pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Kuba - wakacje, wczasy, wycieczki - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wakacje Wakacje Loty w jedną stronę Loty w dwie strony Tylko Hotel Wycieczki objazdowe
Kuba
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
424 wybranych
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż następne hotele

Kuba to stosunkowo niewielka wyspa, od lat budząca jednak wielkie emocje. Kojarzy się z kilkoma używkami i historycznymi postaciami, jest zarazem pociągającą destynacją turystów z całego świata, którzy przyjeżdżają tu na wakacje i wczasy. Wyjątkowy, ciepły klimat, nieustające kontrasty, perły pięknej i upadłej jednocześnie architektury, wspaniałe wycieczki – to wszystko sprawia, że wczasy na Kubie to marzenie, które warto zrealizować.

 

Kuba - wakacje pod czerwonym sztandarem

 

Czy Kuba to kraj, do którego można pojechać na wczasy z poczuciem bezpieczeństwa? Wszak to jeden z ostatnich bastionów komunizmu...? Lata 50. odznaczyły się w historii Kuby legendarną rewolucją, podczas której dyktator Batista musiał ustąpić pod wpływem zdecydowanych działań partyzanckich takich postaci jak Fidel Castro i Che Guevara. Kuba zerwała relacje ze Stanami Zjednoczonymi, zacieśniając więzi ze Związkiem Radzieckim. Biorąc pod uwagę fakt położenia Kuby w Ameryce Środkowej, tuż obok USA, musiało to prowadzić do geopolitycznych napięć. Dziś, choć krajem nadal rządzi Kubańska Partia Komunistyczna i brat Filela – Raul Castro, sytuacja na arenie międzynarodowej ulega poprawie. W marcu 2016 roku dojdzie do historycznej wizyty Baracka Obamy, a niedawno kraj wizytował Papież Franciszek. Ponieważ turyści oznaczają znaczne wpływy dla państwowego budżetu, ich bezpieczne wakacje leży w interesie tak rządzących, jak i zwykłych mieszkańców. Także nie ma się czego obawiać - Kuba to idealne miejsce na rajskie wczasy.

 

Wczasy na Kubie dla Polaków

 

Kuba to nie jest problem, Polacy nie mają problemu z dojazdem.  Paradoksalnie, takie wakacje były czymś spotykanym już w czasach PRL. Dziś wystarczy ważny paszport i złożenie wniosku o wizę aby wczasy na Kubie stały się rzeczywistością. Opłata konsularna wynosi od 69 do 99 złotych, wczasy muszą być zaplanowane w obie strony, a sama wiza jest ważna przez miesiąc, do pół roku od daty wydania. W przypadku wybrania wycieczki przez portal Dreamtours.pl - nie potrzeba wyrabiać wizy. Pomagamy w załatwieniu katy turysty, dzięki którym wakacje na Kubie nie wymagają żmudnych przygotowań. Kuba, ze względu na swoją historię i specyfikę, od lat cieszy się zainteresowaniem nad Wisłą. Stąd dziś oferty w rodzaju „Kuba last minute” nie budzą większego zdziwienia a nasi klienci bez przeszkód lecą na wakacje i wczasy.

 

 

Havana Dream - wycieczki na Kube - co tam robic ?

 

Kuba to wyspa, na której na wczasach naprawdę trudno się nudzić. Zasłużoną sławą na całym świecie cieszą się cygara i rum, stanowiące światowy produkt eksportowy wyspiarskiego państwa. Schłodzony trunek z colą w jazzowym klubie i grube papierosy kręcone, nie tylko w legendach, na „spoconych" udach Kubanek” to kadry, które znamy tak z filmów, jak i relacji tych, którzy w wakacje odwiedzili republikę. To w końcu największa karaibska wyspa, pełna rajskich plaż i klimatycznych hoteli nad samym brzegiem ciepłego morza, na która przyjeżdżają na wczasy turyści z całego świata. Kuba all inclusive? To żaden problem – niektóre hotele spełniają najwyższe międzynarodowe standardy. Z drugiej strony – wycieczki na Kube to raj dla poszukiwaczy przygód, gdzie klimatyczny nocleg (pasa particular), swojskie jedzenie i przebywanie z lokalną społecznością to kwestia niewielkiego zapasu dolarów lub pesos.

