pn - pt: 9-21 sb: 10-14
Schowek
 58 741 59 20

Gran Canaria wakacje, wczasy, wycieczki, last minute - Dreamtours.pl

rozwiń filtry Vzwiń filtry ^
Wakacje Wakacje Loty w jedną stronę Loty w dwie strony Tylko Hotel Wycieczki objazdowe
Gran Canaria
Dowolne
Wybierz lotnisko wylotu
Polska
Niemcy
Inne
X
Zatwierdź
-
7-15
Wybierz długość pobytu
X
Zatwierdź
Dowolne
Wybierz wariant wyżywienia
X
Zatwierdź
Dowolny
  • od 1 gwiazdki
  • od 2 gwiazdek
  • od 3 gwiazdek
  • od 4 gwiazdek
  • od 5 gwiazdek

Dowolny
Wybierz udogodnienia
Pokój
Położenie
Obiekt
Dla ciała i duszy
Dzieci
Sport
Narty
X
Zatwierdź
424 wybranych
Wybierz organizatorów
Polscy organizatorzy:
Niemieccy organizatorzy:
X
Zatwierdź
Dowolna
Cena za osobę
  • do 300 euro
  • do 400 euro
  • do 500 euro
  • do
X Zatwierdź
Pokaż następne hotele

Wczasy na Gran Canarii? Marzenie, które warto spełnić! Jeżeli poszukujesz nastawionego na turystykę nowoczesnego kurortu na wakacje, w którym poza ładnymi plażami i hotelami czekają jeszcze inne atrakcje, to Gran Canaria to idealny cel podróży na wczasy.


Wakacje: Gran Canaria

Gran Canaria to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich, położonych na Oceanie Atlantyckim, niedaleko północno-zachodniego brzegu Afryki. Znajduje się między innymi popularnymi wyspami na wakacje: Teneryfą i Fuerteventurą. Gran Canaria należy do Królestwa Hiszpanii, a środkiem płatniczym jest euro. Co ciekawe, lokalna społeczność Gran Canarii, pomimo silnej identyfikacji z iberyjską kulturą, jest przyzwyczajona do odwiedzin milionów turystów z całego świata, która przyjeżda tu na wczasy, dlatego choć język hiszpański jest urzędowym, z łatwością porozumiesz się za pomocą angielskiego, niemieckiego, a nawet rosyjskiego czy polskiego. Jeżeli podczas wakacji uciekasz przed kurortami obleganymi przez Europejczyków, to Gran Canaria jest nienajlepszym kierunkiem na wczasy. Prawdą jest jednak, że wakacje i wycieczki na Gran Canarii mogą być odkrywcze i niezapomniane.


Wczasy za górami, za morzami

Wycieczki na Gran Canarię są organizowane przede wszystkim z uwagi na różnorodność terenu i atrakcji czekających na turystów przyjeżdżających tu na wakacje. Gran Canarie zamieszkuje ponad 800 tysięcy obywateli. Ze zwartymi, tętniącymi życiem ośrodkami miejskimi, gdzie przyjeżdżają ludzie na wakacje kontrastują okolice górzyste, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę górę Pico de Las Nieves z wysokością dochodzącą do niemal 2 tysięcy metrów nad poziomem morza. To też dobre miejsce na wczasy. Atrakcyjnymi terenami na Gran Canarii są również strefy wulkaniczne, wąwozy, wydmy oraz tajemniczy półwysep La Isleta - doskonałe miejsce na wycieczki.


Wakacje za kółkiem

Gran Canaria last minute nie musi oznaczać wycieczki w pełni zorganizowanej i niepozostawiającej pola do własnej inicjatywy. Szczególnie interesująco mogą przebiegać wczasy w wynajętym samochodzie, bowiem chociaż Gran Canaria to niewielka, oceaniczna wyspa, to przecinają ją rozliczne drogi. Czasem są to autostrady, czasem wąziutkie trasy przy wiejskich zboczach, niemniej jednak polecamy wynająć własny transport na wakacje na Gran Canarii - to wielkie udogodnienie. Na turystów czekają również porty Puerto de la Luz i Puerto de Agaete, skąd można wbrać się na wspaniałe wycieczki, a także lotnisko w okolicach miasta Telde.


