- Termin:
- -
- Długość:
- -
- Wylot z:
- -
- Przylot do:
- -
- Zakwaterowanie:
- -
- Wyżywienie:
- -
- Organizator:
- -
- Liczba osób:
- -
- Cena łączna:
- -
Inne możliwe zakwaterowanie i wyżywienie:
Udogodnienia
Bez paszportu
-
Opis Oferty
-
Mapa
-
Opinie o hotelu
-
Opis kierunku
-
Ocena podróżnych TripAdvisorZalety oferty
Bez paszportu
Opis operatora:Trwa tłumaczenie opisu hotelu. Może to potrwać trochę dłużej, prosimy o cierpliwość ...Kategoria - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
***Region - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Opis oferty - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Zakwaterowanie:
Hotele *** klasy turystycznej (7 rozpoczętych dób hotelowych) - położone zwykle poza centrami miast.
Pokoje: 2 - osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami.
Uwaga!Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o tydzień pobytu w Gruzji w Batumi w wybranym przez Państwa hotelu. Opisy hoteli na dalszych stronach lub więcej ofert w katalogu „Wypoczynek - Gruzja” i w systemie rezerwacyjnym.
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar
Wyżywienie:
śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje wg. programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików)
Kategoria lokalna:
***
Program - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Gruzji - Kutaisi. Po przylocie przejazd do hotelu w Kutaisi, zakwaterowanie i nocleg. Uwaga! W tym dniu nie ma kolacji. Trasa ok. 30 km.
Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do centrum Kutaisi, przesiąkniętego historią miasta, związanego z mitologicznym złotym runem. Odwiedzimy zbudowaną na wzgórzu ponadtysiącletnią katedrę Bagrati, zatrzymamy się przy symbolach miasta - Fontannie Kolchidy oraz Białym Moście. Następnie przejazd do Bordżomi, słynnego uzdrowiska, położonego pośród gęstych lasów Kaukazu. Przespacerujemy się do Parku Centralnego, by skosztować wód mineralnych prosto ze źródła. Następnie wizyta w Achalciche, gdzie zwiedzimy osobliwą twierdzę Rabati, łączącą wielosetletnie dziedzictwo i nowoczesnym designem. Zakwaterowanie w hotelu w Akhaltsikhe, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 190 km).
Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie, następnie przejazd malowniczą trasą do Vardzii - potężnego kompleksu skalnego, pełniącego w średniowieczu fukcje obronno-meszkalne. Po zwiedzaniu wyruszymy w dalszą drogę do granicy armeńskiej. Odprawa paszportowo-celna i dalsza podróż przez niemal nieskażone działalnością człowieka tereny górskie Małego Kaukazu. Przejedziemy także przez zamieszkiwane przez mniejszość jazydzką wsie u podnózy wulkanu Aragats, gdzie zatrzymamy się przed ich świątynią. Wieczorem przyjazd do Erywania, zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 330 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu zobaczymy atrakcje Erywania: Kaskadę, Operę i Plac Republiki, a nad trudną historią Ormian zadumamy się przy Pomniku Ludobójstwa. Następnie przejazd do Garni, gdzie zwiedzimy świątynię Mitry, usytuowaną na klifie wysoko ponad doliną rzeki Azat. W Garni odwiedzimy także ormiański dom, w którym podpatrzymy sekrety wypieku ormiańskiego chleba lawasz, także wpisanego na listę światowego dziedzictwa. Czas wolny na zakup pamiątek, lub fakultatywnie, za dodatkową opłatą zjazd na dno kanionu Azatu, skąd będziemy podziwiać jeden z przyrodniczych cudów Armenii – bazaltową Symfonię Organów. Dojedziemy także do częściowo wykutego w skale kompleksu klasztornego Geghard (lista UNESCO), słynącego z płaskorzeźb i spektakularnego położenia. Następnie przejazd do hotelu w Tsakhkadzorze, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do położonego na wysokości ok. 1900 m.n.p.m jeziora Sevan, jedynego z trzech wielkich jezior Armenii, będących w obecnych granicach kraju. Zobaczymy tam wyroby z czarnego obsydianu i turkusowego kamienia księżycowego, a także będziemy mogli podziwiać panoramę jeziora i okalających go gór spod klasztoru Sevanavank - wg przekazów miejsca banicji wysoko urodzonych, jak również grzesznych duchownych. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych krótki rejs po jeziorze Sevan – dodatkowo płatny ok. 10 EUR/os. granicy z Armenią. Następnie ruszymy przez zielone prowincje Tavush i Lori do klasztoru Haghpat z X w. (UNESCO), będącego przykładem najznamienitszej ormiańskiej średniowiecznej architektury. Dojazd do granicy, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (W tym dniu nie ma kolacji w hotelu. Dla chętnych kolacja w gruzińskiej restauracji, połączona z programem artystycznym - dodatkowo płatna ok. 45 EUR/os.). (Trasa ok. 280 km
Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Położona przy ważnym trakcie handlowym łączącym Morze Czarne z miastami na wybrzeżu kaspijskim istniała już w głębokiej starożytności. Wjedziemy na punkt widokowy pod monastyrem Jvari, skąd rozpościera się widok na miasto położone w widłach rzek Mtkvari i Aragvi, odwiedzimy też będącą swoistą encyklopedią sztuki katedrę Sveti Tskhoveli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji. Następnie zwiedzanie Tbilisi. Przejedziemy paradną Aleją Rustawelego, przy której miniemy orientalizujący gmach Opery, parlament, Muzeum Narodowe, jak również modne galerie i kawiarnie. Przespacerujemy się uliczkami wspaniałego tbiliskiego Starego Miasta i wjedziemy kolejką linową na Narikalę - starożytną twierdzę wznoszącą się nad gruzińską stolicą. Na koniec zwiedzimy fabrykę lokalnej brandy, która obok wina jest narodowym trunkiem kraju. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyjedziemy w długą, lecz piękną drogę do nadmorskiego kurortu, Batumi. Miasto słusznie kojarzone jest z niewiarygodnie bujną, subtropikalną zielenią, ekscentrycznie eklektyczną architekturą i jedną z najdłuższych na świecie promenad. Podziwiać tu można urokliwe uliczki, eleganckie kamienice i świątynie różnych wyznań. Zobaczymy promenadę z Wieżą Alfabetu i ruchomą rzeźbą „Ali i Nino”, Fontannę Posejdona położoną przy Teatrze im. I. Czawczawadzego, czy nawiązującą do mitu o złotym runie statuę Medei. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 360 km).
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (zazwyczaj do godz. 10.00). Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu w Batumi i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia transfer na lotnisko w Kutaisi i wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko w Kutaisi i powrót do Polski (trasa ok. 220 km)
Uwagi do programu
- ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
- kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- w Gruzji i Armenii, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych- inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
- wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Uwaga! nie chodzi o kurtki zimowe.
- dla pań bardzo przydatna będzie chusta w Gruzji i Armenii w wielu obiektach sakralnych od kobietoczekuje się nakrycia głowy.
- zarówno w Gruzji jak i w Armenii będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalne waluty – odpowiednio gruzińskie lari (GEL) i ormiańskie dramy (AMD). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
- lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
- w Gruzji i Armenii działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
- w Gruzji i Armenii w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
- ze względu na złożoną sytuację polityczną w regionie należy być przygotowanym na bardziej szczegółowe kontrole graniczne- zarówno paszportowe jak i celne. Na większości granic będziemy też zmieniać autokary, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością przejścia z bagażem dystansu kilkuset metrów.
- na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie (wraz z tłumaczeniami na język gruziński lub angielski), a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce bez recepty, w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe. Jednocześnie uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w tym zakresie bardzo restrykcyjnie. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę. Informacje o lekach i substancjach, które wymagają okazania dodatkowej dokumentacji można znaleźć na stronie International Narcotics Control Board oraz do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25.Więcej informacji o procedurze wwiezienia leków do Gruzji: www.rs.ge - BorderCrossing-en(zakładka "movement of drugs").Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola obrazów, ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
-ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym typu Stoperan (leki te są dozwolone w Gruzji i nie ma konieczności posiadania na nie zaświadczenia lekarskiego).
"
Świadczenia - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Gruzji - Kutaisi, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań i 5 obiadokolacji), a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System- kwota ok.180 EUR/os płatnepilotowi imprezywycieczek fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.
Wizy - informacje dla sprzedawców - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji/Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!)ważny na okres pobytu w Armenii. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.
Opinie klientów - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: "
META Description - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Batumi - czarnomorski kurort • Tbilisi - kulturowy tygiel • Mccheta - religijna stolica Gruzji • klasztor Haghpat • jezioro Sevan - Szmaragd Armenii • fabryka brandy Sarajishvili • Geghard - monastyr włóczni" • Wardzia - klasztor wykuty w skale • Bordżomi - „alpejskie uzdrowisko”"
Wizy - Gruzja, Armenia - Ormiański Świat
Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Gruzji/Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!)ważny na okres pobytu w Armenii. UWAGA!!! powyższe informacje odnoszą się do obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowe lub wizowe.
-
Opinie klientów