 

 

Zabawa nocą, wycieczki dniem

 

W wakacje noce warto spędzić w jednym z wielu klubów, w których na własne oczy można przekonać się, jak pięknie można tańczyć salsę, rumbę czy bolero. Zniszczone bilboardy z propagandowymi hasłami niech nie sygnalizują ponurego klimatu. Wczasy na Kubie to nie czas na to ! W jednej z ostatnich stolic komunizmu można celebrować życie do białego rana. Potem czas na wycieczki - idealnym kierunkiem będzie zwiedzanie zabytków. W samej tylko Hawanie odnajdziemy mnóstwo śladów architektury kolonialnej: staromiejski plac Plaza de la Catedral, XVI-wieczną fortecę Morro, XVI-wieczny zamek gubernatorski, gmach senatu, XVII-wieczny klasztor Świętej Klary czy kościół Świętego Franciszka z tego samego okresu. Na wycieczki po zabytkowej Hawanie warto przeznaczyć co najmniej 2 dni. Wakacje bez zwiedzania stolicy Kuby bardzo dużo tracą. Warto poświecić  te parę chwil na wycieczki, żeby poczuć ostatnie już chwile ulatującego komunizmu.

 

Kuba - wakacje kontrastów, wspaniałe wycieczki

 

Wycieczki na Kubę oznaczają nie tylko kontakt z kilkusetletnimi zabytkami, ale również z wszystkimi blaskami i cieniami rewolucji socjalistycznej. Hawana i inne miejscowości to znakomity przykład, jaki los czeka budownictwo porzucone po zaledwie kilkudziesięciu latach. Będąc w wakacje na Kubie można zobaczyć jak brud, ubóstwo, codzienna walka z prozą życia kontrastują z ulicami pełnymi przepychu oraz luksusowymi ośrodkami dla turystów z całego świata. Na szczęście pozytywne usposobienie, religijność i ciekawość świata sprawiają, że wycieczki po nawet uboższych dzielnicach powodują że, możemy czuć się bezpiecznie, przy okazji poznając prawdziwą twarz życia w wakacje w kubańskiej enklawie. Muzykalność, handlowa smykałka i kultywowanie lokalnych tradycji – to wszystko czeka Cię jeśli zdecydujesz się na wakacje na Kubie.

 

 

Kuba - raj miłośników motoryzacji, wczasy na 4 kółkach

 

Na przełomie lat 50. i 60. Kuba zamroziła stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, które w tamtych czasach były głównym dostawcą samochodów. Kubańczycy okazali się bardzo zaradnym narodem i od kilkudziesięciu lat potrafią naprawiać i tuningować auta, które w każdym innym kraju dawno trafiły na złom. PRL należała do jednych z nielicznych krajów partnerskich Kuby w okresie zimnej wojny, przez co do Hawany trafił niejeden Fiat 126p. Kultowy „Maluch”, często po solidnym tuningu, znany jest tam jako „Polacquito”, czyli... „Polaczek”. To jedna z tych bardziej oryginalnych „atrakcji”, na którą można napotkać na Kubie. Wczasy na Kubie to także doskonała sposobność żeby przejechać się tymi starodawnymi samochodami.

 

Rajski klimat, wspaniałe wycieczki, znakomita muzyka i taniec, nieustanne kontrasty – wczasy na Kubie mogą stać się przygodą życia. Warto dokładnie ją zaplanować, by na miejscu w wakacje porwać się wyjątkowej aurze karaibskiego klimatu.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >