Malediwy - wybrane hotele polecane przez Dreamtours.pl

Złoż zapytanie - przygotujemy
dla Ciebie oferty!

Malediwy - wszystkie oferty

MALEDIWY

Malediwy last minute

Malediwy wakacje

Malediwy wycieczki

MALEDIWY

Podstawowe informacje
  • Oficjalna nazwa: Republika Malediwów
  • Stolica państwa: Male (60 000 mieszkańców)
  • Ustrój polityczny: republika z jednoizbowym parlamentem
  • Powierzchnia:
  • Religia: Islam
  • Język urzędowy: malediwski (dhivehi), porozumiecie się także po angielsku
  • Zmiany w czasie: UTC + 5

O MALEDIWACH

Malediwy, nazywane przez turystów "rajem na ziemi", składają sią z tysiąca wysp i atoli a położone są w tropikalnych wodach Oceanu Indyjskiego na podmorskim grzbiecie łańcucha wulkanicznego. Pojedyńcze malutkie wapienne wyspy koralowe wywstają z szerokiego Oceanu Indyjskego, który ma bardzo ciepłą, prześwietloną słońcem i bogatą w tlen wodę, i dlatego jest idealnym miejscem dla koralowców, które tworzą swymi budowlami z żywych albo z odumarłych polipów atole. Czeka tutaj na was czarujący raj pełen przyrody, wysp koralowych i przejrzysta błękitna woda w lagunach. Są to wyspy pełne zielonej tropikalnej wegetacji, na których palmy kokosowe ocieniają białe piaskowe plaże. Zrealizujcie swoją ucieczkę od niezdrowego życia miejskiego do kraju pełnego cudownej przyrody i przyjaznych ludzi, którzy już przez całe stulecia oferują turystom swoją tradycyjną orientalną gościnność. Wyobraźcie sobie kraj, gdzie bieda i przemoc nie naruszają spokojnej egzystencji, gdzie nad falami morskimi wieje lekki tropikalny wiaterek i gdzie każdego dnia lśnią promienie wschodu i zachodu słońca. Malediwy są dokładnie takim tropikalnym rajem z wymarzonymi warunkami dla nurków.

Przepisy wjazdowe
Dokumenty podróżnicze

Paszport ważny conajmniej przez następnych 6 miesięcy. Międzynarodowa karta szczepień z potwierdzonym szczepieniem przeciwko żółtej gorączce (żółtej febrze) jest wymagana przy przylocie na lotnisku od tych pasażerów, którzy w przeciągu ubiegłych 6 dni przebywali w krajach infikowanych żółtą gorączką.

Wiza

Polski turysta nie potrzebuje wizy wjazdowej. Na lotnisku w Male podczas kontroli paszportowej otrzymuje się bezpłatnie stempel władz imigracyjnych zezwalający na wjazd. Pobyt obcokrajowca na wyspie zamieszkanej przez miejscowych wymaga zgody MSW lub zaproszenia od przedstawiciela społeczności lokalnej, potwierdzonego przez MSW. Każdy przyjeżdżający turysta musi mieć wykupione miejsce w jednym z wielu ośrodków turystycznych i wystarczającą ilość środków finansowych
(nie dotyczy grup zorganizowanych). Za wystarczającą ilość pieniędzy uważają malediwskie urzędy minimalnie 10 USD na każdy dzień pobytu.
Pobyt na Malediwach do 30 dni jest bezpłatny, przedłużenie pobytu kosztuje 10 USD na dzień. Nie ma obowiązku meldunkowego, ale większość wysp wymaga rejestracji w księdze gości.
Dotarcie na Malediwy możliwe jest wyłącznie drogą powietrzną - lotnisko w Male. Dotarcie statkiem jest bardzo trudne, albowiem te w większości przypadków oferują tylko transport ciężarowy.

Przepisy celne i dewizowe:

Przepisy celne całkowicie zabraniają wwozu alkoholu (jest dostępny w ośrodkach dla obcokrajowców po bardzo wysokich cenach), broni i narkotyków. Przemyt narkotyków zagrożony jest wysokimi karami więzienia. Zakazuje się wywozu korala.
Dozwolony jest tylko wwóz rzeczy osobistych. Następnie jest zabroniony wwóz mięsa wieprzowego, pornografii, erotycznych czasopism i kaset wideo. Możliwy jest wwóz i wywóz dozwolonej ilości dewiz.
Nie ma obowiązkowej wymiany walut. Wszystkie obiekty noclegowe muszą wybrać od turystów podatek w wysokości 6 USD za osobę i noc.

Zdrowie

Opieka lekarska jest droga, zresztą jak wszystko inne na Malediwach. Pierwszej pomocy udzieli każda recepcja hotelowa albo wypożyczalnia sprzętu do nurkowania. Jeżeli nam ich pracownicy nie potrafią pomóc, to sami załatwią przyjazd lekarza, ewentualnie przewóz do szpitala. Podstawowe usługi zdrowotne są na Malediwach na przyzwoitym poziomie, trudniejsze zabiegi wykonuje się albo na Sri Lance, w Singapurze albo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Ważne kontakty:

Ze względu na wyspiarski charakter kraju nie jest potrzebne znać numery telefoniczne pogotowia ratunkowe, policji ani strażaków.
Publiczne stacje telefoniczne, faks, teleks i telegraf znajdują sią w stolicy w Male i są do dyspozycji przez 24 godziny. Rozmowy międzynarodowe za pośrednictwem operatora pod numerem 190 (informacje).

Elektryczność:

Napięcie elektryczne w sieci wynosi 240 V i jest zapewniane za pośrednictwem generatorów. Gniazdka są w większości ośrodków przystosowane do norm europejskich. Dla pewności polecamy zabrać adapter.

Klimat:

Klimat na Malediwach jest uwarunkowany od ich położenia na równiku. Cały rok jest tropikalnie upalny z wyrównanymi temperaturami w granicach od 28 do 30 °C. Wilgotność powietrza jest stosunkowo wysoka i letnie wiatry monsunowe przynoszą opady. W okresie zimowym czasami pojawiają się tylko krótsze deszcze tropikalne.

Ostatnie:

Nudyzm jest zabroniony. Przy poruszaniu się po wyspach z miejscowymi obywatelami konieczne jest mieć ubraną chociaż koszulkę i krótke spodnie. Polecamy zabrać wystarczającą ilość kremu z filtrem UV i nakrycie głowy. Oferta sportowa: wszędzie dysponują rozbudowaną bazą rekreacyjno-sportową. Szeroka oferta sportów wodnych, narty wodne, windsurfing i żeglowanie. Wypożyczalnie sprzętu do nurkowania są bardzo dobrze wyposażone. Polecamy zapakować do walizki podstawowe elementy sprzętu do nurkowania. Ośrodki wyższej klasy oferują w dodatku korty tenisowe i squashowe albo kluby fitness.

 

Powrót
Stronę przeglada 72 turystów :)