazywane są specjalne instrukcje i polecenia, przydatne podczas raftingu. Około godz. 18.00. powrót do Wadduwy.
Cena wycieczki: 80 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Kalutary: 20 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Beruweli/Bentoty: 25 USD/osobę.KANDY- NUWARA ELIYA 2 DNI
Dzień 1
COLOMBO – PINNAWELLA – KANDY
Przejazd do Pinnewalla – rządowego sierocińca dla słoni. Obecnie znajduje się w nim około 50 słoni. Ośrodek położony jest nad brzegiem rzeki, w bardzo malowniczej okolicy. Zajmuje się opieką nad porzuconymi w dżungli oraz okaleczonymi przez miny słoniami. Wśród pensjonariuszy najwięcej sympatii wzbudzają maluchy karmione z butelki, a także słoń inwalida, który stracił nogę, wchodząc na tamilską minę. Od 1984 roku w Pinnewalla przychodzą na świat małe słonie. Przejazd do Kandy, po drodze wizyta na plantacji przypraw w miejscowości Matale, gdzie na własne oczy można się przekonać, jak powstaje cynamon, kardamon czy pieprz. Po południu zwiedzanie Kandy- trzeciej i ostatniej stolicy państwa syngalezkiego, wpisanej na listę UNESCO. Miejscowość ta jest celem pielgrzymek wyznawców hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa. Znajdują się tam liczne świątynie, m.in. świątynia i klasztor Malwatte Vihara oraz pałac Sri Wikramy ze wspaniałą drewnianą salą audiencyjną. Największą atrakcją jest Świątynia Zęba, w której przechowywane są cenne relikwie Zęba Buddy. Ząb spoczywa w bogato zdobionej drewnianej szkatułce. W sierpniu umieszcza się ją na grzbiecie słonia prowadzącego procesję kilkudziesięciu innych słoni oraz mnichów, muzykantów i akrobatów. Na uwagę zasługuje Ogród Botaniczny Peredenja, w którym znajduję się Fikus Benjamin z koroną o powierzchni 1100m2. Niedaleko Kandy znajduje się Szczyt Adama. Na szczycie zobaczyć można kształt ludzkiej stopy, który według legendy zostawił sam Adam. Szczyt jest celem pielgrzymek wyznawców wielu religii- wyznawcy hinduizmu wierzą, że odcisk pozostawił Śiwa, buddyści, że Budda, według muzułmanów stopę na górze postawił Adam, natomiast chrześcijanie indyjscy zakładają, że był to św. Tomasz. W Kandy warto też obejrzeć miejscowe tańce wykonywane zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Historia tańców Kandyan sięga XVI w, natomiast wiek XIX przyniósł ich wielki rozkwit, dzięki mecenatowi dworu królewskiego w Kandy. Ta niezwykle ekspresyjna forma ruchu przy rytmicznym akompaniamencie bębnów gete-bere oraz cymbałów została w czasach obecnych podniesiona do rangi sztuki narodowej. Piękno kostiumów i ozdób tancerzy przenosi widzów w fascynujący świat prastarych, religijnych tradycji syngaleskich.
Dzień 2
KANDY – NUWARA ELIYA
Po śniadaniu wyjazd do Nuwara Eliya pięknej górskiej miejscowości położonej na wysokości 1889 m. n. p. m; znanej jako centrum upraw słynnej herbaty cejlońskiej po drodze zwiedzanie plantacji i fabryki herbaty, wizyta w "Małej Anglii", jak nazywa się tutejszą postkolonialną osadę – gdzie po Brytyjczykach pozostało m.in. pole golfowe i tor wyścigów konnych. Wieczorem powrót do Colombo.
Cena wycieczki: 160 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Kalutary: 20 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Beruweli/Bentoty: 25 USD/osobę.SIGIRIYA – KANDY 2 DNI
Dzień 1
COLOMBO – PINNAWELLA – SIGIRYIA
Po śniadaniu wyjazd do Sigiriyi, po drodze zwiedzanie miejscowości Pinnawella, w której znajduje się rządowy sierociniec dla słoni. Ośrodek położony jest nad brzegiem rzeki, w bardzo malowniczej okolicy. Można w nim zobaczyć około 50 pensjonariuszy, z których największą sympatię wzbudzają małe słoniątka, karmione z butelki. Opieką otoczone są również słonie, porzucone w dżungli oraz okaleczone przez miny. Zobaczyć można m.in. słonia-inwalidę, który stracił nogę, wchodząc na tamilską minę. Od 1984 roku w Pinnewalla przychodzą na świat małe słonie. Przejazd do Sigiriyi. Sigiriya zwana Lwią Skałą, jest pozostałością po wygasłym i zapadniętym wulkanie. Położona na rozległym płaskowyżu jest widoczna z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Na szczycie skały w V w. król Kassapa postanowił wybudować pałac wraz z systemem fortyfikacji. Do dzisiaj zachowały się fundamenty pałacu i umocnień, malowidła ścienne przedstawiające damy dworu lub nałożnice królewskie, których talię zakrywają chmury. Miejsce to wpisano na listę UNESCO. Na szczyt skały prowadzą stalowe schody, które rozpoczynają się między kamiennymi lwimi łapami. Z góry rozpościera się cudowny widok na okolicę.
