Wyprawa za koło podbiegunowe w poszukiwaniu zorzy polarnej (Aurora borealis). Spektakl wirujących fal nieziemskiego światła. Jeden z najwspanialszych cudów natury. Najlepsze miejsca do obserwacji zorzy polarnej. Barwy polarnego nieba. Bajkowe pejzaże Lofotów. Zjawiskowe krajobrazy fiordów. Dziewicza przyroda Arktyki. Spotkanie z kulturą Saamów. Czas na relaks i odpoczynek.
SOUTHAMPTON
Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Wielkiej Brytanii. Transfer do portu w Southampton. Zaokrętowanie na statek. Rozpoczęcie rejsu.
NA MORZU
Rejs po Morzu Północnym w kierunku Półwyspu Skandynawskiego i wybrzeża Norwegii. Czas na odpoczynek i relaks. Możliwość korzystania z licznych atrakcji statku. Na kilkunastu pokładach do dyspozycji pasażerów są m.in. baseny, strefa fitness, salon odnowy biologicznej (sauna, masaże), boisko sportowe, symulatory, automaty do gier i kasyno. Wieczorem odbywają się animacje i przedstawienia. Działa również dyskoteka.
STAVANGER
Przypłynięcie do portu w Stavanger, miasteczka, którego centrum zachwyca drewnianą zabudową z przełomu XVIII i XIX wieku. W ramach wycieczki fakultatywnej można udać się lokalnym statkiem po Lysefjorden. To jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów, który wcina się między wysokie góry i ciągnie w głąb lądu na ponad 40 kilometrów. Poza wspaniałymi widokami jego największą atrakcją jest słynny Preikestolen, ogromna skała wystająca pionowo na 604 metry ponad poziom wody. Powrót na statek. Dalszy rejs.
NA MORZU
Dwa dni na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji na statku. Przekroczenie koła podbiegunowego. Czas na polowanie na zorzę polarną, która zwykle jest widoczna za kręgiem polarnym od września do marca. Zjawisko najłatwiej zaobserwować między godzinami 18.00 a 1.00 w nocy. Zorza polarna ukazuje się jednak pod dwoma warunkami. Noc musi być bezchmurna, a aktywność słoneczna wystarczająco duża. Nigdy nie ma gwarancji, że pojawi się danej nocy. Sami Norwegowie mówią o niej jako o kapryśnej pani. Piękno zjawiska wynagradza jednak trudy oczekiwania. Za najlepsze miejsca do obserwacji zorzy polarnej uważa się Lofoty oraz okolice miast Tromso i Alta. Na morzu zorza polarna wygląda równie wspaniale jak na lądzie a dodatkowo pięknie kontrastuje z ciemnym niebem i wodą.
TROMSO
Dopłynięcie do miasta Tromso. Ze względu na zbliżającą się noc polarną, która rozpocznie się dopiero ok. 20 listopada, dzień, kiedy Słońce znajduje się nad horyzontem, trwa jeszcze ok. 8 godzin. Później, kiedy nastaje już mrok, czyste niebo przybiera wiele pięknych kolorów. Możliwość udziału w wycieczkach fakultatywnych. W centrum miasta stoi XIX - wieczna katedra zaliczana do największych drewnianych kościołów Norwegii. Uwagę zwraca też druga, nowoczesna Arktyczna Katedra. Warto wybrać się do oceanarium i odwiedzić tutejsze muzea, w tym Muzeum Polarne. Powrót na statek i dalszy rejs.
ALTA
Przypłynięcie Alta, miasta nazywanego stolicą zorzy polarnej. Ludzie z całego świata przyjeżdżają tu specjalnie na obserwację tego niezwykłego zjawiska o łacińskiej nazwie Aurora Borealis. Alta to również miejsce, w którym można znaleźć jedne z najwcześniejszych udokumentowanych śladów nowożytnej cywilizacji w postaci naskalnych rytów sprzed 6 tysięcy lat przedstawiających ludzi, renifery i łodzie. Inną spektakularną atrakcją jest głęboki kanion Sautso, położony na malowniczym płaskowyżu Finnmarksvidda, którego dnem płynie rzeka Altaelva. Jest to największy kanion w Północnej Europie, a jego długość całkowita wynosi około 12 kilometrów. Obie atrakcje można zobaczyć podczas wycieczek fakultatywnych. Wieczorem organizowane są również fakultatywne wyjazdy poza miasto na obserwację zorzy polarnej. Pobyt w Alta to również okazja do poznania kultury ludu Saami (Lapończycy). Saamowie są najstarszymi mieszkańcami Skandynawii, zamieszkują między innymi północną Norwegię. Posiadają własne tradycje, język i tożsamość. Wcześniej trudnili się głównie hodowlą reniferów, rybołówstwem i myślistwem. W lokalnym muzeum znajdują się eksponaty związane z ich dziedzictwem. Za dodatkową opłatą noc można spędzić nie na statku, a w położonym poza miastem Holmen Husky Lodge. Niewielki ośrodek typu glampingowego oferuje zakwaterowanie w namiotach przypominających tradycyjne lapońskie lavvu (tipi). Przez przeszkoloną część można w cieple wpatrywać się w pokaz zorzy polarnej. Ponadto w cenie noclegu oferowany jest przejazd psim zaprzęgiem po okolicy. Ze względu na duże zainteresowanie noclegiem w Holmen Husky Lodge rezerwacji należy dokonać z dużym wyprzedzeniem.
NA MORZU
Cały dzień na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji na statku.
GRAVDAL (Lofoty)
Przypłynięcie do Leknes na wyspie Vestvagoya położoną w archipelagu Lofotów. Spektakularny krajobraz wysp tworzą skalne masywy pochodzenia wulkanicznego wystające niemal pionowo z morza, o stromych i wysokich na kilkaset metrów ścianach oraz ostro zarysowanych wierzchołkach, pomiędzy które wcinają się krótkie, wąskie i malownicze fiordy. Wyspy archipelagu połączone są mostami i podmorskim tunelem. Niezwykłą przyrodę Lofotów można podziwiać podczas wycieczki fakultatywnej, która obejmuje przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża. Powrót na statek. Wypłynięcie w kierunku południowym.
NA MORZU
Cały dzień na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji na statku.
ALESUND
Przypłynięcie do Alesund, niedużego miasteczka o uroczej secesyjnej starówce. W ramach wycieczki fakultatywnej można wybrać się na tzw. Drogę Trolli (Trollstigen), czyli spektakularną górską drogę o 11 bardzo ostrych zakrętach (180°), wijącą się niemal po pionowej ścianie na wysokość 850 m n.p.m. Inną propozycją fakultetu jest przejazd na okoliczne wyspy, które połączone zostały podwodnym tunelem. Do najciekawszych należy wyspa Giske, na której znajduje się jedyny w Norwegii marmurowy kościół, zbudowany w XII wieku. Na wyspie znajdują się również grobowce z czasów wikingów. Powrót na statek.
NA MORZU
Cały dzień na morzu. Możliwość odpoczynku, pełnego relaksu i korzystania z atrakcji na statku.
SOUTHAMPTON
Przypłynięcie do Southampton. Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.
3000 PLN - płatna przy zapisie
płatna na 90 dni przed wyjazdem
przeloty międzynarodowe rejsowymi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej,
transfery lotnisko - port - lotnisko,
rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*),
13 noclegów; zakwaterowanie w kabinie 2-os. wewnętrznej (bez okna). W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, radio, telefon, lodówka, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny zewnętrzne (z oknem lub balkonem) oraz luksusowe apartamenty dostępne są za dopłatą. Dopłata do kabiny 1-os. wewnętrznej 10 000PLN
14 śniadań, 13 obiadów, 14 kolacji, podczas rejsu - przekąski między posiłkami, napoje - kawa, herbata, woda stołowa i sok do śniadań,
serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku,
24-godzinny serwis kabinowy,
korzystanie z urządzeń sportowo - rekreacyjnych na pokładzie statku (baseny, jacuzzi, boiska sportowe),
udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (przedstawienia w teatrze, koncerty, dyskoteka, kino, pokazy, animacje),
opłaty portowe,
opiekę polskiego pilota,
ubezpieczenie Signal Iduna (KL, NNW, bagaż).
Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz bezzwrotna składka na TFP - 10 PLN
Najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki należy dostarczyć do biura skan paszportu (strona ze zdjęciem). Dokumentem niezbędnym do zaokrętowania na statek jest paszport.
Norweska prowincja Svalbard nie należy do strefy Schengen, dlatego dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu jest paszport.
Cena nie zawiera napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w restauracjach i barach (do zakupów w barach doliczane jest 15% podatku).
Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 70 EUR do 200 EUR za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.
Na obowiązkowe napiwki dla obsługi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 195 USD, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 EUR.
Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.
Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
07.10 - 21.10.2022, 16300.00 PLN