pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Teneryfa - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wakacje Wakacje Loty w jedną stronę Loty w dwie strony Tylko Hotel Wycieczki objazdowe
Teneryfa
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
424 wybranych
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż następne hotele

Wakacje na Teneryfie? Świetny cel atlantyckiej wycieczki! Poznaj największe zalety turystycznej perły Wysp Kanaryjskich.

 

Wczasy w Hiszpanii, wakacje poza Hiszpanią

 

Teneryfa to hiszpańska wyspa należąca do Wysp Kanaryjskich. Zlokalizowana jest u wybrzeży Afryki północno-zachodniej, na Oceanie Atlantyckim. Stanowi jednocześnie największą i najbardziej zaludnioną wyspę należącą do Królestwa, którą tłumnie przybywają turyści z całego świata na wczasy. Z uwagi na specyfikę turystycznego centrum, w wakacje w każdej sytuacji poradzimy sobie ze znajomością tak języka hiszpańskiego, jak angielskiego i niemieckiego, nie wyłączając również innych popularnych, europejskich języków. Walutą jest euro. Co ciekawe, chociaż Wyspy Kanaryjskie są stosunkowo zwartym archipelagiem, w okolicach Teneryfy i Gran Canarii wyróżnia się odmienne strefy klimatyczne i krajobrazowe. To powoduje, że Wyspy Kanaryjskie nie są zwyczajnym, nudnym kurortem. To miejsce jednocześnie przyjemne do odpoczywania, ale też atrakcyjne do zwiedzania, wycieczki po Teneryfie są jednym z głównych punktów programu podczas wakacji.

 

Wycieczki to najlepszy sposób na sprawdzenie pulsu miasta

 

Wczasy na Teneryfie zwykle zaczynają się w mieście Santa Cruz de Tenerife. Czy wakacje kojarzą Ci się z nadmorskimi miejscowościami i niewielkimi ośrodkami, do których przyjeżdżają ludzie na wczasy? Zapomnij o tych typowych dla polskiego wybrzeża obrazach. Miasto zamieszkuje ponad 200 tysięcy mieszkańców, co, jeśli dodamy do tego w wakacje tłumy turystów, tworzy tętniącą życiem aglomerację. Poza niewielką liczbą hoteli i restauracji oferujących kuchnie znane z różnych stron świata na Santa Cruz de Tenerife znajdziemy przemysłowy obszar rafinerii oraz ogromny port, z którego na cały świat wypływają skrzynki wypełnione aromatycznym tytoniem oraz dojrzałymi bananami. Teneryfa w wersji all inclusive to wczasy, które wcale nie muszą oznaczać ruiny dla turystycznego portfela. Sporą ulgą i zachętą do wycieczki jest równy, 5-procentowy podatek VAT obowiązujący na terenie całego archipelagu. Spacer w wakacje bulwarem, podziwianie śladów architektury kolonizatorów, oryginalne zakupy na jednym z wielu kramików, wycieczki po tajemniczych zaułkach – puls miasta wyczujesz w jego wielu arteriach...

 

Wczasy pośród setek lat tradycji

 

Wycieczki na Teneryfę powinny składać się również z objazdów po innych okolicach wyspy. Idealną destynacją na wczasy zdaje się La Laguna, zamieszkiwana przez ponad 140 tysięcy obywateli. Choć Teneryfa to w wakacje modny, współczesny kurort, tradycje tego miejsca sięgają aż końców XV wieku, kiedy żeglarstwo i podróżnictwo na dużą skalę dopiero się rozwijało. To właśnie wtedy, zaraz przy lagunie (już zlikwidowanej), założono miasto, które przez kolejne stulecia rozwijało się jako na wielu płaszczyznach – od handlowej, przez militarną, po akademicką. Uniwersytet z początków XVIII wieku to tylko jeden ze śladów nieprzemijającej świetności La Laguny. Może być to zaskakujące dla wielu turystów, że Wyspy Kanaryjskie, kojarzące się przede wszystkim z wypoczynkiem w wakacje na rajskiej plaży przy lazurowym oceanie są znakomitym kierunkiem dla pasjonatów historii oraz idealnie zachowanej architektury z kilkusetletnią tradycją, którzy wczasy chcą przeżyć trochę inaczej. Poza muzeum Casa Lercaro do obowiązkowych punktów zwiedzania podczas wycieczki należą rozliczne rezydencje, kościoły Świętego Dominika i Świętego Michała oraz oczywiście świątynia Iglesia de Concepcion. Co ciekawe, wpływy kościoła katolickiego nie zatrzymały się tutaj w okresie kontrreformacji. Uważniejsi podróżnicy bez trudu rozpoznają na jednym z pomników naszego papieża – Jana Pawła II.

 

Wakacje za kółkiem, na torach

 

Wyjeżdżasz w opcji Teneryfa last minute? Nie zmienia to faktu, że do wycieczki warto przygotować się jak najbardziej kompleksowo. Na wczasy, oprócz przewiewnych strojów, niezbędnych podczas leniwej sjesty i świeżych posiłków w w wakacje hotelu, koniecznie zaopatrz się w wygodne buty. Szkoda bowiem wyjechać w tak ciekawe okolice i nie opuszczać hotelowego patio. Wielu turystów rezygnuje w wakacje ze zorganizowanego transportu, chociaż ten jest naprawdę niezły; na niewielu wyspach tego typu trafimy na kolej, tramwaje, sieć autobusów i autostrady. Pociągającą alternatywą podczas wycieczki wydaje się jednak wynajem własnego auta i wygodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Jest co odwiedzać! Na przykład: wspaniały Wulkan Pico del Teide, sięgający 3718 metrów ponad poziom morza. Jest czynny, ale okoliczny park narodowy umożliwia bezpłatne podróżowanie po jego zboczach. 

 

Sportowe wczasy

 

Teneryfa, podobnie jak cała Hiszpania, rozkochana jest w finezyjnie rozgrywanej piłce nożnej. Ponad 300 zespołów funkcjonujących na wyspie jest tego najlepszym przykładem, dlatego wyjeżdżając na wakacje, nadal możesz podziwiać swój ulubiony sport. No, chyba że wolisz wczasy na wodzie. Ocean zachęca do surfowania po jego lazurowej tafli oraz profesjonalnej wycieczki i nurkowania pod jego powierzchnią. Dno wypełniają nie tylko egzotyczne rośliny i niespotykane nigdzie indziej stworzenia, ale także ślady przeszłości, na przykład zatopione statki.

 

Podsumowanie musi jednak przerwać ten cykl zachęcających wskazówek turystycznych, gdyż Teneryfa to miejsce, gdzie przede wszystkim można się rozerwać. Spędzić piękne wczasy nad brzegiem oceanu, wypocząć w wakacje lokalnym klubie, spróbować nieznanej wcześniej kuchni. Skorzystać z pełni oferty all inclusive i w przyjaznym klimacie podczas wycieczki oderwać się od codzienności.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >