Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu w hali odlotów na lotniskuChopina w Warszawie. Aktualny rozkład lotów prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Santiago de Chile przez jeden z europejskich portów lotniczych.
Dzień 2
Przylot do Santiago de Chile, następnie zwiedzanie stolicy Chile, położonej w dolinie między majestatycznym pasmem Andów, a Kordylierą Nadmorską. Santiago de Chile to miasto kontrastów - drapacze chmur z nowoczesnej dzielnicy biurowców, zwanej tu „Sanhattan”, przeplatają się z kolonialnymi zabytkami ukrytymi w historycznej części miasta. Obecnie Santiago de Chile uznaje się za jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych, finansowych i kulturalnych całej Ameryki Południowej. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejazdu główną arterią miasta Aleją Alameda, którą dojedziemy do Pałacu Prezydenckiego La Moneda. Następnie przejdziemy na główny plac - Plaza de Armas otoczony licznymi budynkami historycznymi, w tym Katedrą Metropolitalną. Zajrzymy również na Mercado Central – zabytkową halę targową, gdzie będzie okazja na skosztowanie miejscowych specjałów. Zwiedzanie miasta zakończymy jednym z okolicznych wzgórz, które oferuje widok na stołeczne Santiago de Chile. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 35 km)
Dzień 3
Po śniadaniu (możliwy breakfast box) przelot do Puerto Montt – serca chilijskiej krainy jezior i wulkanów w północnej Patagonii. Puerto Montt to ważny ośrodek portowy i rybacki, ale nade wszystko stolica patagońskiego regionu - Los Lagos. Mieszkańcy specjalizują się także w wykonywaniu rękodzieła, głównie z wełny i drewna. Te niepowtarzalne pamiątki można nabyć na lokalnym targu Mercado de Angelmo. Po panoramicznym zwiedzaniu miasta i wizycie na słynnym targu rękodzieła, przejazd do Puerto Varas. Położone jest nad jeziorem Llanquihue, czwartym co do wielkości w Ameryce Południowej, będącym ulubionym akwenem miłośników windsurfingu. Jednak najbardziej zachwyca widok na wyłaniające się nad powierzchnią jeziora wulkany Calbuco i Osorno, bliźniaczo podobny do Fuji. Będziemy je podziwiać z punktu widokowego nad Lago LLanquihue. Nie może nas też zabraknąć w urokliwym „miasteczku muzyki” – Frutillar, słynącym z festiwalu muzyki klasycznej który przyciąga światowe sławy oraz z amfiteatru położonego nad samym jeziorem. W architekturze i kuchni tego zadbanego miasteczka widoczne są ślady europejskiej imigracji, warto tu spróbować rzemieślniczego piwa i słodkiego kuchen na deser. Przejazd do hotelu w Puerto Varas lub Puerto Montt, nocleg. (Trasa ok. 110 km)
Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Okolice Jeziora LLanquihue obfitując w lasy, łąki, wzgórza, wodospady i rzeki to doskonałe miejsca na trekkingi i spacery. Tego dnia dla chętnych możliwość wycieczki na wulkan Osorno (2652 m n.p.m.), jeden z najbardziej charakterystycznych w Chile - kraju nazywanym nieraz krainą wulkanów. Na majestatyczny wulkan można dojechać kolejką krzesełkową. W przypadku niesprzyjającej pogody wycieczka do wodospadów Petrohue – szereg szmaragdowych kaskad z widokiem na biały stożek Osorno w tle (cena ok. 105 USD/os.). Po południu wylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu (możliwy breakfast box) wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Po południu przejazd do centrum obrzędowego Orongo położonego na nadbrzeżnym klifie w sąsiedztwie jeziora wypełniającego krater wulkanu Rano Kau oraz na punkt widokowy znajdujący się na krawędzi tegoż wulkanu. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 6
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wyspy Wielkanocnej, która leży na Oceanie Spokojnym, prawie 4 tys. km na zachód od wybrzeży Ameryki Południowej. Wyspa słynie przede wszystkim z tajemniczych posągów Moai, których powstanie do dziś stanowi pewną zagadkę. Dziś większość archeologów skłania się ku teorii, że figury przedstawiają bogów lub zmarłych przodków. Imponujące moai stoją na kamiennych platformach nazywanych ahu. W czasie zwiedzania Rapa Nui zobaczymy pozostawiające największe wrażenie Ahu Tongariki - zbiór 15 figur ustawionych na 160m platformie. Udamy się także do Rano Raraku - kolebki monumentalnych posągów, gdzie były wykuwane. Dzień zakończymy chwilą wytchnienia na słynnej plaży Anakena, możliwość spróbowania lokalnej kuchni. Powrót do w hotelu w Hanga Roa, nocleg.
Dzień 7
Dla chętnych oglądanie wschodu słońca nad moai (cena ok. 60 USD/os.), będzie to okazja do zrobienia świetnych zdjęć. Śniadanie, czas wolny na odpoczynek lub indywidualne poznawanie uroków Wyspy Wielkanocnej (spacery, jaskinie, surfowanie). Możliwość udziału w dodatkowej wycieczce - konnej przejażdżce (też dla debiutantów w siodle) w kierunku najwyższego na wyspie, zielonego wulkanu Trevaka (510 m n.p.m.). Panoramiczny widok z jego zboczy na Rapa Nui i ocean jest niezapomniany (cena ok. 105 USD/os.). Wieczorem, również dla chętnych niezapomniany wieczór polinezyjski, gdzie przy dźwiękach polinezyjskich rytmów i w towarzystwie tancerzy przeniesiemy się w czasy pierwszych osadników wyspy (cena ok. 95 USD/os.). Nocleg.
Dzień 8
Śniadanie, przelot do Santiago de Chile na nocleg.
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do drugiego co do wielkości miasta w Chile, Valparaíso. Po drodze wstąpimy do winiarni w słynnej dolinie Casablanca, gdzie poznamy proces wyrabiania wina Sauvignon Blanc. Nazwa miasta w języku polskim oznacza „rajską dolinę”, a jego położenie na kilkudziesięciu wzgórzach wyrastających niemal wprost z Oceanu Spokojnego potwierdza jego unikalny charakter. Jeśli czas pozwoli, przejedziemy również do do festiwalowego kurortu Vina del Mar na spacer po plaży Pacyfiku. W 2003 r. historyczne części Valparaíso zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto dzieli się na dwie części: uporządkowaną i nowoczesną część handlowo - biurową zwaną El Plan oraz pełną krętych uliczek, kolorowych domków i ślepych zaułków część historyczną miasta, rozlokowaną na czterdziestu dwóch wzgórzach górujących nad Valparaíso. Obydwie części miasta połączone są ze sobą za pomocą szesnastu kolejek - wind, które znacznie ułatwiają nie tylko wspinaczkę po stromych uliczkach miasta, ale także orientację w jego topografii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Domu Pabla Nerudy, chilijskiego laureata nagrody Nobla. Następnie przejdziemy się po jednym ze wielu wzgórz, skąd będziemy mogli podziwiać przepiękną panoramę miasta, aby na koniec dotrzeć do windy i zjechać do dolnej części miasta udając się na Plaza Sotomayor, plac który jest sercem miasta. Zobaczymy również część portową Valparaíso. Nocleg. (Trasa ok. 280 km)
Dzień 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski z przesiadką w jednym z portów europejskich.
Dzień 11
Przylot do Warszawy, lotnisko im. F. Chopina.
Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W trakcie przelotów międzynarodowych oraz wewnętrznych obowiązuje całkowity zakaz przewożenia produktów pochodzenia organicznego (żywności), również tych otrzymanych na pokładzie samolotu.
-Polecamy przygotowanie stroju kąpielowego oraz lekkiego ręcznika na ewentualne korzystanie z miejsc przeznaczonych do kąpieli (np. plaża nad jeziorem Llanquihue)
"
Cena obejmuje przelot samolotem rejsowym z Warszawy do Santiago de Chile oraz z Santiago de Chile do Warszawy (przez jeden z europejskich portów lotniczych, możliwe dodatkowe międzylądowanie), przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach wg opisu (8 rozpoczętych dób hotelowych),wyżywienie wg programu:śniadania lub breakfast box, opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).
Cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok.350 USD/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.
Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.