Dzień 2
SIGIRIYA – DAMBULLA – KANDY – COLOMBO
Śniadanie. Wyjazd do Kandy- po drodze zwiedzanie Dambulli- kompleksu jaskiń - Cave Temples. Pochodząca z I w. p.n.e. świątynia, została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest miejscem kultu Buddy. Nad wejściem do kompleksu góruje jego 30-metrowa, złocona sylwetka. Ściany wszystkich pięciu jaskiń pokryte są XVIII-wiecznymi malowidłami z wizerunkami Buddy. Krótka wizyta na plantacji przypraw w miejscowości Matale, gdzie na własne oczy można się przekonać, jak powstaje cynamon, kardamon czy pieprz. Po południu przyjazd do Kandy- trzeciej i ostatniej stolicy państwa syngalezkiego, wpisanej na listę UNESCO. Miejscowość ta jest celem pielgrzymek wyznawców hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa. Znajdują się tam liczne świątynie, m.in. świątynia i klasztor Malwatte Vihara oraz pałac Sri Wikramy ze wspaniałą drewnianą salą audiencyjną. Największą atrakcją jest Świątynia Zęba, w której przechowywane są cenne relikwie Zęba Buddy. Ząb spoczywa w bogato zdobionej drewnianej szkatułce. W sierpniu umieszcza się ją na grzbiecie słonia prowadzącego procesję kilkudziesięciu innych słoni oraz mnichów, muzykantów i akrobatów. Kandy można podziwiać ze znajdującego się w pobliżu miasta- Szczytu Adama. Est to miejsce pielgrzymek wyznawców hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrzescijaństwa ze względu na kształt ludzkiej stopy, odznaczonej w skale na samym wierzchołku Szczytu. Według legendy odcisk zostawił sam Adam.
Cena wycieczki: 150 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Kalutary: 20 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Beruweli/Bentoty: 25 USD/osobę.YALA EXCURSION 2 DNI
Dzień 1
COLOMBO – RATHANAPURA – YALA
Śniadanie. Wyjazd do PN Yala, po drodze zwiedzanie miejscowości Rathanapura. Rathanapura- nazywane „Miastem Pereł”, znane jest z tych cennych kamieni, wydobywanych tradycyjnymi sposobami. Turyści mają możliwość obserwacji procesu wydobycia. W Muzeum Narodowym znajduje się spora kolekcja pereł. W mieście znajdują się takie zabytki jak: Świątynia Delgamuwa, Saman Devala, XVII-wieczny kościół z czasów panowania holenderskiego. Warto zobaczyć znajdujący się na obrzeżach wodospad Ella. Po południu-safari po Parku Narodowym Yala jeepem. Yala jest schronieniem dla tysięcy migrujących ptaków, m.in. flamingów, kormoranów, czapli. Park zamieszkują setki bażantów i pawi, dzikie ptactwo oraz stada bawołów i słoni.
Dzień 2
YALA – GALLE – COLOMBO
Po śniadaniu wyjazd do Colombo. Po drodze zwiedzanie holenderskiego fortu w Galle. Do czasów powstania portu w Colombo, w Galle mieścił się najstarszy i najważniejszy port morski Sri Lanki. Miasto znajdowało się kolejno pod panowaniem Portugalczyków, Holendrów i Brytyjczyków. Największą świetność przeżywało w trakcie panowania holenderskiego. Pozostałością tamtych czasów jest XVII-wieczna starówka, holenderski kościół oraz system fortyfikacji, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Cena wycieczki: 170 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Kalutary: 20 USD/osobę.
Dopłata dla osób dojeżdżających z Beruweli/Bentoty: 25 USD/osobę.-
Ocena podróżnych TripAdvisor
Na podstawie 711 opinii podróżnych
Doskonałe353Dobre189Średnie84Złe32Okropne55Opinie klientów