Wycieczki w odpowiednim klimacie

Wakacje Gran Canaria all inclusive oznaczają pobyt w jednym z naprawdę wielu ekskluzywnych hoteli, których rozległe baseny połączone z dobrze wyposażonymi barami stanowią kuszącą alternatywę wobec rajskich plaż nad samym brzegiem lazurowego oceanu. Turyści odwiedzający Gran Canarie na wczasy szczególnie chwalą sobie umiarkowany klimat panujący na Wyspach Kanaryjskich; jest ciepło, ale nie do przesady. Po prostu spokojnie korzysta się z uroków afrykańskiego powietrza w wakacje, ale nie jest na tyle gorąco, by zniechęcić się do spacerowania i zwiedzania. A zwiedzać warto na przykład wysoką latarnię morską w Maspalomas czy tamtejszy rezerwat „Dunas”. Polecamy na wakacje ! Wycieczki tam są niezapomniane.


Wakacje w Playa del Ingles

Inną atrakcją podczas wczasów na Gran Canarii jest możliwość przebywania w tętniącym życiem ośrodku Playa del Ingles. To z całą pewnością jedna z najbardziej turystycznych miejscowości w całej Hiszpanii na wakacje. Miasto istnieje praktycznie wyłącznie dzięki wycieczkom. W przeciwieństwie do kilkusetletnich, historycznych miast Teneryfy, tę część Gran Canarii zabudowano... począwszy od lat 60. XX wieku. Podobnie jak w przypadku Las Vegas, Playa del Ingles (Gran Canaria) stanowi efekt wizji bogacza, który postanowił wykorzystać nieurodzajny kawałek pustyni. Udało się. Wielokondygnacyjne wakacyjne hotele nad samym morzem, szeregowce na wzgórzach, rozliczne restauracje przygotowane na wizyty Europejczyków... to miejsce niewiele ma wspólnego z wyspiarską tradycją, ale z pewnością można tu solidnie zaszaleć podczas wczasów.

Co ciekawe, w Playa del Ingles na Gran Canaria większość handlu i usług nie skupia się na bazarkach, ale w centrach handlowych. W wakacje aglomeracja jest przygotowana na każdy rodzaj rozrywki, dlatego wszyscy znajdą tu hotele i miejsca dla siebie – począwszy od rodzin i podróżujących studentów, przez poszukujących wypoczynku emerytów, po naturystów i środowiska LGBT. Co ciekawe, w wakacje na chwilę modlitewnej refleksji na Gran Canarii można wstąpić tak do meczetu, jak Templo Ecumenico – interesującej architektonicznie, chrześcijańskiej świątyni ekumenicznej.


Wycieczki na Gran Canarii - kolejne atrakcje

Warto nadać wycieczkom na Gran Canarie nieco sportowy charakter, a to dzięki wykorzystaniu silnych wiatrów wiejących w Pozo Izquierdo, wschodniej części wyspy, okupowanej przez windsurferów. Luksusową formą wakacji jest również golf w kraterze wulkanu Caldera de Bandama. Warto pamiętać, że na Gran Canarii uprawia się kawę oraz winorośle. Grzechem w wakacje byłoby niespróbowanie lokalnych specjałów – tak małej czarnej, jak lampki wina do obiadu. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, co znaczy „odkryć Amerykę”, wczasy na Gran Canarii to może być dobry moment na dowiedzenie się tego w Muzeum Kolumba w Las Palmas de Gran Canaria. Co ciekawe, jest to miejsce szczególnie otwarte na turystów, ponieważ nie trzeba płacić za wstęp. Wycieczki tam są darmowe.

Odpowiednio zaplanowane wczasy na Gran Canarie mogą sprawić, że trafisz w samo serce karnawału Fiesta de la Rama – lokalnego święta w Agaete. Specjałami dostępnymi praktycznie wszędzie na Gran Canarii są owoce morza oraz regionalne, świeże owoce. Wśród wielu miejskich knajpek znajdziemy kuchnie całego świata. Gran Canaria ma hotele tradycyjnie nastawione są na luksusowe wczasy, dlatego w wakacje wygodną sjestę przy basenie mogą równoważyć wycieczki po każdym zakątku cudownej Gran Canarii.

Zadzwoń

58 741 59 20

Pomóc Ci znależć wycieczkę? Kliknij >